Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

«Великі і добрі справи завжди об’єднують людей …»
Стефан Цвейг

Що це за проект?

Подруги і друзі, в цьому році ми запустили новий проект розвитку жіночого активу єврейських громад України «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи»*. У цьому проекті ми проводимо різнопланові заходи, присвячені темі волонтерства, лідерства, єврейським цінностям і традиціям.

Проект реалізується за підтримки Голландського єврейського гуманітарного фонду.

Стартував наш проект у лютому. Так, ми провели дві продуктивні інтерактивні зустрічі для активісток із Сум та Запоріжжя.

Нові можливості та нове партнерство: розвиваємо жіноче лідерство у громадах Сум та Запоріжжя

У березні, в зв’язку зі карантином, ми переформатували проект і всі наші зустрічі проходили онлайн. Так, за березень і квітень ми провели більше 50 онлайн-заходів, в яких взяли участь понад 500 учасниць проекту з Сум, Запоріжжя, Вінниці, Дніпра і Чернігова.

Проект «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи» перейшов в онлайн-формат. Що цікавого відбулось у березні та квітні?

Які цікаві онлайн-зустрічі в межах проекту пройшли в травні, розповідаємо далі.

Що цікавого відбулося в проекті в травні?

У травні ми провели більше 20 онлайн-зустрічей, в яких взяло участь понад 300 осіб з Сум, Запоріжжя, Вінниці, Дніпра і Чернігова.

Протягом місяця пройшли різнопланові зустрічі на різні теми. Були і святкування, і навчальні вебінари, і онлайн-зустрічі для підтримки один одного. Загалом пройшли такі цікаві онлайн-заходи:

Громадські заходи
  • Різнопланові громадські заходи, організаторами або учасниками яких виступали наші активістки (9 заходів, в яких взяли участь понад 100 осіб). Це було і святкування Лаг Ба Омеру, і флешмоб до Дня Єрусалиму, і вивчення тижневих глав з рабином Ехіел Левітанські.

4 праматері – 4 секретних ключі: ключі ресурсу і натхнення. Вебінар для учасниць проекту «Вмотивоване волонтерство»

  • Протягом місяця працює проект «Життя чудової громади» в Сумах – члени громади діляться фото з сімейних архівів. Простежується лінія ЛаДор ВаДор «Від покоління до покоління». Так, дочка керівника жіночої групи Мирської Тетяни, Олександра, активна молодіжна лідерка в єврейській громаді, яка професійно займається танцями, виклала фото своє і своєї бабусі в національних костюмах, бабуся, як виявилося, теж займалася танцями. І таких історій розкрилося безліч.
  • Організація гри для членів громади в Сумах. Молодь міста організувала і провела квест «Навколо світу за 5 днів», об’єднавши онлайн спільною діяльністю більше 25 членів громади в групи, що сприяло і об’єднанню людей різних поколінь, і відволіканню від похмурих думок карантину через азарт змагання.
  • У Чернігові успішно працює школа психологічного розвантаження, яка почала роботу в умовах пандемії.


Заняття в жіночих групах

У травні пройшло 4 заняття в жіночих групах, які об’єднали 75 учасниць проекту. Такі зустрічі пройшли в Сумах та Чернігові.

Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи. Цикл організаційних онлайн-зустрічей

Як конструктивно вирішити сімейний конфлікт? З’ясовуємо на зустрічі з жіночою групою Сум


Робота з активами міст-учасників проекту

Також протягом травня пройшли дві важливі зустрічі з активами міст-учасників проекту, які об’єднали 28 осіб.

Така зустріч відбулася 6 травня, об’єднавши активісток з Вінниці та Чернігова, а також 19 травня для активісток Дніпра. А в Запоріжжі складено календар заходів і розподілені відповідальні з активу.

«Мене зацікавили підходи до питань мотивації через єврейські тексти. Чекаю заняття!» – Тетяна В.

«Ніколи раніше не думала, як багато можливостей ми можемо отримувати з, здавалося б, безвихідних ситуацій. Є над чим подумати …» – Олена Ч.

«Тема, дійсно, дуже важлива сьогодні. Що можу особисто я в даній ситуації зробити для інших? Зараз вперше, мабуть, замислилася над цим питанням…» – Анна Д.


Вебінари Проекту Кешер
  • Учасниці проекту «Вмотивоване волонтерство» активно брали участь в вебінарах Проекту Кешер з запрошеними фахівцями. Всього за травень пройшло 4 таких вебінари, в яких взяли участь понад 30 активісток проекту.

Вебінар «Фемінізм, мізогінію» з психологинею Еллою Берчанскі

Вебінар «Образ царя Давида і Шавуот» зі спеціалісткою з неформальної єврейської освіти Даною Пулвер

Вебінар «Від магії чисел в іудаїзмі до нумерології» з нумерологинею Євгенією Горальник

Вебінар «Єврейські коріння турботи про навколишнє середовище»

  • Також учасниці відвідали й інші заходи нашої організації. Так, в цих заходах взяли участь понад 60 активісток проекту.

Чи вигідно і безпечно купувати онлайн? З’ясовуємо на онлайн-зустрічі з активістками

Міжнародне жіноче онлайн-святкування Шавуот

Також для активісток Дніпра був організований навчальний вебінар «Гмілут хасадім і волонтерство». Учасниці вебінару говорили про те, що ми можемо зробити, і як ми це можемо зробити. Свої міркування і пропозиції засновували на розгляді єврейських текстів. В ході навчання представниці Волонтерського центру Дніпра Volonteer Community прийняли рішення підтримати Проект Кешер в здійсненні проекту «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи» в Дніпрі. Намічено перші спільні дії.

 «Тема дуже важлива і потрібна, але я вважаю, що перш, ніж допомагати іншим нам необхідно допомогти собі …» – Анна М.

 

«Важливо дати можливість кожній проявити себе на різних рівнях Гмілут хасадім. При цьому, я завжди згадую слова Шота Руставелі: «ЩО ТИ ВІДДАВ, ТО ТВОЄ, ЩО НЕ ВІДДАВ – ТО ПРОПАЛО» – Кальницька О., ведуча заходу, регіональна представниця Проекту Кешер в Україні

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок