Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Привіт, мене звуть Влада Недак і я є виконавчою директоркою найбільшої жіночої єврейської організації «Проект Кешер» в Україні. У «Проекті Кешер», а значить, в жіночій спільноті я більше 20 років. Я вважаю, що це найкращий досвід «зрости» в унікальному середовищі і отримати настільки ж унікальні навички роботи. В організації я пройшла шлях від молодої активістки і координаторки молодіжного проекту «Наступне покоління» до виконавчої директорки в Україні. І мені є, чим поділитися. Тому я вирішила завести цей блог, щоб ділитися із вами своїм поглядом на важливі речі, отримувати фідбек і бути ближчою до вас, активісток, читачок та усіх жінок, які розділяють принципи фемінізму, активізму і плюралізму. Тож давайте разом заглянемо у «жіночий світ» України та поговоримо про важливе.

Перша тема, на якій я хотіла б акцентувати – це те, як змінився жіночий рух в Україні за ці 20 років.

Не так давно, 4 червня Проект Кешер в Україні підтримав важливу ініціативу міжнародної організації Every Woman Treaty – віртуальний марш та флешмоб #RedShoes, використовуючи червоне взуття як символ ПІДТРИМКИ жінок в період карантину та самоізоляції, коли стрімко збільшилось число випадків насильства по відношенню до жінок і дівчаток, які змушені жити в одному просторі з кривдниками. Ще 1 червня ми командою розмістили невеликий анонс, а вже 4 червня отримали більше 300 реакцій, 8 публікацій на великих жіночих порталах, понад 500 фотографій і дописів в соціальних мережах, які містили слова підтримки і власні історії. Насправді ми не очікували такого резонансу і реакції зі сторони жінок. Адже тема домашнього насильства досить складна і часто табуйована. Проте жінки підтримали ініціативу, ділились власними історіями і щонайважливіше – висловлювали слова підтримки і солідарності із іншими жінками. І саме в цьому і є найбільша зміна – жінки готові і хочуть підтримувати одна одну, об’єднувати свої зусилля для вирішення питань, пов’язаних з правами і свободою, миром і самореалізацією.

Багато років тому на одному із тренінгів Проекту Кешер, ведуча, яка проводила для нас навчання – Стефані Клоусі (США), розповіла важливу історію трьох жінок. Стефані розповіла, що Нобелівська премія миру за 2011 рік була присуджена трьом жінкам: Елен Джонсон-Серліф, Лейма Гбові і Тавакуль Карман. Вони отримали її за ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і за їх право на повноцінну участь у миротворчій роботі («for their non-violent struggle for the safety of women and for women’s rights to full participation in peace-building work»).

Елен Джонсон-Серліф перша жінка Африки, обрана на чільне держави демократичним шляхом. Після того, як вона прийшла до влади в 2006 році, вона сприяла встановленню миру в Ліберії, економічному та соціальному розвитку в країні і зміцнила становище жінок в країні.

Лейма Гбові мобілізувала жінок і об’єднала їх, незважаючи на їх релігійні та етнічні відмінності, щоб покласти край довгій війні в Ліберії, а також сприяла тому, щоб жінки змогли брати участь у виборах.

У дуже складних умовах до і під час «арабської весни» Тавакуль Карман відігравала провідну роль в боротьбі за права жінок, за демократію і мир в Ємені.

«Ми не можемо домогтися демократії та тривалого миру без однієї важливої умови – жінки повинні мати такі ж можливості, як і чоловіки та впливати на розвиток суспільства на всіх його рівнях», – резюмувала Стефані. І тут я цілком підтримую Стефані. Тому ми повинні «інвестувати» в жінок, чим й займається Проект Кешер вже біля 30 років.

Чому вигідно інвестувати в жінок? Тому, що саме жінки формують сім’ю, виховують дітей, задають голос громади, повноцінно очолюють посади і є в рівній мірі половиною населення своєї країни. Жінки і дівчата інакше вирішують конфліктні ситуації і інакше ведуть мирні переговори. 4 червня жінки України показали приклад того, як ми виступаємо за те, щоб життя кожної жінки и дівчини в усьому світі було вільним від насильства. Це нові для нас, але не менш дієві, методи у відстоюванні своїх прав і гендерної рівності. У нас попереду ще багато завдань, але наша жіноча спільнота стає дедалі міцнішою і надихаючою.

Далі буде…

*Фото: Kseniya Ryabenko

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Стати членкинею

Зробити благодійний внесок