Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Карантин став викликом для багатьох. Не стали виключенням наші комп’ютерні центри ОРТ-КешерНет імені Мари Шварц у Хмельницькому, Черкасах, Луцьку та Кривому Розі. Якщо до карантину центри працювали офлайн, то тепер прийшлось переформатувати усю роботу в онлайн. Як на це відреагували слухачі та слухачки центрів та які нові формати роботи з’явились, розповіли нам самі адміністратори центрів.

ОРТ-КешерНет у Хмельницькому. Від святкових зустрічей в Zoom до онлайн-фестивалю

«У зв’язку з обставинами, які склалися в країні в даний час, введеним національним карантином, наш КЦ призупинив діяльність. Але ми продовжуємо роботу в віддаленому доступі. У разі виникнення проблем і ситуацій у наших учнів ми намагаємося їм допомогти у віддаленому доступі. А ще ми телефонуємо наших слухачів 2 рази в тиждень і консультуємо їх. Ще ми проводимо різні онлайн заходи…» – розповідає Ірина Герасименюк, адміністраторка комп’ютерного центру у Хмельницькому.

 

Ірина розповіла, що за час карантину, окрім груп навчання, були організовані нові різноманітні формати роботі та онлайн-зустрічей:

 • Були організовані святкові Шабатні зустрічі, а також зустріч для святкування великих єврейських свят, які припали на час карантину. Зокрема, під час зустрічі перед Шавуот, викладачка Яна та адміністраторка Ірина зустрілися на платформі Zoom, щоб перед святом нагадати слухачкам про походження свята Шавуот, традиціях, про те, як його відзначати, що ставити на святкову трапезу тощо.
 • У червні центр разом із командою координаторів молодіжних клубів всієї України запустили нову платформу для єврейської молоді! Це перший такого роду онлайн-фестиваль із насиченою та різноманітною програмою. Навички роботи в Zoom, які отримали слухачі центру, допомогли їм взяти активну участь у такому онлайн-фесті.

Окремо хотілось би розповісти про історію Світлани Тукало, засновниці волонтерського театру для дітей в Хмельницькому, про яку написали наші партнери проекту «ОРТ-КешерНет» Всесвітній ОРТ.

Світлана два роки тому пройшла успішно навчання у центрі ОРТ-КешерНет, після чого відкрила театральну студію та театр волонтерів для дітей. Ситуація з карантином заставила жінку закрити студію:

«Мені довелося розчарувати своїх студентів і сказати їм, що ми закрилися на карантин. Час зупинився для мене, і я не бачила шляху вперед. Але тоді я побачила, як люди переорієнтуються і виходять в Інтернет. Я зібралася і знову звернулася за допомогою до центру ОРТ-КешерНет. У центрі я пройшла навчання з використання Інтернет-ресурсів, таких як Zoom. Я опанувала навички і повернулася до роботи».

Так, центр ОРТ-КешерНет відкрив перед жінкою та відвідувачів її школи нові можливості. Прочитати статтю повністю можна ТУТ.

Навчання у комп’ютерному центрі ОРТ-КешерНет є безкоштовним. Якщо ви також хочете стати слухачкою/чем центру та проживаєте у Хмельницький чи Тернопільській областях, звертайтесь до адміністраторки центру Ірини Герасименюк, +38-038-265-21-59, irina_kesher@ukr.net. Адреса центру: м.Хмельницький, вул. Кам’янецька, 58 \ 1.

ОРТ-КешерНет у Черкасах. Від дистанційного навчання до старту курсу «Digital Lady»

«Наш центр за час карантину накопичив чималий досвід дистанційної роботи…» – розповідає Світлана Захаріна, адміністраторка комп’ютерного центру у Черкасах.

Світлана поділилась, що за час карантину ОРТ-КешерНет імені Марі Шварц у Черкасах організував такі форми дистанційного навчання, як:

 • Онлайн-заняття традиційних курсів для слухачів/ок центру. Це такі курси: «Англійська для комп’ютера і навпаки», «Гаджети» та «Комп’ютер для життя».
 • Вебінари із організації роботи онлайн та різних аспектів дистанційного навчання для вчителів єврейських шкіл та вчителів шкіл міста Черкас, які звернулися за консультаціями.
 • Онлайн-заняття для учнів єврейської школи, а також допомога їм у технічному плані – надання на певний період у користування ноутбуків та відеокамер (власність комп’ютерного центру).
 • Актуальні онлайн-заняття, що стосуються теми шахрайства та фейків в Інтернеті. Учасники/ці таких занять дізнавалися, як захистити себе від таких явищ в Інтернеті.

Окремо слід виділити й старт онлайн-курсу для жінок «Digital Lady» («Цифрова леді»), у межах якого передбачається навчання різних видів роботи та заробітку в Інтернеті. Початок активного навчання передбачається із вересня місяця, проте реєструватися на нього можна вже зараз. До участі запрошуються не тільки жінки із Черкас, але й з інших міст України, адже курс проходитиме онлайн. Детальніше про курс можна дізнатися ТУТ.

За будь-якими запитаннями звертайтеся до адміністраторки центру Світлани Захаріної, +38-097-44-55-556, zakharinasn@gmail.com. Адреса центру: м.Черкаси, вул. Благовісна 148 (вул. Святотроїцька 100).

ОРТ-КешерНет у Луцьку. Від індивідуальних та групових консультацій до онлайн-занять з основ дистанційної освіти

«Багато хто розуміє, що потрібно йти в ногу з часом і без знання комп’ютера зараз ніяк, особливо з огляду на сьогоднішню ситуацію. Завдяки навчальним вебінарам Проекту КЕШЕР і ОРТ, ми в найкоротші терміни змогли перебудувати роботу нашого центру в онлайн. Тепер ми завжди на зв’язку і готові допомогти вирішити питання, що виникають…» – Олена Помазун, адміністраторка комп’ютерного центру у Луцьку.

Олена розповіла, що комп’ютерний центр ОРТ-КешерНет імені Марі Шварц в м. Луцьк в умовах карантину продовжив свою роботу дистанційно. Затребувані курси тривають, а слухачі вивчають необхідні для них програми:

 • Навчання проводяться, як в групі, так і індивідуальні, з кожним слухачем/кою окремо.
 • Усі консультації проводяться за допомогою Viber, ZOOM, а також в телефонному режимі.
 • Проводяться онлайн-заняття з основ дистанційної роботи та освіти для вчителів, батьків та учнів:

«На початку місяця до нас звернулася завідувачка дитячим садком з проханням допомогти організувати вебінар на платформі ZOOM з усіма співробітниками, оскільки до цього весь зв’язок був тільки в телефонному режимі. Ми допомогли, усім сподобався такий формат зустрічі» – розповідає Олена.

Також за час карантину за допомогою у центр звертались власники невеликих бізнесів, магазинів, торгових точок із проханням допомогли перейти в онлайн. Викладачі центру допомагали у створенні облікових записів у соціальних мережах та розміщення оголошень та торгових онлайн-майданчиках.

Комп’ютерний центр у Луцьку продовжує працювати дистанційно, безкоштовно проводити консультації та навчання. Якщо ви також хочете стати слухачкою/чем центру та проживаєте у м. Луцьк, звертайтесь до адміністраторки центру Олени Помазун, +380-97-496-28-51, lena78987@rambler.ru. Адреса центру: м. Луцьк, вул. Богдана Хмельницького, 6.

ОРТ-КешерНет у Кривому Розі. Від розширення географії слухачок центру до онлайн-підтримки 24/7

«Під час карантину наш центр постійно і продуктивно працював в режимі онлайн, всі групи успішно адаптувалися до роботи в Zoom. За час роботи ми отримали багато теплих відгуків та заявок на навчання в наступних потоках» – Юлія Печоріна, адміністраторка комп’ютерного центру у Кривому Розі.

Юлія розповіла, що карантин відкрив для їхнього центру нові можливості та формати роботи:

 • Кожен курс тепер стартує з вступного вебінару по роботі в Zoom.
 • Можливість займатися онлайн розширила географію слухачок. Навчатися могли навіть ті слухачки/чі, які проживають у віддаленому районі міста, а також слухачки/чі із інших міст України.
 • За час карантину слухачки/чі центру пройшли дистанційно курси з комп’ютерної грамотності та основ роботи із фоторедакторами.
 • Загалом нові знання отримали понад 50 слухачок/чів.
 • Серед слухачок/чів курсів було багато працівників зі сфери освіти, оскільки формат роботи для них також змінився на онлайн, а навичок для продуктивної взаємодії не вистачало.
 • Для слухачок/чів максимально підібрані форми роботи у зв’язку з їх рівнем володіння комп’ютером, записуються теоретичні лекції, проводяться онлайн-зустрічі в Zoom для практичного відпрацювання навичок і відповідей на питання, а також здійснюється підтримка 24/7 в робочих чатах груп.

Як і в Луцьку, у Кривому Розі стартував онлайн-курс для жінок «Digital Lady» («Цифрова леді»), у межах якого слухачки навчаються різних видів роботи та заробітку в Інтернеті. Слухачки курсу вже активно проходять навчання, проте набір досі триває. Так, ми можете записатися на онлайн-курс, залишивши заявку за цим ПОСИЛАННЯМ. А детальніше про курс можна дізнатися ТУТ.

За будь-якими запитаннями звертайтеся до адміністраторки центру Юлії Печоріної, +38-067-563-85-15, julijapechorina@gmail.com. Адреса центру: м Кривий Ріг, вул. Павла Глазового, 41а.

Як бачимо, карантин ще раз підтвердив актуальність та важливість навичок користування сучасними технологіями та гаджетами. У таких умовах, наші комп’ютерні центри ОРТ-КешерНет імені Марі Шварц змогли швидко та успішно перейти на дистанційну форму роботи, продовжуючи навчати жінок та чоловіків таким невід’ємним від сучасного життя комп’ютерним навичкам!

Ви також маєте можливість безкоштовно стати слухачкою/чем наших комп’ютерних центрів. Детальніше дивіться на сторінці проекту – ОРТ – КешерНет.

*Публікація вийшла у межах проекту «Жіноча сторона карантину», який реалізується у партнерстві з Громадським радіо та за підтримки Уряду Канади в рамках проекту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund. Відповідальність за зміст інформації несе ВЖЄО «Проект Кешер». Інформація, що представлена у публікації, не завжди відображає погляди Уряду Канади в УЖФ.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок