Телефони

Повернутися у минуле та приміряти на себе образ видатної єврейської жінки початку ХХ століття. Здається, така подорож у часі є неможливою. Та Наталія Толок і Ольга Купчинська-Лідовська, наші активістки, доводять протилежне!* Як саме їм це вдається та яка мета такого проекту? Розповідаємо далі.

 

Наталія Толок
голова громадської організації західно-українського молодіжного центру Гілель
активістка Проекту Кешер

 

 

Ольга Купчинська-Лідовська
керівниця музею «Слідами галицьких євреїв» ВЄБФ «Хесед-Ар’є»
активістка Проекту Кешер

 

 

*Наталія Толок та Ольга Купчинська-Лідовська на початку цього року, прийняли участь у нашому міжнародному конкурсі мінігрантів у межах проекту Women’s Art Challenge. Їхній проект «Жіночі єврейські образи довоєнного Львова» став один із семи переможних.

Чому такий проект є важливим?

Суть проекту «Жіночі єврейські образи довоєнного Львова» полягає в реконструкції фотографій видатних жінок. Для цього сучасні жінки, за допомогою яскравих костюмів, гриму та фотографій створюють прекрасні образи, даючи змогу естетично насолодитися та відчути дух минулого.

Проте такий проект приносить не тільки естетичне задоволення. У межах проекту реконструюються фото 12 єврейських жінок, які народилися, жили, працювали, творили в місті Львові або ж були певним чином тісно пов’язані із ним. Це і відомі лікарки, і актриси, і винахідниці, і науковиці, й інші жінки, роль та значення яких є важливими для нашої історії.

У цілому, такий проект дає змогу показати наскільки багатогранною може бути жінка. І допомагають у цьому творчі методики. Адже творчість для жінки — ще один спосіб вираження її природи і потенціалу.

Як проходили фотофестини у Львові?

Одна із важливих презентацій проекту із першими роботами відбулася у серпні на фотофестинах у Львові. Про цю подію нам розповіла Наталія Толок:

– На фотофестинах ми зробили презентацію цього проекту з першими роботами. З живою фотозоною, де люди могли опинитися в атмосфері єврейського довоєнного львівського середовища, з красунями у ретрокостюмах та самі долучитися, сфотографуватися у тому інтер’єрі.

На фотофестинах були представлені два образи єврейських героїнь:

 

Луція Фрей – відома лікарка, одна з перших жінок неврологів в світі, яка описала неврологічний синдром, який був названий на її честь.

 

 

 

Хеді Ламарр – видатна кіноактриса і винахідниця, яка під час війни запатентувала технологію стрибаючих частот для радіокерованих торпед, що лежить в основі всіх сучасних бездротових технологій (Wi-Fi, Bluetooth і ін.).

Хеді Ламарр – голлівудська акторка, яка змінила історію

 

Така ретрофотозона, де кожен бажаючий міг сфотографуватися в ретро-образі разом з живими Люцією Фрей і Хеді Ламарр, дізнатися про них і порівняти з оригінальними фото стала родзинкою заходу. Це підтверджують й яскраві фото.

Що цікавого жінки планують у майбутньому?

Наталія та Ольга розповіли нам, що у майбутньому планують продовжити таку виставку, розкривши образи наступних героїнь. А у подальшому навіть хочуть створити календар із зображеннями учасниць та їх унікальними історіями.

– Ну і звичайно – якомога більше популяризувати цю інформацію, виставляти цю виставку в різних організаціях та містах. – підкреслила Наталія.

Бажаємо успіху жінкам у подальшій реалізації їхнього проекту та чекаємо наступних образів єврейських героїнь!

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання