Важливi проєкти
Телефони

«Карантин закрив двері всіх інстанцій,  але не закрив можливості підтримувати одна одну онлайн!»
Влада Недак, виконавча директорка Проекту Кешер в Україні

Ситуація з пандемією виявилась неочікуваним викликом для усіх, а особливо для нас – жінок. Як показало дослідження ООН жінки в Україні, саме жінки стали тією вразливою групою, яка опинилася під ударом під час коронавірусу у різних сферах життя.

Саме тому впродовж травня, червня та липня Проект Кешер в Україні, за підтримки Українського Жіночого Фонду та Уряду Канади, реалізовував проект «Жіноча сторона карантину», здійснюючи інформаційно-психологічну підтримку жінок.

За три місяці реалізації проекту нам вдалося:

«Не така господиня»: жінка розповіла, як з карантином у її дім прийшло насильство1.Почути різнопланові історії жінок під час карантину.

Випустивши у партнерстві з Громадським радіо 12 подкастів радіопередачі «Жіноча сторона карантину». Домашнє насильство, дистанційна робота, втрата доходу, конфлікти з близькими, вагітність у стресовий час – жінки ділилися своїми історіями та розповідали, як їм вдавалось вийти зі складних ситуацій під час карантину.

Подкасти радіопередачі “Жіноча сторона карантину”


2.Психологічно підтримати дівчат та жінок.

Провівши 21 онлайн-зустріч груп психологічної підтримки у жіночому колі із психологинею. Такі зустрічі щоразу об’єднували дівчат та жінок у спільному колі для внутрішнього оновлення, пошуку відповідей на особисті запитанням, обміну думками, отримання емоційної підтримки та практичних інструментів виходу із кризи. Також учасниці зустрічей мали можливість отримати особисту консультацію психологині, коли у цьому була необхідність.

«Спостерігаючи за позитивними змінами учасниць, вираженими в зниженні тривожності, в більш позитивному погляді на світ, чіткому розумінні своїх потреб, розумінні свого емоційного стану і вміння надати собі підтримку в стресових ситуаціях, а також позитивних відгуках самих учасниць, можна зробити висновок, що дані терапевтичні групи впоралися з поставленим завданням» – відзначила ведуча онлайн-груп підтримки, психологиня Міхаль Оболенцева.


3.Допомогти із пошуком експертної інформації.

Надавши 42 профільні відповіді на запитання, які ставили нам дівчата та жінки у рубриці «Запитання експертці». Частину запитань ми публікували анонімно у наших соціальних мережах. Також ми залучали експерток до написання розгорнутих публікацій на актуальні теми, що хвилюють жінок під час цього складного періоду.

Домашнє насильство під час пандемії: чому не можна бути байдужими?
Особисті кордони у стосунках і не тільки – для чого вони та як їх захищати?
«Гормони щастя». Як заповнити їх нестачу? Поради експертки
«Коли переживаєш не тільки за себе». Вагітність у період пандемії: поради гінекологині
Життя під час пандемії. Сімейна лікарка відповідає на актуальні запитання
Як захистити дітей від кіберзлочинців? Розповідає Анастасія Дьякова, засновниця проекту #stop_sexтинг
Жінки-медики під час пандемії: виклики та ризики на передовій
Здоров’я серця під час пандемії. Кардіологиня відповідає на актуальні запитання


4.Поспілкуватися на актуальні теми із експертками.

Провівши 7 відкритих вебінарів, у яких взяли участь 1370 учасниць із різних міст України. На вебінарах вони отримали змогу дізнатися про різні аспекти жіночого здоров’я, безпеки в інтернеті, побудови кар’єри під час кризового етапу життя тощо. Деякі із вебінарів є у відкритому доступі на YouTube.

«Величезне спасибі за зустріч, я дуже багато дізналася цікавого і корисного для себе. Я вважаю, що такі зустрічі потрібні жінкам особливо зараз!» – Лариса (Чернігів), учасниця вебінару 26.05

«Мотивувати не тільки до особистих змін, але і до  просування цих трендів в своїх жіночих групах, громадах, містах – це та мета, яку ми, організаторки вебінарів, поставили перед собою, і до якої ми разом з учасниками нашого проекту йдемо від зустрічі до зустрічі! » – Марина Константинова, керівниця програми «Жіноче здоров’я» Проекту Кешер.

ЗмінюйЗвички. З’ясовуємо, як зберегти баланс у харчуванні та фізичній активності під час карантину на онлайн-зустрічі з активістками
Як впоратися із занепокоєнням і тривогою в умовах глобальної невизначеності? Шукаємо відповіді на зустрічі жіночої групи
Чи вигідно та безпечно купляти онлайн? З’ясовуємо на онлайн-зустрічі із активістками
Як зберегти баланс харчування, фізичної активності та психологічного комфорту? Шукаємо відповідь на вебінарі циклу «Змінюй звички»
Три майстер-класи, три спікерки, три теми. Як пройшов Міжнародний освітній марафон «Вітер змін»?


5.Привернути увагу до проблеми домашнього насильства та збільшення його випадків під час карантину.

Залучивши більше 400 небайдужих жінок до віртуального маршу «Червоне взуття» (#RedShoes). До нас долучилися жінки з різних частин України, з великих міст і сільських рад, наші партнери і ті, хто ніколи не працював з нами, жінки Ізраїлю, Англії, Росії, Білорусі та Молдови. Ми змогли надихнути жінок дуже простими діями висловити свою позицію і розширити жіноче коло підтримки.

«У 2009 році мексиканська художниця Еліна Шові запустила проект “Червоні черевички”, щоб продемонструвати цією інсталяцією кров, пролиту внаслідок гендерного зумовленого насильства. Такі історії має ледь не кожна з нас. Не має значення, скільки тобі років. Що ти робила чи говорила. Ти на роботі чи на вечірці. У якій ти спідниці. Але не всі мають можливість говорити про це. Проект Кешер в Україні вирішив підтримати важливу ініціативу міжнародної організації Every Woman Treaty – віртуальний марш та флешмоб #RedShoes #ЧервоніЧеревики. Долучаюся!» – Тетяна Трощинська, головна редакторка Громадського радіо

Жіноче коло підтримки і солідарності! Віртуальний марш #RedShoes
Віртуальний марш – хороший привід звернути увагу людей на те, що практично кожна з нас піддавалася насильству – виконавчий директор проекту Кешер
Проект Кешер запустив ініціативу #RedShoes
Червоні черевики і не тільки: Безкарність насильства та нечутливість ЗМІ
«Червоні черевики»: в Україні масштабно підтримали онлайн-флешмоб щодо протидії гендерному насильству


6.Показати, як ефективно адаптовувати до сучасної ситуації та дбати при цьому про власну безпеку та здоров’я.

Провівши онлайн-кампанію у соціальних мережах та запустивши рубрику «Змінюй звички». Щотижня ми вчилися новим, актуальним звичкам, які прийшли у наше життя у зв’язку із пандемією та зміною способу життя. Загалом, наша онлайн-кампанія в Facebook та Instagram охопила опосередковано близько 180 000 дівчат та жінок, які мали змогу бачити наші публікації та дописи.

Допомогти і не «згоріти». Як емоційно не вигоріти волонтеру/ці?
Як створити фінансову подушку безпеки під час кризового періоду життя?
«Карантин − це просто нова умова у грі». Поради експертки із працевлаштування
«Безпечний спорт» під час пандемії та тренування на свіжому повітрі. Поради фітнес-тренерки
Відпочинок-2020. Як організувати безпечну для здоров’я подорож?


7.Розповісти про цінні проекти підтримки, особистісні позитивні зміни та висновки життя на карантині.

Підтримавши дівчат та жінок та долучивши їх до нашого флешмобу «Що я відкрила для себе на карантині?», який став заключним у проекті «Жіноча сторона карантину». У потоці негативних новин, позитивні історії дівчат та жінок стали особливо цінними.

«Карантин був для мене несподіванкою. Спочатку було страшно, а потім я почала шукати для себе нові можливості. Хоч робота он-лайн забирала дуже багато часу, через місяць, я помітила, що достатньо впевнено опанувала нові можливості  дистанційного навчання. Із часом  – це стало навіть цікаво. За період карантину я отримала сертифікат організаторів і екскурсоводів мобільної просвітницької виставки «Розуміємо права людини», стала випускницею у проекті фонду Кличка «Посилка успіху». Громадська організація «Ла Страда-Україна» навчила мене навичкам проведення медіації он-лайн, а також я стала учасницею тренінгу щодо запобіганню гендерному насильству. Аналізуючи свою діяльність під час карантину, я зрозуміла, що набула нових можливостей, які мені стануть у нагоді після його послаблення» – Світлана (Козятин), учасниця флешмобу

Як карантин змінив наші повсякденні звички? Діляться своїм досвідом наші активістки
«Як карантин змінив моє життя?» Блог директорки
Як жінки підтримують одна одну у непростий період? Про проект «Весняне оновлення»
ОРТ-КешерНет під час карантину: про роботу наших комп’ютерних центрів у онлайн-форматі
Равинка Юлія Гріс про життя своєї громади та особисті виклики під час карантину (на основі інтерв’ю подкасту радіопередачі «Жіноча сторона карантину»)

А найважливіше – це те, що ми просто змогли переформатуватись в онлайн та підтримати жінок у цей складний для всіх період. Як зауважила наша директорка Влада Недак: «Карантин закрив двері всіх інстанцій, але не закрив можливості підтримувати одна одну онлайн!». А саме жіноча підтримка є однією із головних цінностей Проекту Кешер в Україні!

Проект завершився та підтримка продовжується… Ми залишаємося на зв’язку та будемо працювати над тим, щоб реалізовувати для вас нові, не менш потрібні та цікаві проекти!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок