Телефони

Ось і наближається одна із найважливіших дат в нашій історії – Йом Кіпур! Це день очищення, покаяння і посту, коли підводиться підсумок всього попереднього року і виноситься вердикт!

І ми підготовили для Вас важливі факти, які корисно знати напередодні цього дня!

► До Йом Кіпур ми маємо приходити внутрішньо підготовленими, проаналізувати та оцінити свої вчинки за минулий рік (хешбон несеш).

► Існують дві умови для духовного очищення в Йом Кіпур: тшува (спокутування наших гріхів) та примирення з близькими. Тшува дає змогу отримати прощення у Всевишнього, а вибачення і примирення – у інших людей. Гріх по відношенню до іншої людини спокутується тільки за умови, якщо ця людина пробачила кривдника і примирилася із ним.

► У Йом Кіпур ми утримуємося від п’яти речей, пов’язаних з матеріальністю цього світу: їжа і пиття; умивання; користування пахощами і лосьйонами; подружні стосунки; носіння шкіряного взуття. У цей день ми акцентуємо свою увагу на тому, що дійсно є важливим в нашому житті.

► Незважаючи на те, що Йом Кіпур зобов’язує до важкого посту, який триває більше доби, в єврейській традиції цей день сприймається як один з найважливіших, урочистих і світлих свят. Адже Йом Кіпур – день каяття, молитов, очищення і відпущення гріхів, день повного єднання між Творцем і єврейським народом.

► У Ізраїлі більшість євреїв дотримуються Йом Кіпур. І навіть світські євреї, які не дотримуються протягом року ніяких релігійних традицій, дотримуються Дня спокутування. У цей день зупиняються заводи і фабрики, закриваються всі громадські заклади, відключаються канали ізраїльського телебачення, не працює транспорт, аеропорт…

► Мідраш говорить, що у цей день ми піднімаємося на найвищу духовну сходинку – стаємо подібними ангелам, які віддалені від усього матеріального: «Як ангели босі – так і євреї не надягають взуття в Йом Кіпур; як ангели стоять (не згинаються) – так і євреї стоять; як ангели не їдять і не п’ють – так і євреї не їдять і не п’ють в Йом Кіпур; як ангели чисті від гріха – так само і євреї; як у ангелів мир між собою – так і у євреїв».

Тож давайте, наче ангели, станемо духовно чистими на шляху до нового, більш праведного життя!

Хорошого Вам запису в Книзі Життя!

Гмар Хатіма Това!

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання