Важливi проєкти
Телефони

Ситуація з пандемією, повинна була, здавалося би, паралізувати життя єврейської громади. Але цього не сталося. У багатьох містах громади продовжують жити активним життям, хоча частково і «в онлайні». І їм є, що розповісти і показати. Саме тому Проект Кешер в Україні вирішив відкрити проєкт «Подорожуємо громадами України. В гостях у…». Якщо ми не можемо зараз подорожувати реально, то чому б не відвідати міста, в яких живуть наші активні лідерки і надійні партнерки віртуально?

Так, 28 жовтня ми відвідали Хмельницьку єврейську громаду «Хесед Бешт», 30 листопада ми побували віртуально в місті Рівне, а в цьому місяці, 22 грудня, нас радо зустрічали активістки Проекту Кешер міста Дніпро, а також представники партнерських організацій.

Що цікавого відбулося?

Зустріч почалася з перегляду кліпу «Дитинко, це Дніпро», де учасниці зустрічі змогли побачити красу міста, дізнатися про те, чим наповнене його повсякденне життя, і які люди тут живуть.

Ведуча зустрічі, активістка Проекту Кешер з 2005 року, представниця відділення Проекту Кешер в місті Дніпро, – Елла Гончарова, привітавши всіх, передала слово партнерам з Музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні» та Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума».

Олена Іщенко, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця, провела онлайн-екскурсію по єврейських місцях міста, зацікавивши учасниць зустрічі його багатою історією і запропонувавши по закінченню зустрічі відповісти на запитання, які виникали. Учасниці в своїх відгуках відзначали, що «… слухали на одному диханні, захотілося дізнатися детальніше і більше, тепер буде чим зайнятися на вихідних, добре, що Інтернет є на допомогу».

Своєю чергою, Елла Гончарова розповіла про діяльність Проекту Кешер в Дніпрі, де, починаючи з 2002 року, були реалізовані проєкти по жіночому здоров’ю і толерантності, економічній і фінансовій грамотності, зв’язку поколінь, а також про унікальний проєкт «Мама для мами».

Її виступ підсумували активістки Проекту Кешер і активні волонтери громади, а так само наші партнери з інших організацій.

Так, Ірина Блінова відзначила:

«Я пройшла більш, ніж 20-річний шлях в Проекті Кешер, стояла біля витоків становлення організації в місті. Сьогодні, озираючись на пройдений шлях, пишаюся тим, що отримала не тільки потрібні для життя і роботи знання, а й впевненість в тому, що я зможу все, і що разом ми – сила».

Аліна Дніпровська в продовження сказаного додала:

«Участь в семінарі «Ла дор Ва дор» допомогла нам з дочкою змінити щось важливе в собі. По поверненню додому, ось вже більше 3-х років між нами не було жодного конфлікту. А після участі у тренінговій програмі «Жінка – єврейська лідерка», я зрозуміла, що можу і повинна допомагати тим, хто поруч. Я стала активною волонтеркою в проєкті «Мама для мами». Сьогодні у мене є бажання, щоб мої четверо доньок теж стали частиною Проекту Кешер. У ньому бачу великі можливості».

А зі слів Ганни Маловик, координаторка «Dnepr Volunteer Community»:

«Пандемія дала можливість об’єднати зусилля наших організацій в низці проектів. І ми всі побачили відмінні спільні результати».

Хагіт Мануйлова – директорка україно-єврейського общинного центру «Шатер Авраама», згадала, як в 2010 році вперше прийшла на тренінгову програму Проекту Кешер. Знання та зв’язок, які вона отримала там, додали впевненості в своїх силах. І, як результат, – спочатку численна зацікавлена в навчанні жіноча група, потім – общинний центр, а в даний час Хагіт очолила україно-єврейський общинний центр «Шатер Авраама».

Час пролетів непомітно. По закінченню зустрічі гості дякували привітним “господарям”, відзначаючи високу інформативність зустрічі і висловлюючи бажання відвідати місто тепер вже реально. Розходилися з питанням: «Яке місто наступне?». А наступний у нас Мелітополь. Не забудьте поставити позначку в своєму календарі на 19 січня. Буде цікаво!

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання