Важливi проєкти
Телефони
Ось і закінчується 2019 рік! Для активісток Проекту Кешер в Україні цей рік став багатим на різні важливі події. Давайте згадаємо їх разом!
1. Сайт та соціальні мережі Проекту Кешер в Україні

На початку цього року ми запустили сайт Проекту Кешер в Україні і створили сторінки у соціальних мережах, щоб бути ще ближчими до Вас. Тепер Ви маєте можливість читати цікаві матеріали, першими бачити анонси важливих подій та брати участь у створенні віртуального ком’юніті жінок, де ми можемо спілкуватись та обмінюватись думками і цікавими матеріалами.

2. Ярмарок волонтерської майстерності

У лютому цього року ми взяли участь у великому заході, що об’єднав близько 100 волонтерів/ок зі всієї України. На цьому заходів наші лідерки провели багато цікавих майстер-класів та міні-тренінгів, показавши свою майстерність та творчість.

Ярмарок волонтерської майстерності – ще один майданчик для правдивої інформації про жіноче здоров’я

“Коли ми об’єднуємо зусилля – все в наших руках” – активістки Проекту Кешер на Ярмарку волонтерської майстерності

3. Дні єврейської жінки у Харкові і Львові

Безліч лекцій, тренінгів та майстер-класів, присвячених головній темі – «єврейська жінка». Як Ви здогадались, мова йде про захід «День єврейської жінки». І цього року таких заходів відбулося аж два! Вони стали платформою, яка об’єднала професіоналів в різних напрямках єврейського життя.

День єврейської жінки – подія, що об’єднала єврейські організації Харкові

День єврейської жінки у Львові: цифри, факти, емоції

4. 30 років Проекту Кешер

Цього року Міжнародній організації «Проект Кешер» виповнилось 30 років. На честь цього в Америці відбувся грандіозний бенефіт, на якому зібралось більше, ніж 250 гостей із України, Грузії, Ізраїлю, Росії, Білорусії та Молдови, у тому числі й наші лідерки з України. Ключовою подією на святкування стало вшанування та нагородження жінок-лідерок, які своєю діяльністю стараються покращити становище жінок у цілому світі – Барбари Глікстейн та Моніки Левінські.

Грандіозна подія Проекту Кешер в Америці відбулася. Ділимося фото та враженнями

Міжнародна жіноча сім’я Проекту Кешер. 30 жінок, які змінюють світ

5. 25-ий Міжнародний жіночий Седер

Щороку перед Песахом ми святкуємо унікальну подію Проекту Кешер – жіночий Седер. Цьогорічне святкування стало ювілейний – 25-им. Ключовою ідеєю Седеру стало усвідомлення шляху, пройденого нашими активістками та розмова про героїнь єврейської історії. Ця подія об’єднала більше 1000 учасниць з 40 міст України!

Святкування 25-ого Міжнародного жіночого Седеру: як це було?

6. Правда про жіноче здоров’я

Більше 15 міфів про жіноче здоров’я зруйновані, більше 10 міст України залучені до цієї теми – навесні цього року ми підсумували результати проекту «Правда про жіноче здоров’я». Окрім того, у межах проекту проведена велика кількість заходів та випущено багато корисних матеріалів, присвячених темі жіночого здоров’я.

Унікальний проект, що ламає стереотипи. Говоримо про підсумки проекту “Правда про жіноче здоров’я”

7. Передача Сувою Тори в Одесі

Повернення Сувоїв Тори до єврейських громад – один із важливих напрямків нашої діяльності. І цього року ми сприяли передачі Сувою Тори в Одеську громаду консервативного іудаїзму «Тіферет». Церемонія передачі Тори стала унікальним торжеством для учасників цього дійства. Ми впевнені, що цей Сувій послужить ще більшому об’єднанню, відновленню та розвитку єврейської громади.

Свято особливого значення – передача Сувою Тори в Одеську громаду консервативного юдаїзму “Тіферет”

8. Відкриття оновленого комп’ютерного центру

Комп’ютерні центри ОРТ-КешерНет є в 5 містах України. Цього року відбувся запуск оновленого центру у Кривому Розі. Комп’ютерний навчальний центр ОРТ-Кешернет в Кривому Розі почав своє існування з 2003 року і успішно сертифікував більше 5500 чоловік. Всі ці роки центр підтримував жінок в самореалізації, саморозвитку та стійкої позиції на ринку праці.  Тепер у центрі оновлена програма курсів.

Нові можливості для жінок Кривого Рогу – відкрився оновлений комп’ютерний центр

9. Шаббатон для мам і доньок у Харкові

12 пар мам і доньок з Харкова, Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя та Києва цього року влітку зібрались на нашому шаббатоні «Мами-доньки». Учасниці семінару приїхали з великими очікуваннями особистісного характеру, очікуваннями нових ідей для роботи в своїх громадах і, звичайно, очікуваннями «інгредієнтів» для рецепту гармонійних взаємин з доньками. У результаті 3-денного семінару, мами та доньки відвезли великий «багаж» нових знань і планів в своїх відносинах і для своїх єврейських громад.

Шаббатон “Мами-доньки” у Харкові: відкриваючи горизонти можливостей одна в одній

10. Ми в в архіві університету Брендайза

Подія, що стала насправді історичною для нас – 23 жовтня в Бостоні в університеті Брендайз (Brandeis University) відбулося урочисте відкриття каталогу діяльності Проекту Кешер! Брендайз – провідний світовий університет, архів якого документує історію жіночого єврейського всесвітнього руху. І така документальна фіксація у його архівах матеріалів Проекту Кешер означає, що Проект Кешер визнаний унікальною сучасною жіночою єврейською організацією, яка має свою ІСТОРІЮ та МІСІЮ! На відкритті каталогу була присутня наша директорка програм Влада Недак.

Історія Проекту Кешер в архіві університету Брендайза: чому це важливо?

Від зустрічі з редакторкою The Forward до розмов із Джоном Теффтом: робочий візит директорки програм Влади Недак до США

11. Візит делегації із Бостона у Дніпро

Три роки пройшло від початку реалізації нашого проекту для молодих мам у Дніпрі. І восени цього року ми підвели перші підсумки. На честь цього у Дніпро приїхали представники єврейської громади Бостону (США). Там проект підтримки молодих мам Visiting Mums реалізується більше, ніж 25 років! Представники делегації були присутні на панельній дискусії, прес-ланчі та тренінгу для ментор-мам, які були присвячені одній темі – здоров’ю молодої мами.

Здоров’я молодої мами – це важливо! Візит делегації із Бостона у Дніпро, проект «Мама для мами»

12. Асамблея Євроазіатського єврейського конгресу в Ізраїлі та Києві

Навесні та восени цього року наші лідерки взяли участь у важливих асамблеях Євроазіатського єврейського конгресу, за підтримки якого ми реалізуємо проект «ЛаДор ВаДор: сила поколінь». На цих подіях відбулися важливі зустрічі, обмін досвідом та багато спільних планів з представниками громад та організацій Євразії.

Лідерки Проекту Кешер на Асамблеї Євро-Азіатського Єврейського Конгресу

13. Міні-проекти наших активісток

Важливою частиною нашою діяльності є мотивація Вас, наших активісток, на подальші соціально-корисні дії. Тому цього року ми провели одразу три конкурси міні-грантів для реалізації міні-проектів. І це: конкурс молодіжних проектів – Women’s Art Challenge, спрямований на пошук і розкриття унікальних історій успіху та доль жінок в єврейських громадах; конкурс для реалізації єврейських громадських міні-проектів, спрямованих на зміцнення сімейних традицій для учасниць проекту «Мами-дочки. Сила поколінь»; конкурс учасниць лідерських тренінгів від Проекту Кешер.

 Усі конкурси показали, яким творчим потенціалом володіють наші активістки. Адже ми отримали величезну кількість чудових та оригінальних ідей і для міні-проектів.

Приміряти на себе образ ретро-героїні : про проект «Жіночі єврейські образи довоєнного Львова»

Результати конкурсу молодіжних проектів Women’s Art Challenge

Результати конкурсу на отримання міні-грантів для учасниць семінарів «Мами-Доньки»

14. Школа успішних жінок

Фінансова грамотність – важлива складова успішності сучасних жінок. Саме тому цього року стартував наш розширений курс фінансової грамотності «Школа успішних жінок». Дівчата та жінки, у різних групах, отримали можливість онлайн дізнатися про фінансове планування, його аспекти та принципи. Відгуки учасниць підтверджують, що такий проект є важливим для кожної сучасної жінки.

“Школа успішних жінок”: курс фінансової грамотності

15. Єврейські святкування

Ту бі-Шват, Пурім, Песах, Шавуот, Рош а-Шана, Суккот, Симхат Тора, Ханука – усі ці свята ставали ключовою темою для багатьох цьогорічних подій Проекту Кешер. Жіночі групи у містах збиралися, щоб разом відсвяткувати ту чи іншу подію, обговорити її важливість для нашої історії та поділитися святковими емоціями.

Як святкували Шавуот активістки Проекту Кешер у різних містах України?

16. «Я вибираю життя! А ти?»

«Я вибираю життя! А ти?» – з таким особистим питанням та закликом цьогоріч у жовтні ми звернулися до дівчат та жінок у різних містах та країнах. Відповідь була однакова – «Я теж!» і навколо нашої кампанії, присвяченої місяцю профілактики та боротьби з раком грудей мобілізувалися активістки та жінки з різних міст і навіть країн. У результаті було проведено безліч просвітницьких заходів та оглядів жінок, організовано арт-марафон і потужну онлайн-кампанію.

Акція “Я вибираю життя! А ти?”: ЯК ЦЕ БУЛО? Підбиваємо підсумки

17. День миру та «Тиждень толерантності»

Міжнаціональна співпраця та діалог – важлива частина нашої діяльності. Тому цього року ми долучились до відзначення Міжнародного Дня Миру і з 16 по 23 вересня провели тематичні заходи та святкування у своїх країнах, містах та жіночих групах!

День миру-2019 з Проектом Кешер: Як це було? Підбиваємо підсумки

Також цього року, у межах Тижня толерантності, ми із Вами спробували створити справжню територію толерантності! «Територія толерантності Проекту Кешер» розширилася на 31 місто 3 країн світу та об’єднала офлайн та онлайн близько 4 000 людей! В Україні до Тижня толерантності долучилося більше 2 500 людей. Було організовано та проведено 13 офлайн-заходів у 13 куточках України. Офлайн-зустрічі та заходи охопили більше 500 учасників та учасниць різного віку та статі.

Яка вона, територія толерантності? Підсумовуємо Тиждень толерантності-2019

18. «16 днів проти насильства…»

Просвітницькі заходи, актуальні теми, зв’язок з іншими проектами, тренінги для молоді, освітня кампанія онлайн, експертна підтримка – саме так виглядала наша цьогорічна кампанія «16 днів проти гендерного насильства у ставленні до дівчат та жінок». Із закликом «Не мовчи» ми звертались до наших активісток, волонтерок, вони, своєю чергою, звертались до інших людей. Ціль одна – розповісти якомога більшій кількості людей про існування насильства та про шляхи його попередження.

“16 днів проти насильства-2019”: ЯК ЦЕ БУЛО?

19. Безліч різнопланових подій

І нарешті – цьогоріч ми ще раз показали силу тієї жіночої єдності, об’єднавшись для того, щоб провести сотні різних майстер-класів, тренінгів, семінарів та зустрічей. Вони були присвячені різним тематикам, починаючи від жіночого здоров’я, закінчуючи жіночим лідерством та творчістю. Завдяки таким зустрічам ми не тільки вдосконалювались самі, але й, порушуючи важливі теми, перетворювали світ на краще!

До скорої зустрічі у 2020 році! Ваш Проект Кешер!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок