Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

«Сьогодні ми святкуємо передачу Тори єврейським жінкам по всьому світу!»
Керін Гершон, директорка Проекту Кешер США

Не дивлячись на непростий час, ми продовжуємо підтримувати зв’язок між жінками міжнародної мережі Проекту Кешер в різних частинах світу. Тому вперше за історію нашої організації, ми провели Міжнародне жіноче онлайн-святкування Шавуот. Таке свято об’єднало 27 травня на онлайн-майданчику ZOOM понад 150 жінок із 7 країн світу! Учасниці святкування обмінювались вітаннями, спогадами, розповідями та, звичайно, позитивною енергетикою!

Як пройшло святкування, коротко розповідаємо нижче.

  • Разом ми обмінювались знаннями з єврейської освіти, ділились своїм баченням значення Тори для кожної з нас та надихалися розповідями спеціально запрошених гостей: жінки-рабина Керен Перлман, жінки-кантора Вікі Глікін, рабаніт Леї Сарни, жінки-рабина Юлії Гріс.
  • Ведучі святкування – Виконавча директорка Проекту Кешер в Ізраїлі, жінка-рабин Оля Вайнштейн, а також керівниця відділу «Єврейська освіта» Ірина Склянкіна познайомили учасниць з надихаючою історією Рут і Наомі. Адже це яскравий приклад важливої ролі жінки в єврейській історії, яка активно висловлює власну волю, сама вибирає свій шлях і приймає рішення.

Жінки Мегилат Рут – яскравий приклад важливої ролі жінки в єврейській історії

  • Почесною гостею стала членкиня Ради директорів Проекту Кешер США Лінда Васерштайн, яка всі ці роки керує проектом «Повернення Тори додому» і завдяки її зусиллям вже 36 Сувоїв вдихнули нове життя в єврейські громади.

Нагадуємо, що Проект Кешер сприяв поверненню 36 Сувоїв Тори в єврейські громади різних міст та країн нашої мережі. Так, єврейські громади України передано 11 Сувоїв Тори. Детальніше про це ТУТ.

  • Директорка Проекту Кешер США Керін Гершон показала учасницям 37-й Сувій Тори, який буде переданий в одну з громад:

 «Жінки повинні мати можливість вивчати Тору, в незалежності від напрямку іудаїзму. Ми хочемо, щоб ця Тора брала участь в общинних святах і використовувалася жінками для вивчення єврейських текстів. Коли жінки передають Тору громаді, вони отримують особливу шану, бо, знаходячи Тору, громада знаходить серце. І сьогодні ми святкуємо передачу Тори єврейським жінкам по всьому світу!»

Таким чином, таке онлайн-святкування Шавуоту дозволило «відкрити кордони» між країнами, зустрітися з подругами з інших міст та країн, ще раз підтримати одна одну, привітати з важливим святом, а також показати силу нашої єдності! Як вдало зазначила на святкуванні жінка-рабин Керен Перлман:

 «Група жінок, відданих своїй справі, як ми, повинна називатися «сила», що допомагає зробити юдаїзм в своїх країнах доступним для всіх і приносити радість. Коли ми стояли біля гори Синай – ми були, як одна людина з одним серцем. І сьогодні – всі жінки, об’єднані спільною ідеєю, – сила, яка робить світ кращим! »

Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок