Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Пандемія – не привід відмовлятися від фізичної активності. Просто необхідно пристосуватися до життя у новій реальності, навчаючись новим знанням та «безпечним» для здоров’я звичкам. Саме такими знаннями та звичками для безпечного заняття спортом під час пандемії, ми поділимося у цій статті, а допоможе нам професійна фітнес-тренерка Ксенія Рябенко.

 

КСЕНІЯ РЯБЕНКО
Фітнес-тренерка
Спеціалізація: Crossfit

З 1 червня в Україні дозволили відновити свою роботу фітнес- та спортзалам. Проте багато, хто все ще не наважується повернутися до занять у цих закладах. Про це й зазначає героїня подкасту радіопередачі, що виходить на Громадському радіо у межах нашого проекту “Жіноча сторона каранину”, Вікторія Дмитренко:

«Для мене було великим шоком, що на перше тренування на 9:00 ніхто не прийшов…».

Жінка працює фітнес-тренеркою у одному із тренажерних залів Києва. Після трьох місяців карантину та онлайн-роботи, вона чекала виходу на роботу, але і трохи боялась цього, бо це знову зміна, до якої варто адаптуватись. А тут улюблена робота, що приносить задоволення, підкинула сюрприз.

Прослухати історію фітнес-тренерки Вікторії Дмитренко

Очевидно, багато, хто вважає все ще небезпечним відвідування тренажерних залів. Правда це чи ні? Ось, як цю ситуацію коментує відомий лікар Євген Комаровський:

 «З тренажерним залом все дуже погано.

По-перше, тому, що там величезна кількість ручок, за які береться купа людей. По-друге, люди в спортзалі весь час пітніють, а що вони роблять, коли пітніють? Весь час витирають рукою піт, тобто створюють всі умови для зараження.

І я ще не бачив жодного спортзалу в нашій країні, в якому б підтримувалися оптимальні параметри температури і вологості. І коли ти звертаєшся до керівництва спортзалу і питаєш, чому у вас дихати нічим, знаєте, що вони відповідають? «Якщо у нас буде 18 градусів, до нас не ходитимуть, бо холодно». Ось така у нас ментальність – ми повинні обов’язково пітніти під час занять спортом.

Тому я не знаю, як бути з тренажерним залом. Якщо там не виконуються норми, якщо на кожному розі немає дезінфекторів для рук, якщо ручки не оброблені, чого туди ходити? Це ж прямий спосіб захворіти. Знову-таки, як правило, люди, які ходять в тренажерні зали – це молоді та активні люди, які люблять спілкуватися, ризикувати і подорожувати.

Але якщо всі заходи щодо дезінфекції поверхонь виконуються, в залі оптимальні температура і вологість повітря, здійснюється наскрізне провітрювання і дотримується соціальне дистанціювання, то ви можете тренуватися без істотного ризику зараження».

 Таким чином, за висновком експерта, для безпечного відвідування тренажерного залу, мають бути дотримані певні заходи безпеки та дезінфекції. Які саме, говоримо далі.

Якщо ви вирішили повернутися у спортзал, для вашої ж безпеки, зверніть увагу на дотримання таких обов’язкових умов:

 • Чи здійснюється температурний скринінг на вході? При вході в клуб клієнтам в обов’язковому порядку вимірюють температуру. Відвідувачам з температурою перебувати в закладі заборонено.
 • Чи виконується дезінфекція поверхонь? Все обладнання – від великих тренажерів до найменших гантелей, перила, дверні ручки мають дезінфікуватися регулярно (рекомендовано – раз на 15 хвилин).
 • Чи є банери та брошури із потрібною інформацією? У приміщенні мають бути розміщені пам’ятки про запобіжні заходи під час вірусної спалаху.
 • Чи дотримана оптимальна температура та вологість повітря? Рекомендована температура – 18 градусів. У приміщенні має добре функціонувати вентиляція.
 • Чи є в приміщення антисептики? У приміщенні розставлені флакони зі засобом дезінфекції для рук. Персонал стежить за своєчасною зміною флаконів.
 • Чи дотримане соціальне дистанціювання? Необхідна відстань між тренажерами – 1,5 метри.

Також ви можете додатково подбати про свою безпеку у спортзалі, використовуючи такі поради на практиці:

 • Старайтеся між зміною тренажерів використовувати антисептик для рук.
 • При можливості, займайтесь у рукавичках.
 • Дотримуйтесь соціального дистанціювання із іншими відвідувачами залу.
 • Зверніть увагу на користування своїм рушником для обличчя: 1)складіть рушник так, щоб сторона, якою ви витираєте обличчя, знаходилася в середині; 2)протріть санітайзером місце, куди ви поставите рушник; 3)беріть рушник в руки, попередньо дезінфікувавши їх антисептиком.
 • Старайтесь якнайменше торкатись обличчя. Розуміємо, що у спортзалі дотриматися цього пункту важко, про те це варто пам’ятати і зайвий раз не торкатися обличчя.

Загалом, експерти сходяться на думці, що при дотриманні заходів захисту, ризик зараження під час тренування знижується до мінімуму.

 Якщо ж ви поки що не готові відвідувати фітнес- чи спортзал, влітку існує безліч корисних для здоров’я тіла альтернатив, наприклад, заняття на свіжому повітрі та заняття вдома. Про таку альтернативу, як заняття на свіжому повітрі, ми попросили розповісти професійну фітнес-тренерку Ксенію Рябенко:

«Давно доведено, що заняття спортом на свіжому повітрі набагато легше сприймаються нашим організмом через оточення, яке викликає в нас почуття спокою та невимушеності. Але при цьому  тренування виконувати складніше через силу вітру, нерівність поверхні, вологість повітря та пішоходів, які можуть з’явитися на вашому шляху.

Щоб тренування були максимально комфортними , не слід їх проводити під пекучим сонцем та під час полудневої задухи (якщо це влітку). Тому краще віддавати перевагу ранковим та вечірнім тренуванням , коли повітря максимально свіже.

То ж який вид тренувань обрати для себе? Найпопулярнішими є:

►БІГ. Якщо вас лякають марафонські дистанції, можна віддати перевагу бігу по сходам. Такі тренування доволі енергозатратні і тренують м’язи ніг, сідниці та прес.

►ВЕЛОСИПЕД. Це не тільки користь для здоров’я, але й можливість протягом тренування постійно змінювати локацію. Це неймовірно розслабляє і підвищує настрій.

►ФУНКЦІОНАЛЬНІ ТРЕНУВАННЯ. Комплекси вправ , які не потребують додаткового інвентарю і виконуються із своєю вагою впродовж 30-40 хвилин, з невеликими перервами між раундами ( 60 секунд), включаючи вправи на декілька груп м’язів в одному тренуванні.

►СТРИБКИ НА СКАКАЛЦІ. Сьогодні це має модну назву «скіппінг». Такий вид тренувань неймовірно ефективний, адже під час його виконання включаються в роботу майже всі групи м’язів (біцепси, тріцепси, м’язи спини, ніг та пресу). На одне щоденне тренування виділяйте по 20 хвилин і комбінуйте скакалку з функціональними тренуваннями, втрачаючи по 700 ккал і більше!

►СИЛОВІ ТРЕНУВАННЯ. Якщо у вас є доступ до гантель, гирь та іншого спортивного інвентарю, то можна влаштувати справжнє круте силове тренування. Але неодмінно під наглядом тренера, який професійно скомпонує вправи для максимальної ефективності та безпечності виконання.

Обираючи для себе варіант занять спортом на вулиці, заздалегідь проконсультуйтесь з тренером, щоб скоригувати об’єм навантаження виходячи із ваших фізичних можливостей та індивідуальних особливостей вашого організму. Також не забувайте про воду, яку слід регулярно пити під час тренування, щоб не допустити зневоднення організму через втрату вологи, яка виходить через піт».

Додамо – для вашої безпеки, займаючись спортом на свіжому повітрі, обирайте малолюдні місця. Також не забувайте про використання антисептика і регулярну дезінфекцію рук, якщо ви займаєтесь на спортмайданчику на вуличних тренажерах та атлетичних снарядах.

Також надзвичайно корисним є не тільки фізична активність на свіжому повітрі, але й відпочинок на природі. Під час карантину ми стали по-особливому цінувати такий вид дозвілля. Це підкреслила й фітнес-тренерка Вікторія, про яку ми говорили вище:

«Тепер ми трохи змінили свої вихідні. Ось цей вихід на Хрещатик був перший після карантину для мене, хоча два роки назад я тут проводила кожен день. Зараз наші вихідні — це озера, ліси, природа». 

Тож обирайте спорт, який вам до душі та проводьте час із користю для здоров’я!

Дізнавайтесь правду про здоров’я разом із Проектом Кешер!

*Стаття опублікована у межах проекту “Жіноча сторона карантину”, що реалізується у партнерстві з Громадським радіо та за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується «Українським Жіночим Фондом». Відповідальність за зміст інформації несе ВЖЄО «Проект Кешер». Інформація, що представлена у публікації, не завжди відображає погляди Уряду Канади в УЖФ.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок