Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за травень ми підготували для Вас такі рубрики:

  1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви травня; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для самовдосконалення та розвитку; правда про здоров’я. Також цього місяця ми продовжуємо важливу рубрику у нашому дайджесті – “Жіноча сторона карантину”. Дізнавайтесь корисні поради, як жити та працювати після карантину від експерток у різних сферах.
  2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; про наші ключові події та заходи; календар із анонсами подій, які плануються у червні.
  3. Для дозвілля. Поради від експерток, рубрика “Змінюй звички”, цитати відомих жінок.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

ЕФЕКТ МАТИЛЬДИ: ЧОМУ НЕДООЦІНЮЮТЬ ВНЕСОК ЖІНОК У НАУКУ ТА ЯК ЦЬОМУ ПРОТИСТОЯТИ? Уявіть, що Ви зробили наукове відкриття, але його приписали Вашому колезі лише тому, що він чоловік. Думаєте, такого не буває? Проте таке явище має давню історію і навіть назву – «ефект Матильди». Від цього постраждало багато науковиць, починаючи від дослідниці ХІІ століття Тротули Салернської до першої жінки-лауреатки Нобелівської премії Марії Склодовської-Кюрі. Більше про ефект Матильди, його причини та наслідки, а також про те, як протистояти дискримінації в науці, ми говорили цього місяця у День науки в Україні. Детальніше ТУТ.


ЛАГ БА-ОМЕР: ДУХОВНИЙ СЕНС СВЯТА ТА РОЛЬ ЖІНКИ В ЙОГО ІСТОРІЇ.  Лаг ба-Омер – одне із найдавніших іудейських свят, яке відзначають 18-го числа місяця Іяр. Цього року за григоріанським календарем свято припадало на 12 травня.  Що ми знаємо про історію цього свята? Який духовний сенс його святкування? Та яку важливу роль відіграє жінка роль в історії Лаг ба-Омеру? Детальніше ТУТ.


РАТИФІКАЦІЯ СТАМБУЛЬСЬКОЇ КОНВЕНЦІЇ. Цього місяця відбулася важлива подія – активісти назбирали достатню кількість підписів петиції для ратифікації Стамбульської конвенції. Тепер її має розглянути Президент. Ця конвенція є надзвичайно важливою для подолання домашнього насильства. Чому саме та що означатиме її ратифікація, детальніше ТУТ.


НЕВИДАНИЙ РОМАН СІМОНИ ДЕ БОВУАР. У 2020 році вперше опублікують невиданий роман письменниці-феміністки Сімони де Бовуар під назвою Les Inséparables («Нерозривні»). Де Бовуар написала його в 1954 році, через п’ять років після виходу «Другої статі». Історія заснована на реальній дружбі Сімони де Бовуар та Елізабет «Зази» Лакуан, яка померла у віці 21 року. Детальніше ТУТ.


ПРИКЛАД ЖІНОЧОГО ЛІДЕРСТВА ТА ПІДТРИМКИ У НЕПРОСТИЙ ЧАС. Дружина колишнього президента США Мішель Обама та пакистанська правозахисниця і Нобелівська лауреатка Малала Юзуфзай цього місяця повідомили, що долучаться до проведення онлайн-випускного для школярів і студентів, які змушені залишатися вдома через пандемію коронавірусу. Вечірка «Dear Class of 2020» відбудеться 6 червня. Також повідомляється, що за кілька днів до цього онлайн-випускний проведе Facebook. Його проведе американська телеведуча Опра Вінфрі. Детальніше ТУТ.


ДОХІД ЖІНОК У СВІТІ ЗРОСТАЄ. Цього місяця ми дізналися цікаві результати дослідження міжнародної консалтингової організаці BCG. За даними цього дослідження, жінки накопичують більше багатств, ніж раніше, і ця частка, ймовірно, значно зросте в наступні роки. Так, з 2016 до 2019 року капітал у руках жінок збільшувався на $5 трильйонів щорічно (6,1%). Крім того, дослідники припускають, що протягом наступних чотирьох років цей показник зросте до 7,2%. Детальніше ТУТ.


ПОЛІТИКА, КОМУНІКАЦІЯ ТА ПРИКЛАСИ. Цій жінці вдалося перетворити прикраси на ефективний комунікативний інструмент. Історії її брошок є унікальними, як і історія її політичної кар’єри. Цікаве про політикиню Мадлен Олбрайт і її брошки, детальніше ТУТ.


ЖІНКИ МЕГИЛАТ РУТ – ЯСКРАВИЙ ПРИКЛАД ВАЖЛИВОЇ РОЛІ ЖІНКИ В ЄВРЕЙСЬКІЙ ІСТОРІЇ. Цього місяця ми відзначали одне із важливих єврейських свят – Шавуот (свято дарування Тори). Із цим святом пов’язано багато подій та традицій нашої історії. Одна із таких – читання у день святкування Сувою Рут (Мегилат Рут). Із чим пов’язана ця традиція? Яка роль жінок Рут та Наомі у історії єврейського народу? Який духовний зміст несе історія їх життя? Детальніше ТУТ.

ПРО НАЙВАЖЛИВІШЕ

Руйнуємо міфи та розповідаємо правду про жіноче здоров’я

→ ДОПОМОГТИ І НЕ «ЗГОРІТИ». ЯК ЕМОЦІЙНО НЕ ВИГОРІТИ ВОЛОНТЕРУ/ЦІ? Робота “людина-людина”, як у волонтерів, благодійників, учителів  чи лікарів –  дуже емоційно виснажлива. Такі працівники/ці особливо ризикують отримати емоційне вигорання. Особливо це відбувається у кризові періоди, коли посилюється емоційна напруга та стреси (як, наприклад, теперішня пандемія коронавірусу). Що ж потрібно знати волонтеру/ці про емоційне вигорання? Як його розпізнати та не допустити? Як справлятись з емоційним вигоранням на фоні тривоги та стресу? Детальніше ТУТ.


 «ГОРМОНИ ЩАСТЯ». ЯК ЗАПОВНИТИ ЇХ НЕСТАЧУ? ПОРАДИ ЕКСПЕРТКИ. Не секрет, що гормони відіграють важливу роль в нашому організмі. Наше самопочуття, настрій і здоров’я в загальному залежать від різного роду гормонів. Є, наприклад, гормони, які відповідають за наше жіноче здоров’я, а є, так звані, «гормони щастя», які відповідають за наш настрій. Але коли ми переживаємо стрес і тривогу (як в період пандемії), рівень цих гормонів може знижуватися. Як зрозуміти, що їх не вистачає і заповнити їх недолік? Відповісти на ці запитання нам допомогла експертка-нутриціологиня. Детальніше ТУТ.


 ЧИ МОЖЛИВО ОТРИМАТИ ЯКІСНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ ОНЛАЙН? У сучасній ситуації карантину та небезпеки зараження Covad-19, актуальними стали консультації у лікарів онлайн. Та чи є такі консультації ефективними? Чи може лікар онлайн визначити діагноз та призначити якісне лікування? Що про це думають самі лікарі? Детальніше ТУТ.


 ВИЙТИ ІЗ РЕЖИМУ ІЗОЛЯЦІЇ БЕЗ ШКОДИ ДЛЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я. Нам усім час від часу хочеться побути на самоті, далеко від натовпу й розмов із колегами. Але самотність усередині групи людей і самоізоляція на декілька місяців не одне й те саме. Така ізоляція може відбиватися на нашому ментальному стані: порушується сон, увага, логічне мислення, виникає гормональний дисбаланс. Що стоїть за подібними порушеннями та як поступово й без травматизації вийти з режиму ізоляції, розповіла психотерапевтка. Детальніше ТУТ.

ЖІНОЧА СТОРОНА КАРАНТИНУ

Ділимося порадами, думками експертом та рішеннями для жінок у кризовий період

→ ЯК ПРАВИЛЬНО ХАРЧУВАТИСЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ? ПОРАДИ НУТРИЦІОЛОГИНІ. Під час карантину ми не тільки почали менше рухатись, але й частіше заглядати до наших холодильників. Так, нам частенько хочеться підняти свій настрій чимось не надто корисним.  У такій ситуації варто звернути особливу увагу на свої харчові звички, щоб не стати жертвою спокус, зберегти фізичну форму та хороше самопочуття. Як це зробити, дає поради нутриціологиня Тетяна Кіреєва. Детальніше ТУТ.


ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ: ЧОМУ НЕ МОЖНА БУТИ БАЙДУЖИМИ? Карантин «оголив» всі зовнішні проблеми держав та суспільства. Так само він підсилив й внутрішні проблеми у взаємостосунках в сім’ї. Так, пандемія COVID-19 призвела до збільшення рівня домашнього насильства. Через карантинні обмеження багато людей опинилися в небезпеці – зачинені в домівках зі своїми кривдниками, ізольовані від людей та ресурсів, які могли б їм допомогти. Яка реальна ситуація щодо домашнього насильства на сьогодні? Як її вирішують? Куди звертатись та як діяти у випадках домашнього насильства? Як ми, волонтери, можемо допомогти та що повинна знати сама жінка агресора? Детальніше ТУТ.


ЯК СТВОРИТИ ФІНАНСОВУ ПОДУШКУ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС КРИЗОВОГО ПЕРІОДУ ЖИТТЯ? Карантин, пандемія, зменшення доходів, непередбачувані витрати, можлива світова криза, подорожчання продуктів  – все це загострило питання особистих заощаджень та накопичень. Така ситуація наочно показала наскільки важливо мати фінансову подушку безпеки. Проте, що робити тим, кому не вдалось її відкласти до карантину? Що взагалі варто знати про фінансову подушку безпеки та навіщо вона нам?Чи існують способи її створити під час кризового періоду життя? Відповісти на ці запитання нам допомогла фінансова консультантка. Детальніше ТУТ.


ОСОБИСТІ КОРДОНИ У СТОСУНКАХ І НЕ ТІЛЬКИ – ДЛЯ ЧОГО ВОНИ ТА ЯК ЇХ ЗАХИЩАТИ? На тлі карантину та перебування в ізоляції з близькими, люди стали все частіше замислюватися щодо особистих кордонів: де закінчується особистий комфорт і починається посягання на власне Я? Щоб відповісти на це запитання, потрібно прояснити що таке особисті кордони, навіщо їх захищати та як це робити ефективно. Допомогла нам це зробити експертка, практикуюча психологиня. Детальніше ТУТ.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

→ ПРОЕКТ «ЖІНОЧА СТОРОНА КАРАНТИНУ». Цього місяця у нас відбула важлива подія – стартував наш проект «Жіноча сторона карантину», який реалізується завдяки Українському Жіночому Фонду та Уряду Канади. Тепер ми маємо можливість здійснювати інформаційну та психологічну підтримку жінок у непростий час. Так, у межах цього проекту діє рубрика «Запитання експертці», де ви можете поставити запитання нашим експертам та отримати кваліфіковану відповідь. Також ми проводимо два рази на тиждень онлайн-групи психологічної підтримки «КешерПідтримка. Жіночий простір». І разом із Громадським радіо, випускаємо радіопередачу «Жіноча сторона карантину», які висвітлюють різні аспекти проблем жінок під час карантину. Детальніше про проект ТУТ.


→  ЦИКЛ ВЕБІНАРІВ «ЗМІНЮЙ ЗВИЧКИ». У межах проекту «Жіноча сторона карантину», ми розпочали цикл щотижневих інформаційно-просвітницьких вебінарів для дівчат та жінок «Змінюй Звички». Це короткі годинні вебінари, на яких ведучі та запрошені експертки розповідають про актуальні теми збереження фізичного та психічного здоров’я, а також відповідають на питання, що цікавлять. На даний момент пройшли три таких зустрічі.

ЗмінюйЗвички. З’ясовуємо, як зберегти баланс у харчуванні та фізичній активності під час карантину на онлайн-зустрічі з активістками

Чи вигідно та безпечно купляти онлайн? З’ясовуємо на онлайн-зустрічі із активістками

Як зберегти баланс харчування, фізичної активності та психологічного комфорту? Шукаємо відповідь на вебінарі циклу «Змінюй звички»


ЗАХОДИ ПРОЕКТУ «ВМОТИВОВАНЕ ЄВРЕЙСЬКЕ ВОЛОНТЕРСТВО». Цього року ми запустили новий проект розвитку жіночого активу єврейських громад України «Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи» за підтримки Голландського єврейського гуманітарного фонду. На жаль, карантин вплинув на проведення наших «живих» зустрічей та тренінгів, тому ми переформатували проект під сучасні реалії. Тепер наші зустрічі проходять онлайн. Проект Кешер в Україні та наші партнери організовують і проводять різнопланові онлайн-заходи.  Детальніше ТУТ.


МІЖНАРОДНЕ ЖІНОЧЕ ОНЛАЙН-СВЯТКУВАННЯ ШАВУОТ. Не дивлячись на непростий час, ми продовжуємо підтримувати зв’язок між жінками міжнародної мережі Проекту Кешер в різних частинах світу. Тому вперше за історію нашої організації, ми провели Міжнародне жіноче онлайн-святкування Шавуот. Таке свято об’єднало 27 травня на онлайн-майданчику ZOOM понад 150 жінок із 7 країн світу! Учасниці святкування обмінювались вітаннями, спогадами, розповідями та, звичайно, позитивною енергетикою! Детальніше ТУТ.


ЦИКЛ ВЕБІНАРІВ «ЕКОЛОГІЯ ТА ЄВРЕЙСЬКА ТРАДИЦІЯ». Ми розуміємо наскільки важлива особиста відповідальність кожного/ї у збереженні навколишнього середовища для майбутнього покоління. Тому цього місяця ми розпочали цикл вебінарів, присвячених темі екології. Так, ми розпочали із розгляду екологічної ситуації в Україні і перейшли до зв’язку єврейської традиції із темою екології. На даний момент пройшли дві таких онлайн-зустрічі, 2 червня відбудеться третя. Анонс дивіться ТУТВебінар з експертом із Ізраїлю «Єврейський підхід до зміни клімату».

Вмикаймо екосвідомість та дізнаваймося більше про наші права та охорону довкілля. Вебінар «Україна майбутнього»

Що говорить єврейська традиція про захист довкілля? Розповідає експертка із США Сью Селінджер

ЩО РОБИТИ У ЧЕРВНІ?

Календар із анонсами онлайн-подій для жінок від Проекту Кешер

Анонси усіх вебінарів очікуйте згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.

Зверніть увагу! Час та дата вебінарів з технічних причин можуть змінюватись. Тому стежте за нашими анонсами.

ЗМІНЮЙ ЗВИЧКИ

Актуальні та потрібні поради, які допоможуть набути нові потрібні звички

Як безпечно відвідувати салони краси? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

Як зробити свій сматфон безпечним для здоров’я? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

Фейкові новини. Як навчитися розпізнавати неправду? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

 

 

 

 

 

 

 

НАШ ПОРАДНИК

Поради та відповіді на популярні запитання від експерток

→ ЯКІ ПРОДУКТИ СЛІД СПОЖИВАТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ? Поради від нутриціологині Тетяни Кіреєвої. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ. 

→ ЧИ БЕЗПЕЧНО ЗАРАЗ ВІДВІДУВАТИ ГРОМАДСЬКІ МІСЦЯ ТА ЗУСТРІЧАТИСЯ З ДРУЗЯМИ? Поради від інфекціоністки Людмили Кучеренко. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ. 

→ КАРАНТИН ЗАКІНЧИВСЯ, А ВІДЧУТТЯ ТРИВОГИ ЗАЛИШИЛОСЬ. ЩО РОБИТИ? Поради від психологині Міхаль Оболенцевої. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ. 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок