Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

«Ми зараз обеззброєні від величезного вибору їжі і непомітно для нас їжа стала ідолом.
Спочатку ми їмо без розбору, не читаючи етикеток, потім 80% наших думок займає питання:
“Щоб такого з’їсти, щоб схуднути” … »
Тетяна Кіреєва

Більше овочів, менше солодкого – головне правило здорового харчування, на думку лікарів і нутриціології. З введенням карантину багато хто перейшов на віддалений режим роботи і тепер багато часу проводять на кухні, а не в стінах офісу. Правильно харчуються вдома далеко не всі: часті перекуси, солодке, кава, доставка готової та досить жирної їжі … Загалом, спокус чимало. Як же варто харчуватися під час карантину? На що треба звернути особливу увагу? Як “вийти з карантину” з хорошим імунітетом та зберегти свої форми? На ці та інші питання ми попросили відповісти нутриціологиню Тетяну Кіреєву.

ТЕТЯНА КІРЕЄВА
сертифікована фахівчиня з корекції ваги
фітнес-дієтологиня
нутриціологиня
тренерка з бодіфлексу, степаеробіки, аквааеробіки
інструкторка зі скандинавської ходьби

 

– Чому під час карантину ми можемо переїдати?

Я тут виділю дві причини:

  1. Найчастіше порожнеча всередині, викликана стресами, депресією і неспокоєм, приймається за почуття голоду.
  2. Ми не були навчені здоровій харчовій поведінці до карантину.

– Чи існують способи нормалізувати надмірний апетит? Розкажіть про них.
  1. Норма води повинна бути випита кожного дня (1,5- 2 літри)! Не забувайте також пити за 15 хвилин перед кожним прийомом їжі склянку теплої води.
  2. Ніколи не пропускайте сніданок! Цей прийом їжі запускає обмін речовин і сприяє спалюванню жирів.
  3. Користуйтеся невеликою тарілкою і замість столової ложки їжте десертною.
  4. Їжте тільки, коли голодні.
  5. Перед тим, як починаєте їсти, задайте собі питання: “А чи дійсно я голодна?” і “Чи те, що я зараз буду їсти – приведе до позитивного результату мого здоров’я?”
  6. Забороніть собі їсти перед телевізором і комп’ютером!
  7. Навчіться повільно і ретельно пережовувати (в мозок потрапляє сигнал, що ви ситі через 20 хв).

– А якщо, навпаки, не хочеться нічого їсти. Що з цим робити?

– Іноді раптовий стрес впливає на харчову поведінку блокуванням апетиту через потужний викид адреналіну в кров. У цьому випадку можуть виручати прогулянки на свіжому повітрі, заняття спортом, прийом харчових рослин (цибуля, часник, цитрусові, сік редьки).


– Чи можна в цей період практикувати голодування/дефіцит калорій або різні дієти для схуднення?

– Не рекомендую дієти для схуднення, потрібно просто навчитися складати собі збалансований раціон, в якому будуть білки, жири і вуглеводи. Стосовно голодувань – категоричне НІ! (Тоді ми почнемо гризти одне одного.)

– На які продукти варто звернути особливу увагу для зміцнення імунітету в такий небезпечний період?

Важливим в цей період є антистресове харчування. Це тваринні білки, які містять найважливіші для організму амінокислоти (фенілаланін, триптофан), що впливають на синтез гормонів і нейромедіаторів. Вибирайте пісні сорти м’яса: індичка, курка, яловичина.

Зверніть увагу на рибу жирних сортів – це джерело поліненасичених жирних кислот, йоду, фосфору. Лосось, сардини і форель містять кислоти Омега 3, вітаміни групи В, магній і цинк – речовини, необхідні тілу в стресових ситуаціях. Жирні кислоти покращують настрій, знижують запальні процеси і знижують тягу до солодкого.

Корисними стануть і такі продукти, як: ламінарія (морська капуста), нежирні кисломолочні продукти (фосфор і кальцій), цільнозернові каші (для енергії клітин), овочі, фрукти, ягоди та горіхи.

Введіть в свій раціон і заспокійливі трав’яні чаї (наприклад, солодка, ромашка, липа, меліса), а також антибактеріальні приправи (наприклад, часник і куркума).


– Які продукти взагалі варто виключити зі свого раціону в умовах низької фізичної активності? І чи можна дозволяти собі їсти солодке?

Важливо стежити за балансом цукру в крові, виключивши цукровмісні продукти. Відмовтеся від алкоголю, консервованих і технологічно перероблений продуктів, фастфудів. Замініть солодощі на сухофрукти.


– Зазвичай ми звикли на роботі пити у великій кількості каву та чай. Які поради щодо цих напоїв? Чи варто скоротити їх кількість?

– Давайте розберемося, чому улюблені напої можуть нам зашкодити?

Кава стимулює вироблення інсуліну, а хронічно підвищений інсулін може вести до ожиріння і діабету. Також кофеїн збуджує нервову систему, підвищує тиск, підвищує сечовиділення, звужує судини (а це веде до целюліту). Більше 3 чашок в день викликають зневоднення, виводять з організму кальцій. Регулярне вживання викликає звикання нервової системи до стимулятора, не отримуючи який, ви стаєте дратівливими і млявими. Тому безпечно пити до 2 чашок в день (якщо при цьому ви не п’єте чай).

У чаї кофеїн пов’язаний з таніном, тому впливає на організм слабше, ніж кава. Але за рахунок теофіліну, чай сильніше стимулює сечовиділення. Таніни зв’язують залізо. Не рекомендується вживати чай при дефіциті заліза. Безпечно – до 3 чашок чаю в день (якщо при цьому ви не п’єте каву).

– Можете розповісти про правильний режим харчування вдома. Чи варто його дотримуватися і як його виробити?

– Ми зараз обеззброєні від величезного вибору їжі і не помітно для нас їжа стала ідолом. Спочатку ми їмо без розбору, не читаючи етикеток, потім 80% наших думок займає питання: “Щоб такого з’їсти, щоб схуднути”. Тому режиму можна і потрібно дотримуватися, просто крок за кроком почати це робити! Для цього потрібно запам’ятати такі правила і схеми:

  1. Харчуємося не менше трьох разів на день! (Перекуси через силу не їмо, якщо вам їх не хочеться).
  2. Перший прийом їжі в першу годину після пробудження, останній – за три, чотири години до сну.
  3. Не забуваємо про режим: відхід до сну в 22: 00-23: 00, підйом – не пізніше 7.00.
  4. Якщо ви харчуєтеся три рази в день, то найбільш об’ємний прийом їжі – обід, трохи менший – сніданок, вечеря – найскромніша за обсягом. Але ворогові ми її не віддамо!
  5. Не переїдаємо! Після прийому їжі ви не повинні відчувати тягар, але так само не повинні відчувати голод.
  6. П’ємо одну-дві склянки простої води перед прийомом їжі за 20 хв.
  7. Кожен прийом їжі повинен включати в себе білки, жири і вуглеводи. Наприклад, омлет з овочами (білок + жир з яєць і вуглеводи з овочів).
  8. Водний режим: 30 мл на 1 кг ваги.

– Ваш топ рекомендацій, як харчуватися правильно для гарного самопочуття і збереження фізичної форми під час карантину.

 –Для гарного самопочуття і збереження фізичної форми під час карантину, потрібно не тільки правильно харчуватися, але і:

  • дотримуватися режиму,
  • пити норму води,
  • займатися спортом,
  • навчитися правильно дихати,
  • навчитися правильно починати свій ранок,
  • і НАЙВАЖЛИВІШЕ – прибрати фокус з їжі, а перевести свій фокус на свої справжні бажання, заглянути всередину себе, згадати, про що мріяли. Зараз величезні можливості в інтернеті – вчіться скільки хочете, чого хочете, пізнавайте себе і цей світ. І тоді все менше часу і бажання залишиться на атаку холодильника.

Підсумовуючи, варто відзначити, що багато із нас карантин сприймають, як покарання. Спробуйте ж подивитися на це з іншого боку – тепер у вас є можливість приділити більше часу своєму харчуванню, дотримуватися чіткого режиму, віддавати перевагу тільки здоровим і корисним продуктам. Для цього користуйтеся рекомендаціями вище і будьте здоровими!

3 доказательства того, что питание не влияет на pH баланс человека ...

P.S. Якщо хочете знати ще більше, пропонуємо вам переглянути корисне відео нашого проекту «Правда про жіноче здоров’я», де дієтологиня Світлана Фус відповідає на популярні питання про харчування і схуднення, руйнуючи популярні міфи. Відео можна подивитися ТУТ

Більше публікацій по темі:

Як зберегти психічне здоров’я під час карантину? 10 порад від докторки психології

Як будувати взаємини з близькими під час карантину? Розповідає психотерапевт

Як зберегти здорові стосунки під час карантину? Поради сімейної медіаторки

7 антикризових заходів, які допоможуть вижити в карантині. Поради фінансової консультантки

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок