Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“Жіноча сторона карантину” – радіопередача, яка виходить на Громадському радіо у межах нашого проекту “Жіноча сторона карантину“*. У подкастах радіопередачі героїні діляться досвідом вирішення проблем, з якими вони зустрілись під час карантину. Також ці історії коментують експерт(к)и у різних сферах. Ведуча: Катерина Мацюпа.

Подкаст 1 “«Ти нікуди від мене не дінешся!» — жінка розповіла, як карантин пришвидшив розлучення у її сім’ї” (15.05)

Близько року тому чоловік Юлії вперше проявив фізичне насильство до жінки. Її це налякало, але вона заспокоювалась тим, що це випадковість, і більше такого не повториться. Але насильство повторювалось: впродовж року чоловік п’ять разів бив свою дружину. З останнім випадком вона потрапила у травмпункт, у жінки в двох місцях була травмована стопа і трохи лікоть.

“У мене було дивне відчуття в травмпункті, коли я зрозуміла, що це все дійсно зі мною відбувається, що це правда, і я нікуди від цього не дінуся, з цим потрібно щось робити. Так постало питання про розлучення”.

Подкаст 2. “«Не така господиня»: жінка розповіла, як з карантином у її дім прийшло насильство” (22.05)

«Будь-який дріб’язковий привід, як то «їжа не смакує», щоразу призводив до агресії з його боку. Він звинувачував мене у всьому — не так виховую дитину, не така господиня, неправильно використовую ресурси, а грошей мало, не вмію заощаджувати, а всі інші вміють».

Так Марія описує манеру спілкування свого чоловіка. Зараз триває процес розлучення, суд визначає як і коли він зможе бачитись з дитиною. Психологічне насильство прийшло у їхню сім’ю з карантином і жінка твердо вирішила — терпіти не буде.

Подкаст 3. “«Заборона партнерських пологів через карантин — для мене велике розчарування» — вагітна жінка” (29.05)

Юлія-Анна Кміть-Балицька незабаром народить другу дитину. Останній триместр її вагітності припав на карантин, і це неабияк змінило плани жінки та її сім’ї. Вона поділилась власним досвідом про цей непростий період.

Подкаст 4. “ZOOM не замінить зоровий контакт з учителем — школярка про навчання на карантині” (05.06)

Як на карантині живеться випускницям школи? Як одинадцятикласниці готуються до зовнішнього незалежного оцінювання в умовах пандемії? Про це розповіла випускниця Олександра Бондаренко та її мама Олена. Вони живуть у Харкові.

Подкаст 5. “Я не розуміла, як зробити самоізоляцію ефективною — мама дворічної дитини” (12.06)

У березні Ольга Ситнік захворіла, симптоми були схожими на COVID-19, однак тест не підтвердив наявність саме цієї інфекції. На результат аналізу Ольга чекала п’ять днів. Жінка розповіла, як у цей період намагалась забезпечити самоізоляцію, зважаючи на те, що в Ольги — дворічна донька, яка не любить відпускати маму навіть на кілька хвилин.

Подкаст 6. “«В одному уроці буде три-чотири варіанти»: як карантин змінить шкільне навчання?” (19.06)

Як карантин вплинув на життя шкільної вчительки? Яким буде навчання школярів після карантину? Своїм досвідом і міркуваннями на цю тему поділилась Ольга Борисівна Ходина. Жінка працює у Криворізькій загальноосвітній школі № 103. Цього навчального року в Ольги Борисівни були першокласники та першокласниці.

Подкаст 7. Навчилась шпаклювати: фітнес-тренерка розповіла, як провела карантин (26.06)

Вікторія Дмитренко — фітнес-тренерка, яка живе та працює у Києві. Жінка розповіла, як карантин зменшив її дохід, але відкрив інші можливості: дорогоцінний час із сім’єю. А ще дозволив торкнутися до нової, раніше незвіданої сфери для жінки — ремонту у квартирі своїми руками.

Подкаст 8. Як проходить карантин у патрульної: історія поліцейської з Донбасу (03.07)

Карантин змусив багатьох людей працювати з дому. Але не поліцейських — вони одні з тих, хто не може собі дозволити працювати дистанційно. Як живеться патрульній в умовах пандемії COVID-19? Громадському радіо розповіла інспекторка патрульної поліції міст Краматорськ та Слов’янськ Єлизавета Велика.

Подкаст 9. Як карантин дозволив єврейській спільноті прийти в гості одне до одного — розповідає равинка Юлія Ґріс (10.07)

У час пандемії COVID-19 людство уникає масових заходів. Через це багатьом релігійним спільнотам непросто. Але равинка Юлія Ґріс з громади прогресивного іудаїзму «Шират ха-Ям», що в Одесі, вважає, що карантин хоч і змінив, але в результаті тільки зблизив громаду.

Подкаст 10. «Втягнулась у новий світ»: історія лікарки про реальні умови праці під час пандемії (17.07)

Як живеться у часи пандемії сімейній лікарці? Анастасія, яка працює в одній із київських поліклінік, розповіла про реальні умови роботи, хто її пацієнти зараз, і як впоралась і справляється із психологічною напругою через епідемію. Жінка попросила не називати її прізвища та конкретного місця роботи, бо не хоче можливих санкцій за правдиву історію.

Подкаст 11. «Наскільки страшним може бути результат, коли ти просто вдарив людину»: історія харківської розробниці про карантин (21.07)

У лютому цього року українська розробниця з Харкова Олена Середа придумала і створила пристрій, який допомагає долати COVID-19. Це дезінфекційний тунель, що обробляє людину антисептиком. Через цю розробку вже у квітні жінку чи то штовхнули, чи то вдарили, що призвело до особливо важких наслідків для її здоров’я.

Подкаст 12. «Карантин тільки запустив початок трансформації» — сексологиня Даша Непочатова (24.07)

Карантин у час пандемії — це дуже різний досвід для різних жінок: для когось радісний, для когось сумний. Для сексологині, письменниці і співзасновниці «Creative women space» Даші Непочатової він став переломним моментом в житті, але допоміг краще зрозуміти себе.

Ви зацікавились нашим проектом? Берете у ньому участь чи тільки плануєте брати? Пропонуємо пройти анонімне анкетування, щоб допомогти нам краще зрозуміти свою цільову аудиторію та зробити проект кориснішим і цікавішим для вас. Ми будемо вдячні вам за її заповнення.

ПРОЙТИ АНОНІМНЕ АНКЕТУВАННЯ

*Проект реалізується у партнерстві з Громадським радіо та за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується «Українським Жіночим Фондом». Відповідальність за зміст інформації несе ВЖЄО «Проект Кешер». Інформація, що представлена у публікації, не завжди відображає погляди Уряду Канади в УЖФ.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок