Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за червень ми підготували для Вас такі рубрики:

  1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви червня; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для самовдосконалення та розвитку; правда про здоров’я. Також цього місяця ми продовжуємо важливу рубрику у нашому дайджесті – “Жіноча сторона карантину”. Дізнавайтесь корисні поради, як жити та працювати після карантину від експерток у різних сферах.
  2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; про наші ключові події та заходи; календар із анонсами подій, які плануються у червні.
  3. Для дозвілля. Поради від експерток, рубрика “Змінюй звички”, цитати відомих жінок.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

ЯК ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ЗАРПЛАТА ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК В УКРАЇНІ? У червні державна служба статистики України опублікувала звіт про те, скільки в середньому за місяць заробляють українці. У звіті повідомляється, що середньомісячна зарплата жінок в Україні становить на 21% менше, ніж у чоловіків. Для порівняння в минулому році розрив у заробітній платі чоловіків і жінок становив 22%. Детальніше про це ТУТ.


36 ЖІНОК-МІНІСТРОК. В Ізраїлі сформували новий уряд: 8 із 36 міністрів – жінки. Очолив його чинний прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу. Жінкам в уряді Нетаньягу наразі віддали керівництво вісьмома напрямками. Детальніше про це ТУТ.


→ ВСЕ ПРО ГЕНДЕР. В Україні з’явився словник-довідник «Ґендер у термінах, правових актах і практиці перетворень». Видання розкриває відповідний понятійний апарат та містить понад 700 слів і словосполучень, назв правових актів і форм діяльності з питань ґендеру. У ньому акцентується увага на міжнародних та національних документах, що визначають пріоритети розвитку суспільств з урахуванням ґендерного виміру. Детальніше про це ТУТ.


→ МУРАЛ «НАЗУСТРІЧ ЩАСТЮ». У Маріуполі з’явився мурал, героїня якого є уособленням усіх жінок, які змогли розірвати коло насильства та розпочати нове життя. Зображена жінка з надією та легкою посмішкою дивиться у майбутнє. Пташка, яка вилетіла з клітки, символізує душевний стан героїні — вона вирвалась із ситуації домашнього насильства. Детальніше про це ТУТ.


→ ІСТОРІЇ, ЩО НАДИХАЮТЬ. За попереднє десятиліття в діловий світ, керований раніше чоловіками, увірвалися успішні жінки-підприємці. Вони слідували за своїми мріями і невпинно працювали, щоб втілити їх в життя. Найбагатші жінки-підприємці в світі не тільки повинні пишатися своїми власними успіхами на особистому рівні, але також можуть пишатися впливом і натхненням, яке вони приносять діловим жінкам по всьому світу. Детальніше про їхні історії успіху ТУТ.


 В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗРІВНЯТИ ПРАВО БАТЬКІВ І МАТЕРІВ НА ДЕКРЕТНУ ВІДПУСТКУ.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька по догляду за дитиною». У законопроекті пропонується ввести відпустку для чоловіків при народженні дитини, а також розширити їх можливості для поєднання професійної діяльності з сімейними обов’язками. Детальніше про це ТУТ.


→ НЕВТІШНА СТАТИСТИКА ЩОДО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНОВИЩА ЖІНОК. На кінець травня кількість зареєстрованих безробітних в Україні становила понад 511 тисяч, і більше ніж 57% із них — це жінки. Зокрема, згідно з висновками дослідження, жінки найбільше страждають в плані втрати економічних можливостей та погіршення стану здоров’я і є однією з найвразливіших груп під час пандемії COVID-19. Детальніше про це ТУТ.


→ ВАЖЛИВИЙ ЕКОДОДАТОК. Команда українських розробників створила додаток BioBin, що допомагає одночасно заощадити гроші на харчових продуктах і зберегти довкілля. Спочатку користувачу пропонують завести окреме відро для органічних відходів удома та встановити загальний компостер у дворі. У програмі потрібно позначити, скільки овочів, фруктів, молочних продуктів, м’яса чи круп ви купуєте у вазі. А згодом слід зафіксувати, скільки залишків продуктів ви викидаєте у відро для органічних відходів. Спробувати додаток можна ТУТ.


→ ПРАВА ЖІНОК В УКРАЇНІ: ЗАКОНОДАВСТВО ТА РЕАЛІЇ. Десятки і сотні міжнародних та державних конвенцій, конституцій, законів і прав, в яких чорним по білому написано: «ЖІНКАМ І ЧОЛОВІКАМ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬСЯ РІВНІ ПРАВА ТА МОЖЛИВОСТІ». А чи є такі закони в Україні і як вони працюють? Ми спробували це прояснити у День Конституції України. Детальніше ТУТ.


→ ЕКОЗВИЧКИ: НАВЧАЄМО ДІТЕЙ ТА ВЧИМОСЯ САМІ. Цього місяця ми розпочали рубрику #УвімкниЕкосвідомість, у межах якої беремо інтерв’ю у екоактивісток України та розповідаємо про важливі і актуальні питання теми «Екологія». Перша наша публікація вийшла у Всесвітній день без поліетилену. Ми поговорили із екоактивісткою Анною Полійчук про екозвички та їх формування у дітей.  Детальніше ТУТ.

ЖІНОЧА СТОРОНА КАРАНТИНУ

Ділимося порадами, думками експертом та рішеннями для жінок у кризовий період

→ ВАГІТНІСТЬ У ПЕРІОД ПАНДЕМІЇ: ПОРАДИ ГІНЕКОЛОГИНІ. Усі ми під час пандемії знаходимося у стані невизначеності, боремося із нападами тривоги і переживань. А що вже говорити про жінок, які зараз вагітні або тільки народили. Що переживають вагітні жінки у цей період? Як допомогти їм знизити рівень тривоги? Які поради дають фахівці? Про вагітність під час Covad-19 це ми поговорили у червні із гінекологинею Наталією Сіліною. Детальніше про це ТУТ.


→ «КАРАНТИН − ЦЕ ПРОСТО НОВА УМОВА У ГРІ». ПОРАДИ ЕКСПЕРТКИ ІЗ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ.  Карантин вплинув на всі сфери нашого життя. І сфера роботи не є виключенням. Хтось частково втратив стабільний дохід і прагне його відновити, хтось намагається звикнути до дистанційної роботи, а хтось шукає нові можливості та нову роботу. Як рухатися правильно у цих напрямках? Як ефективно працювати дистанційно? І що потрібно знати про пошук нової роботи після карантину? Відповіді на ці та інші запитання ми з’ясовували у червні разом із експерткою із працевлаштування, нашою активісткою Анною Шпунт. Детальніше про це ТУТ.


→ СІМЕЙНА ЛІКАРКА ВІДПОВІДАЄ НА АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО COVID-19. Яка роль сімейного лікаря під час пандемії? Що робити, якщо у вас немає декларації? З якими питаннями ми можемо звертатися до свого сімейного лікаря у цілому? Хоча карантин частково закінчився, є запитання, які не втрачають своєї актуальності й сьогодні. Щоб з’ясувати на них відповіді, ми поговорили у червні із сімейною лікаркою Діною Криловою. Детальніше про це ТУТ.


→ «БЕЗПЕЧНИЙ СПОРТ» ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ ТА ТРЕНУВАННЯ НА СВІЖОМУ ПОВІТРІ. ПОРАДИ ФІТНЕС-ТРЕНЕРКИ. Пандемія – не привід відмовлятися від фізичної активності. Просто необхідно пристосуватися до життя у новій реальності, навчаючись новим знанням та «безпечним» для здоров’я звичкам. Саме про такі знання та звички ми розповіли у червні у нашій публікації, а допомогла нам професійна фітнес-тренерка Ксенія Рябенко. Детальніше про це ТУТ.


→ «ГОРМОНИ ЩАСТЯ». ЯК ЗАПОВНИТИ ЇХ НЕСТАЧУ? ПОРАДИ ЕКСПЕРТКИ.  Не секрет, що гормони відіграють важливу роль в нашому організмі. Наше самопочуття, настрій і здоров’я в загальному залежать від різного роду гормонів. Є, наприклад, гормони, які відповідають за наше жіноче здоров’я, а є, так звані, «гормони щастя», які відповідають за наш настрій. Але коли ми переживаємо стрес і тривогу (як в період пандемії), рівень цих гормонів може знижуватися.Як зрозуміти, що їх не вистачає і заповнити їх недолік? З’ясувати це нам допомогла у червні нутриціологиня Тетяна Кіреєва. Детальніше про це ТУТ.


→ ЯК ПАРИ ДІЛЯТЬ СІМЕЙНІ ОБОВ’ЯЗКИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ? Найважливіше завдання жінки − дбати про сім’ю та дім. Так вважають українці згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг». 64% кажуть, що жінка частіше готує в сім’ї, а справи у домі покладені на жінок у 43% опитаних. Однак є багато прикладів партнерських стосунків, де обов’язки у домі розподілені порівну на обох партнерів. Саме таким історіям присвячена була червнева публікація на ресурсі The Village. Детальніше про це ТУТ.


ТЕХНІКИ БОРОТЬБИ ЗІ СТРЕСОМ ПІД ЧАС COVID-19. Не секрет, що під час карантину та пандемії, підвищився рівень переживань та емоційної напруги. У такій ситуації важливо вміти заспокоювати себе. Саме про такі техніки самозаспокоєння та саморегуляції розповів нашим партнерам Громадському радіо психотерапевт, експерт зі стрес-менедженту Володимир Волошин. Детальніше про це ТУТ.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

→ ПОДКАСТИ РАДІОПЕРЕДАЧІ «ЖІНОЧА СТОРОНА КАРАНТИНУ». У червні вийшли 4 подкасти радіопередачі на Громадському радіо, що виходить в межах нашого проекту «Жіноча сторона карантину». У цих подкастах жінки поділилися власним досвідом життя на карантині. Прослухати подкасти можна ТУТ.


→ ПРОЕКТ «ВМОТИВОВАНЕ ЄВРЕЙСЬКЕ ВОЛОНТЕРСТВО – НОВІ ПІДХОДИ».  Наш новий проект розвитку жіночого активу єврейських громад України«Вмотивоване єврейське волонтерство – нові підходи» у зв’язку із пандемією переформатувався в онлайн. У новому форматі у червні відбулось багато цікавих онлайн-зустрічей та вебінарів. Детальніше про них ТУТ.


 → ЖІНОЧЕ КОЛО ПІДТРИМКИ І СОЛІДАРНОСТІ! ВІРТУАЛЬНИЙ МАРШ #REDSHOES. На початку червня Проект Кешер в Україні підтримав важливу ініціативу міжнародної організації – Every Woman Treaty – віртуальний марш та флешмоб #RedShoes. Така кампанія спрямована на підтримку жінок та проти домашнього насильства. У результаті нас підтримали жінки із різних міст України, а також і з інших країн. Чому важливі такі ініціативи? Говоримо про це ТУТ.


ЯК ЖІНКИ ПІДТРИМУЮТЬ ОДНА ОДНУ У НЕПРОСТИЙ ПЕРІОД? ПРО ПРОЕКТ «ВЕСНЯНЕ ОНОВЛЕННЯ». Наша активістка із Хмельницького Галина Гільберг під час карантину разом із жіночою групою у своєму місті реалізувала важливий проект «Весняне оновлення». У проекті, завдяки сучасним технологіям, жінки підтримували одна одну, долаючи нестачу спілкування та соціальну дистанцію. Детальніше про проект ТУТ.


→ ВЛАДА НЕДАК ПИШЕ. У червні на сайті ми відкрили новий розділ «Блог директорки Проекту Кешер в Україні», у якому наша директорка Влада Недак ділиться роздумами про важливе. Перша публікація блогу присвячена флешмобу «Червоне взуття». Детальніше про це ТУТ.

ЩО РОБИТИ У ЛИПНІ?

Календар із анонсами онлайн-подій для жінок від Проекту Кешер

Також у липні ви можете долучитися до нашого флешмобу “Що я відкрила для себе на карантині?” та поділитися своєю історією. Детальніше про це ТУТ.

Анонси усіх вебінарів очікуйте згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.

Зверніть увагу! Час та дата вебінарів з технічних причин можуть змінюватись. Тому стежте за нашими анонсами.

ЗМІНЮЙ ЗВИЧКИ

Актуальні та потрібні поради, які допоможуть набути нові потрібні звички

→ Що потрібно знати про захисні маски? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

→ Чи безпечно зараз повертатися у спортзал? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

→ Що потрібно знати про тренування на свіжому повітрі? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

→ Безпечний відпочинок: нові правила, про які варто знати. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

Світлина від Проект Кешер в Україні.

Світлина від Проект Кешер в Україні.

 

Світлина від Проект Кешер в Україні.Світлина від Проект Кешер в Україні.

НАШ ПОРАДНИК

Поради та відповіді на популярні запитання від експерток

Світлина від Проект Кешер в Україні.

Світлина від Проект Кешер в Україні.

Світлина від Проект Кешер в Україні.

Світлина від Проект Кешер в Україні.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок