Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“Найважливіше – прибрати фокус з їжі, а перевести свій фокус на свої справжні бажання, заглянути всередину себе, згадати, про що мріяли. Зараз величезні можливості в інтернеті – вчіться скільки хочете, чому хочете, пізнавайте себе і цей світ. І тоді все менше часу і бажання залишиться на атаку холодильника … “
Тетяна Кіреєва

Чому це важливо?

Карантин змінив наш спосіб життя. Ми стали менше рухатися, більше сидіти вдома і «відвідувати» нашу кухню. Але малорухливий спосіб життя вимагає змінити такі звички на більш здорові і правильні. У такій ситуації нам просто життєво необхідно розуміти, як зберігати баланс в харчуванні і фізичної активності, щоб наше тіло сказало нам «Спасибі».

Цьому і була присвячена онлайн-зустріч Проекту Кешер України в межах нової рубрики #ЗмінюйЗвички. Зустріч пройшла 30 квітня, її провели наша регіональна представниця Тетяна Войталюк і керівниця програми «Жіноче здоров’я» Марина Константинова, а експерткою на цій зустрічі була фітнес-тренерка, нутриціологиня Тетяна Кіреєва. У зустрічі брали участь представниці активу жіночих груп України, були на цій зустрічі і гості з жіночих груп Росії.

Про що можна дізнатися?
Поради єврейських лікарів

Марина Константинова розповіла учасницям зустрічі про вплив знаменитих середньовічних єврейських лікарів на сучасні погляди в сфері збереження здоров’я, на формування основ санітарії та гігієни.

«Нам іноді здається, що ситуація, яку ми зараз проживаємо абсолютно унікальна, що ми, сучасні люди – перші, хто зіткнувся з глобальною епідемією, і те, що ми змушені змінювати звичний спосіб життя і пристосовуватися до нових реалій, відмовляти собі в чомусь то, терпіти труднощі – це нестерпно і несправедливо. Особливо, якщо «ворог», в нашому випадку – це вірус, непомітний, і здається, що небезпека перебільшена. Але якщо розглянути принципи єврейського мудреця і лікаря Рамбама, відомого світові, під ім’ям Маймонід, то ми побачимо, що він ще в 12-му столітті поділив населення, з медичної точки зору, на три групи:
Перша група – це здорові люди, і основне завдання лікарів при роботі з цією групою – профілактика, недопущення хвороби.
Друга група – хворі, які потребують лікування.
Третя група – ослаблені, літні люди, або ті, що одужують після недуги.
І завдання медиків та суспільства у ставленні до цих людей – захист, турбота, створення умов для збереження якості життя і самого життя. Давайте подивимося на ці групи людей через призму сьогоднішньої ситуації. Хіба не той же принцип всі відповідальні люди застосовують для зменшення ризику в період пандемії COVID – 19? » – розповідає Марина Константинова.

Шість “обов’язкових правил”, описаних Рамбамом, яких людина повинна дотримуватися, щоб зберегти своє здоров’я – це основа сучасного здорового способу життя, до обговорення якого учасниці зустрічі перейшли в другій частині.


Про здорове харчування

Експертка-нутриціологиня Тетяна Кіреєва розповіла про секрети здорового харчування, про грамотну харчовку поведінку, про користь і шкоду різних груп продуктів, про те, як навчитися їсти з користю і задоволенням. Окрема розмова йшла про питтєвий режим.

Учасниці ставили запитання, отримували грамотні та докладні відповіді, всі разом намагалися знайти той самий баланс між «смачно» і «корисно», між «хочу» і «можу», щоб без виснажливих дієт зробити свій раціон помічником в збереженні життєвих сил і здоров’я.

Як правильно харчуватися під час карантину? Поради нутриціологині


Про фізичну активність

Також Тетяна надала активісткам Проекту Кешер запис 20-хвилинного щоденного тренування з Бодісфексу, яку ви можете переглянути за посиланням ТУТ. Регулярно виконуючи ці вправи, ви збережете свою фізичну активність і поліпшите емоційний стан.

Що кажуть учасниці?

«Сьогодні для себе я зробила відкриття. Виявляється, все що відбувається з нами сьогодні колись вже було і всі відповіді можна знайти в першоджерелах…» – Тетяна, Рівне

«Величезне спасибі за зустріч, я дуже багато дізналася цікавого і корисного для себе. Я вважаю, що такі зустрічі потрібні жінкам особливо зараз. Ми поспілкувалися, обмінялися позитивною енергією, ми дізналися дуже важливі поради від наших предків і дізналися дуже важливі поради в харчуванні від запрошеного фахівця. Надалі буду запрошувати своїх подруг з жіночого клубу на такі вебінари!» – Лариса, Чернігів

«Вебінари Проекту Кешер – це завжди проведений час з користю. Так само і сьогодні я отримала величезний заряд позитивних емоцій і корисну інформацію. Спасибі, що дбаєте про здоров’я жінок!» – Аліна, Київ

*Захід проведений в межах проекту “Жіноча сторона карантину”, що реалізується у партнерстві з Громадським радіо та за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується «Українським Жіночим Фондом» Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund. Відповідальність за зміст інформації несе ВЖЄО «Проект Кешер». Інформація, що представлена у публікації, не завжди відображає погляди Уряду Канади в УЖФ.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок