Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Ось і закінчується 2020 рік! Для Проекту Кешер в Україні цей рік став багатим на різні важливі події. Давайте згадаємо їх разом!
1.Переформатування в онлайн

Практично для кожного/ї цей рік став викликом. Наша організація не стала виключенням. На жаль, багато важливих запланованих подій нам довелося відмінити. Зате ми знайшли інші способи комунікації із вами, нашими активістками та волонтерками, – це вебінари, онлайн-зустрічі, прямі ефіри і, навіть, онлайн-подорожі. Цей рік ми провели в «онлайн» та нам вдалось підтримати той «кешер – зв’язок», який нас об’єднує та провести безліч цікавих годин в онлайн-спілкуванні.

2.26-ий Міжнародний Жіночий Седер

Щороку перед Песахом ми святкуємо унікальну подію Проекту Кешер – жіночий Седер. Наші активні жінки у різних країнах та містах проводять святкові тематичні зустрічі у своїх жіночих групах. На жаль, цього року карантин не дозволив провести такі зустрічі. Проте ми не відмінили свято, яке вже встигло стати нашою традицією, а провели його онлайн на платформі ZOOM, в «YouТube» та «Facebook»! У результаті, ця подія об’єднала більше 300 учасниць із 6 країн світу!

«Ми разом, незважаючи ні на що!»: онлайн-святкування Міжнародного Жіночого Седеру

3.Проєкт «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи»

Цього року, за підтримки Голландського єврейського гуманітарного фонду, ми запустили новий проект розвитку жіночого активу єврейських громад України «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи». У межах проєкту відбулися дві «живі» зустрічі (Суми та Запоріжжя), а в березні ми вдало переформатували проєкт в онлайн. З того часу було організовано та проведено безліч різнопланових онлайн-заходів із навчання волонтерського активу.

Проект «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи» перейшов в онлайн-формат. Що цікавого відбулось у березні та квітні?

Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи. Цикл організаційних онлайн-зустрічей

Проект «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи». Що цікавого відбулося в травні?

4.Онлайн-інтенсив «Open Space»

15 листопада, у межах проєкту «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи», ми організували та провели онлайн-інтенсив «Open Space», що об’єднав 4 майстер-класи лекторів/ок із різних країн світу, на яких були присутні більше 100 учасників та учасниць на майданчику ZOOM та 450 – у прямому ефірі на Facebook. Також під час інтенсиву пройшла унікальна панельна онлайн-дискусія із представниками/цями єврейських громад та організації України, які поділилися досвідом роботи під час карантину.

Онлайн-інтенсив «Open Space» – простір для спілкування, обміну ідеями та отримання нових знань

5.Тема екології та проєкт «Увімкни екосвідомість»

Ми не можемо стояти осторонь важливих екологічних тем і тому цього року Проект Кешер в Україні розпочав проєкт «Увімкни екосвідомість», присвячений темі екології та особистої відповідальність кожного/ї у збереженні навколишнього середовища для майбутнього покоління. У проєкті ми провели декілька цікавих вебінарів на тему екології, взяли інтерв’ю в екоактивісток та виграли місцевий грант, присвячений темі екології повітря.

Вмикаймо екосвідомість та дізнаваймося більше про наші права та охорону довкілля. Вебінар «Україна майбутнього»

Що говорить єврейська традиція про захист довкілля? Розповідає експертка із США Сью Селінджер

Що я можу зробити зараз, щоб уникнути катастрофи в майбутньому і яка роль релігії в цьому ключі? Розповідає рабин Йонатан Неріл

Екозвички: навчаємо дітей та вчимося самі. Інтерв’ю з екоактивісткою

«Ми глобально помиляємося у стилі життя…»: екологиня Анна Прокаєва про екологію та мінімізацію споживання

6.Проект Кешер в Україні є в Інстаграмі
Цього року ми захотіли бути ще ближчими до наших волонтерок, активісток та усіх небайдужих дівчат і жінок. Тому ми створили акаунт Проект Кешер в Україні у соціальній мережі Інстаграм! Від імені трьох кешерівок, Рівки, Ріви та Ревеки, ми ділимося там новинами і публікаціями, які є цікавими та корисними як для дівчат, так і для жінок.
Зображення може містити: 2 людини, текст
7.Проєкт «Жіноча сторона карантину»

Ситуація з пандемією виявилась неочікуваним викликом для усіх, а особливо для нас – жінок. Як показало дослідження ООН жінки в Україні, саме жінки стали тією вразливою групою, яка опинилася під ударом під час коронавірусу у різних сферах життя. Саме тому впродовж травня, червня та липня наша організація, за підтримки Українського Жіночого Фонду та Уряду Канади, запустила проєкт «Жіноча сторона карантину», у межах якого діяли різні формати інформаційно-психологічної підтримки жінок під час пандемії.

8.Віртуальний марш «Червоне взуття»

У червні цього року нам вдалося привернути увагу до проблеми домашнього насильства та збільшення його випадків під час карантину, залучивши більше 400 небайдужих жінок до віртуального маршу «Червоне взуття» (#RedShoes). До нас долучилися жінки з різних частин України, з великих міст і сільських рад, наші партнери і ті, хто ніколи не працював з нами, жінки Ізраїлю, Англії, Росії, Білорусі та Молдови. Ми змогли надихнути жінок дуже простими діями висловити свою позицію і розширити жіноче коло підтримки.

Жіноче коло підтримки і солідарності! Віртуальний марш #RedShoes

Віртуальний марш – хороший привід звернути увагу людей на те, що практично кожна з нас піддавалася насильству – виконавчий директор проекту Кешер

9. Міжнародний марафон «Вітер змін»

У час, коли наш світ гостро переживає епоху змін, важливими стають нові, максимально актуальні знання та стратегії поведінки. Саме тому у червні цього року для учасниць проєкту «Жіноче єврейське лідерство», ми організували та провели міжнародний освітній онлайн-марафон «Вітер змін», який об’єднав 3 майстер-класи на актуальні теми. Понад 100 учасниць (Україна, Білорусь, Росія, Ізраїль) освітнього марафону мали змогу почути важливу та потрібну інформацію від спікерок з різних країн.

Три майстер-класи, три спікерки, три теми. Як пройшов Міжнародний освітній марафон «Вітер змін»?

10. Блог директорки Проекту Кешер в Україні

Цього року на сайті ми відкрили новий розділ «Блог директорки Проекту Кешер в Україні», у якому наша директорка Влада Недак ділиться роздумами про важливе. На даний момент, у блозі директорки вийшло п’ять публікацій різної тематики.

Як змінився за 20 років жіночий рух в Україні? Блог директорки

40 років в житті жінки: стереотипи та реальність. Блог директорки

«Як карантин змінив моє життя?» Блог директорки

Відпускаючи дітей в доросле життя… Блог директорки

З книгою по життю: від дитинства до дорослого життя. Блог директорки

11.Рош Ходеш-Party з Проектом Кешер

У 2020 році щомісяця ми стали організовувати та проводити жіноче онлайн-святкування Рош Ходеш із цікавою програмою та жвавим спілкуванням жінок із різних країн. Такі регулярні зустрічі стали чудовою можливістю регулярно дізнаватись щось нове, занурюватися в дивовижний світ єврейських традицій, долучатися до віри своїх предків, і, нарешті, спілкуватися з подругами і знаходити нових.

Рош Ходеш – свято для жінок?

12.Онлайн-курс «Digital Lady»

Цього року у наших комп’ютерних центрах стартував новий безкоштовний онлайн-курс «DIGITAL Lady: баланс і трансформація». Курс допомагає жінкам різного віку навчитися користуватись усіма можливостями сучасного цифрового світу, базуючись на дотриманні життєвого балансу, з урахуванням ризиків, можливостей і трендів цифрової трансформації сучасності. Запис на курс відкритий круглорічно.

«DIGITAL LADY»: онлайн-курс комп’ютерної грамотності

13.Проєкт «Рік турботи про себе» та оновлені Маршрути здоров’я

Пандемія та карантин ще раз показали усім нам, наскільки важливо стежити за власним здоров’ям весь час, а не тільки тоді, коли щось турбує. Відтепер у нашому житті має з’явитися місце та час для щоденної турботи про себе та своє ментальне і фізичне здоров’я. Тому у вересні ми запустили новий проєкт напрямку «Жіноче здоров’я» – «Рік турботи про себе». У межах проєкту щомісяця ми розглядаємо одну із важливих тем жіночого здоров’я, проводимо тематичні вебінари із спеціалістами на цю тему, публікуємо статті-інтерв’ю із експертками-медиками та ділимося профільною інформацією із вами. Також, у межах проєкту, ми оновили персональні маршрути здоров’я із переліком необхідних обстежень для різних вікових груп жінок.

Рік турботи про себе

Маршрути здоров’я

14.Міні-проєкти «Жіноче єврейське лідерство»

Важливою частиною нашою діяльності є мотивація дівчат та жінок, наших активісток, на подальші соціально-корисні дії. Тому цього року, у межах проєкту «Жіноче єврейське лідерство», ми провели конкурс міні-грантів для реалізації міні-проєктів. Конкурс показав, яким творчим потенціалом володіють наші активістки, адже ми отримали величезну кількість чудових та оригінальних ідей для міні-проектів. На даному етапі, наші активістки продовжують реалізацію своїх міні-проєктів, тому інформацію про результати кожного авторського проєкту, ми опублікуємо вже у новому році.

15.Кампанія «Рак не пішов на карантин…»

У жовтні ми традиційно долучилися до Всесвітнього місяця профілактики раку молочної залози, організувавши та провівши кампанію із гучною назвою «Рак не пішов на карантин. Піклуйся про здоров’я своїх грудей».  Кампанія об’єднала одразу декілька цікавих форматів. Це і кампанія з брендом одягу Vovk, і інформаційна діяльність у соціальних мережах, і банер у різних містах України, і прямий ефір із лікаря-фахівцями в YouTube, і онлайн-фотопроєкт «Окрилені рожевою стрічкою». Завдяки таким різноплановим форматам нам вдалося охопити різні цільові групи дівчат та жінок, інформувавши їх про важливість збереження здоров’я грудей.

Рак не пішов на карантин. Підсумовуємо жовтневу кампанію та рухаємось далі

16.Проєкт «Подорожуємо громадами України. В гостях у…»

Ситуація з пандемією, повинна була, здавалося би, паралізувати життя єврейської громади. Але цього не сталося. У багатьох містах громади продовжують жити активним життям, хоча частково і «в онлайні». І їм є, що розповісти і показати. Саме тому Проект Кешер в Україні восени 2020 року відкрив проєкт «Подорожуємо громадами України. В гостях у…». Якщо ми не можемо зараз подорожувати реально, то чому б не відвідати міста, в яких живуть наші активні лідерки і надійні партнерки віртуально? І ми це зробили. Так, 28 жовтня ми відвідали Хмельницьку єврейську громаду «Хесед Бешт», 30 листопада ми побували віртуально в місті Рівне, а 22 грудня, нас радо зустрічали активістки Проекту Кешер міста Дніпро, а також представники партнерських організацій.

В гостях у Хмельницькому

В гостях у Рівному

В гостях у Дніпрі

17.Проєкт «Мама для мами» розширив свої кордони

Наш проєкт для молодих матусь, який вже 3 роки успішно реалізується у Дніпрі, цього року розширив свої кордони. Тепер долучитися до нього можуть матусі із різних міст України. У проєкті регулярно відбуватимуться онлайн-зустрічі молодих матусь із лікарями-фахівцями, проходитимуть групи психологічної підтримки, а також зустрічі із досвідченими ментор-мамами. Це онлайн-простір спілкування, обміну цінними знаннями та досвідом, доступний будь-якій молодій матусі в Україні, яка забажає взяти участь у проєкті.

Проєкт «Мама для мами» розширює свої кордони!

18. ЗупиниТИ. 16 днів проти насильства у ставленні до дівчат та жінок

Цього року ми, традиційно, долучилися до міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» (25.11-10.12). Наша цьогорічна кампанія була звернена до третьої сторони насильства – свідків. Із закликом «ЗупиниТИ», ми провели активну онлайн-кампанію у соціальних мережах, спецефір на Громадському радіо, кампанію спільно з Патрульною поліцією Кривого Рогу, а також випустили для благодійного продажу значки-символи підтримки жінок та протидії насльству. Ми намагались показати, що насильство – це проблема, яка стосується не тільки жертви і насильника, це проблема усього суспільства і вирішувати її також потрібно разом та кожному/ій.

16 днів проти насильства – кампанія «ЗупиниТИ». Підсумовуємо

19. Благодійний продаж значків #зупиниТИ

Вперше цього року наша організація запустила благодійний продаж для збору коштів для випуску гайду «Що робити, якщо ви стали свідком насильства?» у форматі відео або онлайн-інструкції. Для цього ми випустили, у межах кампанії проти насильства, брошки-значки «RedShoes.ЗупиниТИ» як символ небайдужості, підтримки жінок та протидії насильству. Продаж значків триватиме й далі, допоки ми не збиремо необхідні кошти для випуску онлайн-гайду.

Придбай значок «RedShoes.ЗупиниТИ» — виступи проти насильства та підтримай жінок!

20. Реорганізація Проекту Кешер в Україні

Цей рік став для нас викликом не тільки в плані карантину та дистанційної роботи, але й в плані реорганізації. Так, за рік Проект Кешер в Україні очолила нова Виконавча директорка Влада Недак, а наш фізичний офіс “переїхав” із міста Харків до міста Кривий Ріг. У нас появилась Рада директорів Проекту Кешер в Україні, а наша команда поповнилася новими обличчями та представницями. Зміни триватимуть й надалі. У майбутньому році ми плануємо розширити наш волонтерський актив та запустити для вас декілька нових цікавих проєктів. Залишайтеся із нами!

Команда Проекту Кешер в Україні

До скорої зустрічі у 2021 році! Ваш Проект Кешер!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок