Важливi проєкти
Телефони

Ви не повірите, але жовтень видався не тільки насиченим місяцем на заходи нашої організації, але й на різноманітні значимі події!

Чи знали Ви про те, що за жовтень в українській Вікіпедії з’явилося 140 нових статтей про жінок?
А у відкритий простір вперше вийшли дві жінки?
А про те, що всесвітньо відома служба ВВС випустила свій рейтинг найвпливовіших жінок, який усіх здивував?

Читайте про все це нижче у нашому жовтневому дайджесті «Календар подій».

P.S. У цьому дайджесті ми підготували рубрику – «Анонс подій Проекту Кешер у жовтні». Можливо ми запланували цікавий захід саме у Вашому місті! Дізнавайтесь про нього нижче.

З нами інформативно та цікаво!

Які події відбулися у єврейському світі? Чим цікавим та інформативним ми ділилися у цьому місяці? Що саме із цього можна почерпнути для себе? 

-Йом Кіпур-

На початок цього місяця (8-9 жовтня) припала одна із найважливіших дат в нашій історії – Йом Кіпур! День очищення, покаяння і посту, коли підводиться підсумок всього попереднього року і виноситься вердикт! Ми говорили про те, що означає ця дата для нас та які факти про Йом Кіпур варто знати.

Йом Кіпур – факти, які корисно знати


-Суккот-

З 13 жовтня усі євреї святкували Суккот. Як відомо, це свято не є таким канонічним як Рош а-Шана, строгих традицій у святкуванні цього дня не так вже й багато. Тому за межами його історичної батьківщини, Ізраїлю, це свято відзначається дуже різноманітно. Наприклад, в Америці прийнято всередині сукки розвішувати гарбузи, а у Німеччині готують традиційний лебкухен.

Від Ізраїлю до Аляски: традиції святкування Суккот євреями в різних країнах світу


-4 види рослин-

Етрог, лулав, мірт та іва – саме ці рослини ми використовуємо у Суккот. Інтерпретація їх значення є різною: від співвідношення їх із типами людей до аналогії із окремими героями Тори. А ще ці чотири види рослин символізують наших праматерів – Сару, Рівку, Рахель і Лею. Так, беручи в руки чотири види рослин, ми висловлюємо намір слідувати в своїх справах за нашими праматерями!

Чотири Види Рослин та наші Прамами


-Симхат Тора-

21-22 жовтня ми відзначали Симхат Тора, свято, яке має важливе значення для нас. Так, Сара Деббі Гутфренд, спеціалістка із неформальної єврейської освіти, авторка сайту aish.com зазначає, що це свято «Радості Тори» демонструє одразу п’ять ключових моментів, завдяки яким Тора приносить нам цю радість у життя.

Тримаємось за радість: святкування Симхат Тора

Чим відзначився жовтень у питаннях жіночого здоров’я? Які цікаві події відбулися в Україні та світі?

-Збереження здоров’я грудей-

Жовтнень – Всесвітній місяць профілактики та боротьби з раком грудей. Проект Кешер, традиційно, 14 рік підряд долучився до цієї дати та провів просвітницьку кампанію для інформування жінок про збереження здоров’я грудей. Що з цього вийшло, читайте нижче.

Акція «Я вибираю життя! А ти?»: ЯК ЦЕ БУЛО?


 -Інтерв’ю з Мариною Константиновою-

Марина Константинова – керівниця напрямку «Жіноче здоров’я» Проекту Кешер, координаторка жовтневої акції по збереженню здоров’я грудей цього місяця дала нам інтерв’ю, у якому розповіла про важливість подібних акцій, їх особливість та результати.

Навіщо нам говорити про збереження здоров’я грудей? Інтерв’ю з Мариною Константиновою


 -Самостійне обстеження грудей-

Breast Cancer Foundation в Новій Зеландії і Colenso BBDO запустили додаток Pre Check, який допомагає користувачам провести самостійне обстеження грудей. Такий додаток побудований на спеціальному інтерфейсі, який використовує силу дотиків, зору, слуху і 3D руху. Він допомагає жінкам краще розуміти дев’ять симптомів раку молочної залози.

Вчені створили мобільний додаток, що дозволяє жінкам самостійно обстежувати молочні залози


-Всесвітній день психічного здоров’я-

10 жовтня – світова громадськість відзначає Всесвітній день психічного здоров’я. За визначенням ВООЗ, «психічне здоров’я – це стан благополуччя, який дозволяє людині реалізовувати свій потенціал, долати життєві труднощі і стреси, плідно працювати, брати участь у громадському житті». І щоб зберегти такий стан в нормі, існують певні поради щодо збереження психічного здоров’я та дотримання здорового способу життя, які перераховані за посиланням нижче.

Як зберегти психічне здоров’я?


 -Діти та гаджети-

Цього місяця ми говорили про користь і шкоду смартфонів для дітей. Фахівці відзначають, що гаджети дійсно можуть нашкодити і фізичному, і психологічному здоров’ю дитини, якщо ними зловживати. Однак їх правильне і дозоване за часом використання здатне принести відчутну користь. Ми спробували розглянути всі аргументи «за» і «проти» та звернутися до рекомендацій лікарів.

Чи шкодять сучасні гаджети дітям? Поради для батьків


-#ШаликТепла #КапелюхаНаВуха-

Цього місяця Яніна Соколова запустила флешмоб #КапелюхаНаВуха #ШаликТепла на підтримку хворим, що потребують паліативну допомогу, щоб звернути увагу громадськості на цю проблему. Активістки Проекту Кешер підтримали цю ініціативу та долучилися до флешмобу із різних куточків України та Нью-Йорку.

Флешмоб #ШаликТепла #КапелюхаНаВуха

 

Що відбулося в сфері просування жіночих прав? Які можливості здобули жінки? Які події варто згадати?

-140 нових статтей про жінок в українській Вікіпедії-

В українській Вікіпедії, жінки представлені значно менше, ніж чоловіки. Тому 4—11 жовтня у Вікіпедії проходив марафон зі створення та покращення статей про видатних українок за мотивами книг «Це зробила вона» та «Це теж зробила вона». У результаті марафону в українській Вікіпедії було створено 140 статей і поліпшено близько 40.

В українській Вікіпедії створили 140 нових статей про видатних українок


-Invisible Women-

Лондонське королівське товариство визнало найкращою науковою роботою 2019 року книгу Invisible Women британської феміністки, активістки та журналістки Керолайн Крьядо Перес. Книга присвячена ігнорування жіночих потреб в різних галузях. У ній досліджується, як різні аспекти нашого життя, які повинні бути за замовчуванням універсальними, не враховують особливості типово жіночої фізіології або підлаштовані виключно під інтереси чоловіків. Перес стала п’ятою жінкою, що отримала цей приз за останні п’ять років.

Книга про ігнорування жіночих потреб виграла наукову премію


 -Проти насильства-

Кожна п’ята жінка в Україні стає жертвою психологічного чи фізичного насильства. Вражені цією статистикою, Ювелірний дім Zarina та креативне агентство Powerplant запустили проект Girl Power Sale. З кожної проданої прикраси за період розпродажу організатор перераховував частину коштів на облаштування центру реабілітації для жертв домашнього насильства. Результатом стали 290 000 грн, зібрані на підтримку жінок України.

Ювелірний дім Zarina запустив соціальний проект проти насильства


 -Свято врожаю у різних куточка світу-

Інколи ми дивуємось чужим традиціям та обрядам, інколи їх не розуміємо, а інколи взагалі заздримо і шкодуємо, що у нас таких немає. Не дивлячись на реакцію, нам завжди цікаво дізнаватись про культуру інших національностей, їхні традиції та місце жінки у них. Хіба Вам не цікаво, чому американці відзначають День подяки? Або що символізує свято «місячних коржиків» у Китаї?

Щоб дізнатися відповіді на ці питання, цього місяця ми підготували цікаву підбірку осінніх свят врожаю в різних країнах світу.

У Ізраїлі – Суккот, в США – День подяки, а в Кореї – Чхусок: свята врожаю у різних країнах світу


 -Ретро-образи жінок минулого-

У серпні відбулися фотофестини у Львові, на яких наші активістки Наталія Толок та Ольга Купчинська-Лідовська презентували проект «Жіночі єврейські образи довоєнного Львова». А у жовтні жінки розповіли нам більше про свій проект та плани на майбутнє. Виявляється такий проект не тільки приносить естетичне задоволення, але й має важливий сенс. Більше про це читайте за посиланням нижче.

Приміряти на себе образ ретро-героїні: про проект «Жіночі єврейські образи довоєнного Львова»


 -Міжнародний день дівчаток-

11 жовтня – Міжнародний День дівчаток, який відзначається з 2012 року для того, щоб продемонструвати і знайти шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчатка, а також нагадати про важливість розширення їх можливостей і захисту їх прав. Цього року День відзначався під девізом «Сила дівчаток». Щоб продемонструвати цю силу, ми підготували підбірку дівчат, які свого часу змінили або змінюють світ зараз.

Міжнародний день дівчаток: про дівчат, які змінили світ 


-Вперше на футболі-

Громадянкам Ірану вперше за 38 років дозволили прийти на футбольний матч між чоловічими командами. Іранкам де-факто не дозволяється відвідувати спортивні ігри – останнім часом заборона поширилася в тому числі на баскетбол і волейбол. Але днями влада дозволила купити вболівальницям квитки на відбірковий матч іранської збірної 10 жовтня, – для них було виділено 3500 місць в спеціальному секторі, який був обгороджений.

В Ірані жінок пустили на футбольний матч вперше за 38 років


-Протидія торгівлі людьми-

Цього місяця ГО “Ла Страда-Україна” з партнерами представили дайджест №2 «Протидія торгівлі людьми – серед пріоритетів держави» – приурочений до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. У дайджесті можна прочитати про міжнародні зобов’язання України, моніторинг виконання міжнародних зобов’язань, загальну ситуацію в Україні, громадські ініціативи тощо.

Читати дайджест «Протидія торгівлі людьми – серед пріоритетів держави»


-Жінки в Космосі-

18 жовтня вперше в історії Джессіка Меїр і Крістіна Коч, дві жінки вийшли у відкритий космос одночасно!  У NASA також зазначили, що парний вихід жінок на поверхню станції – тільки початок. У 2024 році відомство вперше планує відправити на Місяць астронавтку, щоправда, разом із нею буде колега-чоловік. І в цілому в індустрії зростає число жінок — вони склали 50% тих, хто взяли участь у відборі в астронавти NASA 2013 року (тоді ж відбиралися Коч і Меїр).

Дві жінки вперше вийшли у відкритий космос одночасно


-100 найвпливовіших жінок-

Як виглядатиме світ через 10 років, якщо ним керуватимуть жінки? На основі цього запитання був складений цьогорічний список 100 найвпливовіших жінок від ВВС. І дивно, адже він відрізняється від багатьох інших, схожих за тематикою. Багато із жінок, представлених у списку, не володіють великими статками, не є зірками світового кіно та не займають провідні позиції у своїй сфері діяльності. Проте саме ці жінки, на думку авторів списку, відображають сучасні тенденції розвитку суспільства і можуть багато нам розповісти про те, яким це суспільство, можливо, стане в майбутньому.

Завдяки їм майбутнє стане кращим: рейтинг найвпливовіших жінок від ВВС

Які заходи ми проводили у жовтні? Які міста виявились найактивнішими? Які заходи плануються у листопаді?

-Події, що відбулися у жовтні-

01.10 – зустріч з волонтером Голландського єврейського гуманітарного фонду, м. Харків, Кривий Ріг

03-10.10 – просвітницькі заходи в межах кампанії «Я вибираю життя! А ти?», м. Херсон

11.10 – арт-марафон «Окрилені рожевою стрічкою», м. Хмельницький

13.10 – вулична інформаційна акція в межах кампанії «Я вибираю життя! А ти?», м. Запоріжжя

15.10 – тренінг по збереженню здоров’я, м. Макіївка

16.10 – арт-марафон «Окрилені рожевою стрічкою», м. Дніпро

17.10 – вебінар із лікарем в межах кампанії «Я вибираю життя! А ти»

18.10 – прес-конференція «Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Профілактика і рання діагностика раку грудей в Одесі», м. Одеса

19.10 – консультативно-просвітницький захід по збереженню здоров’я, м. Харків

19.10 – тренінг в Макіївці для студенток Аграрного коледжу

22.10 – святкування Симхат Тора та тренінг про жіноче здоров’я, м. Черкаси

23.10 – занесення матеріалів Проекту Кешер до архівів університету Брендайза

20-24.10 – арт-марафон «Окрилені рожевою стрічкою», м. Одеса

25.10 – лекція-бесіда про збереження жіночого здоров’я для слухачок курсів ОРТ-Кешернет у Кривому Розі

15.25 – робочий візит директорки програм Проекту Кешер Влади Недак в США

27.10 – лідерський тренінг, м. Дніпро

27.10 – арт-марафон «Окрилені рожевою стрічкою», м. Рівне


-Анонс подій Проекту Кешер у листопаді-

05.11 – вебінар «Особливості методики форум-театру», ведуча: Наталія Вайнілович

09-16.11 – Тиждень толерантності, заходи у різних містах України

У межах Тижня толерантності ми проведемо заняття в жіночих групах і єврейських громадах, різнорівневі міські заходи, заняття і тренінги для студентів та учнівської молоді, форум-театр з виставами на тему толерантності у таких містах України, як Черкаси, Біла Церква, Хмельницький, Рівне, Полтава, Шостка, Вінниця, Миргород, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ, Чернівці, Львів, Бердянськ, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ, Ізмаїл, Мелітополь, Миколаїв, Харків, Херсон, Кривий Рік.

11.11 – старт онлайн-курсу «Ефективне управління особистими фінансами», школа фінансової грамотності для жінок

13.11 – міжнародний вебінар з психологом «Емоції і почуття – наші друзі чи вороги?», спеціалістка: Анжеліка Короб

17.11 – День єврейської жінки, м. Львів

17.11 – заходи до Дня єврейських знань

24.11 – лідерський тренінг для жінок, м. Вінниця

25.11 – старт кампанії 16 днів активності проти гендерного насильства у ставленні до дівчат та жінок та тематичних заходів у різних містах України

Деталі заходів будуть висвітлюватися на сайті та в наших соц.мережах! Стежте за нашими анонсами!

Які нові матеріали з’явились у нашій бібліотеці? Які книги варто прочитати? Які курси ми рекомендуємо? Які фільми варто переглянути?

-Тести-

ТЕСТ: Який у Вас рівень комп’ютерної грамотності?

ТЕСТ: Чи правильно Ви стежите за здоров’ям своїх грудей?

ТЕСТ: А Ви знаєте свій рівень фінансової грамотності?


-Відео-

15 жовтня – Всесвітній день боротьби із раком молочної залози

Щоб бути здоровими, важливо звільнитись від міфів та стереотипів про здоров’я та дізнатися правду. Чи обов’язково рак має боліти? Дезодорант може викликати рак? Чи будь-яке ущільнення свідчить про наявність раку? Мамографія – це болюча процедура? На ці та інші питання відповідає маморадіолог Андрій Гурандо – ДИВИТИСЬ ВІДЕО.


16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування.

Здорове харчування – важлива умова для хорошого самопочуття та здоров’я. Проте яке харчування ми можемо називати дійсно здоровим та правильним ? Чи обов’язково відмовлятися від хліба та масла? Чи потрібно боятися та уникати продуктів із цукром? Чи мають бути у нашій продуктовій корзині зерна “чіа” та “годжі”? Чи варто віддавати перевагу безглютеновим та безлактозним продуктам? Що із цього правда, а що міф розповідає дієтологиня Светлана Фус – ДИВИТИСЬ ВІДЕО.


-Книги-

І на завершення, декілька найкращих вересневих рекомендацій книг із нашої щотижневої рубрики “Варто прочитати” у групі “Кешер.Поряд. Мотивуючі, розвиваючі та цікаві книги відомих авторок та авторів на будь-який літературний смак (щоб прочитати рецензію на книгу, клікайте на відповідну картинку):

Світлина від Tanya ProjectKesher.

Світлина від Tanya ProjectKesher.

Світлина від Tanya ProjectKesher.

Світлина від Tanya ProjectKesher.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок