Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“«Люби ближнього свого як самого себе» ось головний принцип Тори”
Єрусалимський Талмуд, Недарим, 9: 4

 Лаг ба-Омер – одне із найдавніших іудейських свят, яке відзначають 18-го числа місяця Іяр. Цього року за григоріанським календарем свято припадає на 12 травня.  Що ми знаємо про історію цього свята? Який духовний сенс його святкування?  Та яка роль жінки в історії Лаг ба-Омеру? Розповідаємо далі.

Лаг ба-Омер – 33 день відліку Омера: історія свята

Картинки по запросу акива ученики раббиНазва свята Лаг ба-Омер складається з двох слів – «лаг» і «омер» , що означає «33 день від початку відліку Омеру (усний рахунок сорока дев’яти днів між святами Песах і Шавуот). Саме слово «Омер» означає біблійну одиницю виміру обсягу зерна. Адже на другий день Песаху в Храм приносили пожертву в омер ячменю (в знак дозволу їсти зерно з нового врожаю). На 50-й день після початку відліку, що відповідає святу Шавуот, в пожертву приносилися два хліби з нового врожаю пшениці.

Головною подією, що визначила зміст цього свята стало припинення епідемії, що забрала життя 24 тисяч учнів великого мудреця та систематизатора Тори – раббі Аківи.

У раббі Аківи, ​​згідно Талмуду, було 24 тисячі учнів – вони, збираючись на свої таємні зустрічі, в умовах жорстоких римських заборон, продовжували вивчати Тору. Але, в період між Песахом і Шавуотом, всі вони, окрім п’яти, були покарані за неповагу один до одного та померли під час епідемії. Прийнято вважати, що епідемія тривала 33 дні і припинилася саме в день Лаг ба-Омеру.
Серед п’яти учнів, які вижил, був раббі Шимон бар Йохая (Рашбі), автор книги «Зоар». 33 день Омеру вважається також днем його смерті. Та Рашбі заповідав, щоб день його смерті не був траурним і сумним, а навпаки, став днем ​​радості і веселощів для кожного єврея.

 Роль жінки в історії Лаг-ба Омеру

Похожее Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñ€Ð°Ð¶ÐµÐ½Ð¸ÐµЦікаво, що важливу роль в історії Лаг ба-Омеру виконує й жінка Рахель – дружина рабі Аківи.

З історії відомо, що раббі Аківа 40 років служив у багатія Калба Савуа і не тільки не вивчав Тору, але й не вмів читати. Та коли Аківа полюбив Рахель, дочку свого господаря, та поставила умову: вони зможуть одружитися тільки в тому випадку, якщо він сам стане вивчати Тору. Раббі Аківа погодився. Він почав з вивчення алфавіту. 24 роки він не переривав навчання ні на один день. Весь цей час Рахель чекала, поки Аківа повернеться із Явне та працювала, заробляючи на життя та навчання.

Так, завдяки Рахелі, раббі Аківа почав вивчати Тору та став одним із найбільших її знавців. Сам він  казав своїм учням так:

 “Вся Тора, яка у мене є, – належить моїй дружині”

Агават-Ісраель: духовний сенс свята Лаг ба-Омер

Як бачимо, історія 24 учнів раббі Аківи має великий сенс. Вони, хоч і були великими мудрецями та знавцями Тори, проте не виявляли належної поваги один до одного. Кожен вважав, що він краще, за інших розуміє слова свого Учителя та тлумачить Тору. Тому учні цінували власні досягнення більше за досягнення інших.

Історія трагічної долі учнів Аківи ще раз переконує у важливості взаєморозуміння та поваги один до одного. На цілий день ми збираємося разом, щоб у колі друзів відчути, а також проявити повагу та взаєморозуміння один до одного. Ми – один народ і об’єднує всіх нас наша традиція та Тора!

Не дарма девізом свята звучать слова раббі Аківи: “«Люби ближнього свого як самого себе» – ось головний принцип Тори” (Агават-Ісраель)

 Пам’ятаючи про ці події, ми виправляємо наслідки людського самолюбства щирим бажанням дізнатися про ближнього, з’єднанням свого досвіду з досвідом інших людей.

На жаль, тепер у нас немає можливості традиційно зібратися у великому дружньому колі біля багаття та відсвяткувати разом… Нехай же цього року теплий “вогник дружби” горить у вас в душі та розпалює почуття любові і поваги, нагадуючи про справжній духовний сенс свята!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок