Телефони
11 жовтня – Міжнародний День дівчаток, який цього року відзначається під девізом «Сила дівчаток»! Щоб продемонструвати цю силу пропонуємо підбірку дівчат, які свого часу змінили або змінюють світ зараз!

Анна Франк

Картинки по запросу анна франк

Анна Франк написала «Щоденник Анни Франк», одну із найвідоміших книг в світі, що внесена в реєстр «Пам’ять світу» Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Вона, разом із батьками впродовж 2-х років ховалася від нацистського терору в Нідерландах і увесь цей час писала свій щоденник. В результаті була схоплена і відправлена ​​в Освенцим, а звідти в Берген-Бельзен, де померла в кінці війни від тифу.

У щоденнику дівчини викрито нацизм, він є одним із найяскравіших доказів Холокосту. Книга стала світовим бестселером, перекладена на більше, ніж 60 мов світу і слугує матеріалом для спектаклів та фільмів.

Малала Юсафзай
Картинки по запросу Малала Юсафзай

Наймолодша володарка Нобелівської премії, що народилася в Пакистані. Вона жила в маленькому містечку, де знаходилися таліби, які забороняли дівчаткам здобувати освіту або відвідувати школу.

У віці 11 років вона писала блог для місцевої станції BBC, заявляючи про своє бажання продовжити навчання.

Коли їй виповнилося 15 років, Малала була поранена в голову бойовиком талібів, коли вона їхала на автобусі в школу. Вона пережила напад і була відправлена ​​до лікарні в Бірмінгемі в Великобританії, де вона тепер живе.Зараз вона як і раніше допомагає мешканкам рідного Пакистану здобути освіту і рятує сирійських дітей-біженців.

І хоча Малала ходить зі вживленою в череп титановою пластиною і на все життя частково втратила слух, вона жодного разу не пошкодувала про те, що не побоялася піти словом проти насильства.

Енн Макосінскі
Картинки по запросу Енн Макосінскі

У 2013 році 16-річна канадська учениця середньої школи придумує ліхтарик, який перетворює тепло тіла в світло без будь-яких батарейок чи кінетичної енергії.

Вона була глибоко зворушена, коли дізналася, що у одного хлопчика на Філіппінах були проблеми в школі: вночі не було світла, а це був єдиний час, коли можна робити домашнє завдання.

Енн витратила всього лише 26 доларів на свої прототипи, і зараз вона прагне надавати свій гаджет безкоштовно людям з країн, що розвиваються.

Емер Хікі, Кьяра Джадж і Софі Хілі-Тоу
Картинки по запросу Эмер Хікі, Кьяра Джадж і Софі Хілі-Тоу

Ці три однокласниці з Ірландії виграли конкурс Google Science Fair для студентів-експериментаторів. Їх 11-місячне дослідження, спрямоване на вирішення проблеми глобальної продовольчої кризи, вразило журі.

Дівчата за допомогою бактерії-діазотрофу з’ясували, що можна зробити певні культури більш родючими і підвищити врожайність, зменшивши час проростання ячменю і вівса на 50% і знизити кількість добрив, необхідних для росту рослин.

Грета Тунберг
Картинки по запросу Грета Тунберг

Про цю юну еко-захисницю знає кожна сучасна людина. У 15 років вона почала протестувати біля шведського парламенту з плакатом «Шкільна страйк за клімат», закликаючи до негайних дій по боротьбі зі зміною клімату відповідно до паризької угоди. Її дії сприйняли прихильно по всьому світу, породивши масові заходи, відомі як «шкільні страйки за клімат» або «п’ятниці заради майбутнього».

Тепер Грета номінована на Нобелівську премію, проголошена Жінкою року в Швеції, є дівчиною-послом совісті та учасницею Міжнародних зустрічей, що стосуються екології на планеті.

Моне Девіс
Картинки по запросу Моне Девіс

Юна бейсболістка Моне стовідсотково розвінчує стереотипи про чоловічі види спорту. В свої 13 років вона метає м’яча зі швидкістю 110 км / год.

З огляду на те, що в США дівчата не грають в бейсбол, у неї є всі шанси стати тією самою рольовою моделлю, яка змінює хід історії, про яку потім напишуть книги-бестселери і зніматимуть фільми.

Помітивши її приголомшливі кидки, журнал Sports Illustrated визнав її спортивною дитиною року і розмістив фото дівчинки на обкладинці.

При ефективній підтримці та рівних можливостях дівчата зможуть реалізувати свій потенціал та змінювати світ на краще, стаючи матерями, працівницями, підприємицями, наставницями, лідерками і главами цілих організацій та країн.

Дівчатка сьогодні є творцями майбутнього завтра! І саме інвестиції в розширення їх можливостей обіцяють більш справедливе і процвітаюче майбутнє, таке, в якому прекрасна половина людства є рівноправним партнером у всіх сферах життя!

 

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання