Телефони

Яку подію ми завжди чекаємо з нетерпінням, очікуючи від неї море емоцій і вражень? Звичайно ж, День єврейської жінки! І в цей раз таке «свято жінок» відбулося 17 листопада у Львові.

День Єврейської Жінки – платформа, яка об’єднує професіоналів в різних напрямках єврейського життя. Протягом заходу проходять безліч лекцій, тренінгів та майстер-класів, присвячених головній темі – «єврейська жінка».

ПРО СВЯТО – ЦИФРИ

9 єврейських організацій

До організації та проведення Дня єврейської жінки у Львові долучилися такі єврейські організації:

 • Львівське відділення «Проекту Кешер»
 • Представництво Джойнт в Україні
 • Всеукраїнський єврейський Благодійний фонд «Хесед Ар’є»
 • Єврейське агентство «Сохнут-Україна»
 • Єврейська релігійна громада прогресивного іудаїзму «Тейва»
 • Товариство єврейської культури ім. Шолом-Алейхема
 • Благодійний фонд Бней Бріт Леополіс
 • Львівський Волонтерський центр
 • Єврейський студентський культурний центр Гілель

15 майстер-класів, лекцій та тренінгів

Відомі презентери зі Львова, Києва, Рівного, Хмельницького, Івано-Франківська провели на волонтерських засадах цікаві лекції-бесіди, тренінги та творчі майстер-класи.


Понад 300 людей

Захід відвідали жінки і чоловіки, молодь і діти, серед яких, окрім членів єврейських організацій, були представники національних громад, громадських організацій та комерційних структур. У гостях в Львівської громади побували члени єврейських громад таких міст: Луцьк, Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне та Хмельницький.

ПРО СВЯТО – ФАКТИ

Важливі теми для кожної жінки

Тренінги та майстер-класи на Дні єврейської жінки у Львові стосувалися цілого спектру різних тем, які цікаві для кожної жінки:

 • Ми говорили про важливі питання жіночого здоров’я під час лекції кандидатки медичних наук, генетикині Євгенії Шаргородської. Також учасниці мали можливість побачити фотовиставку соціального фотопроекту «Окрилені рожевою стрічкою», надану фотохудожницею Наталією Базилєва і Катериною Андрушковой.

Світлина від Марини Константинової.

Фотовиставка «Окрилені рожевою стрічкою»

 • Ми навчалися мистецтву самопрезентації, методам самовдосконалення та особистісного зростання на тренінгах: «Як стати авторкою свого життя» Ліліани Кудрик, докторки філософії, коуча; «Імідж жінки-лідера: соціальні мережі, дискурс, позиціонування» Еліни Кац, маркетологині та експертки з PR і комунікації; «Не впливай на мене, якщо зможеш» Анни Шпунт, НR-менеджерки і психологині.

Тренінг Еліни Кац «Імідж жінки-лідерки: соціальні мережі, дискурс, позиціонування»

Тренінг Анни Шпунт «Не впливай на мене, якщо зможеш»

 • Ми дізнавалися про цікаві проекти на презентації PJ Library in Ukraine, а також під час літературних читань Львівського клубу поетів «Парасолька на п’ятьох».

Світлина від Tatyana Voitalyuk.

Презентація PJ Library in Ukraine

 • Ми надихалися прикладами відомих жінок історії на тренінгу «Видатні жінки в історії України» Ольги Лідовської, керівниці музею «Слідами галицьких євреїв».

Світлина від Tatyana Voitalyuk.

 

Тренінг Ольги Лідовскої «Видатні жінки в історії України»


Наша історія і традиції

День єврейської жінки співпав з Днем єврейських знань і тому центральне місце займали заняття з неформальної єврейської освіти: тренінг завідуючої бібліотекою ВЕБФ «Хесед Ар’є» Ольги Фадєєвої «У світі слів, промов і сенсів», а також – тренінг учасниць проекту нашої організації «Жіноче єврейське лідерство »Яни Баранової і Христини Гулій «Імена і назви: значення і пам’ять».

Тренінг Ольги Фадєєвої «У світі слів, промов і сенсів»

Тренінг Яни Баранової і Христини Гулій «Імена і назви: значення і пам’ять»


Творчість і ще раз творчість

Свято у Львові об’єднало безліч творчих проектів і майстер-класів:

 • Засновниці проекту «Жіночі єврейські образи довоєнного Львова», Ольга Лідовська і Ната Толок, цікаво розповіли про ідею проекту і його місію. А для того, щоб сфотографуватися в жіночому образі довоєнного Львова зібралася чимала черга бажаючих.

Проект «Жіночі єврейські образи довоєнного Львова»

 • Довго не вщухали емоції на майстер-класі «3D листівка» від Філії «Сохнут-Україна», який проводили Катерина Степанюк і Марія Білоус.

Майстер-клас «3D листівка»

 • Вразив учасниць заходу і майстер-клас з танців від Нати Толок, яка є учасницею хореографічного колективу «Єврейські мініатюри».

 

 

 

 

 

 

Танцювальний майстер-клас Нати Толок

 • Яскравим моментом став подарунок від Театру моди «Львівського коледжу індустрії моди» Київського національного університету технології та дизайну. Молоді дівчата і юнаки зробили справжню виставу театру моди, продемонструвавши моделі одягу, розроблені ними самими.

Театр моди «Львівського коледжу індустрії моди»

ПРО СВЯТО – ЕМОЦІЇ
Еліна, Рівне

«Прекрасний захід. Душевні теми підібрані для кожного. Дуже порадувала тема про єврейські імена. Тема глибоко продумана і обгрунтована на основі Тори. Мені дуже сподобався майстер-клас з нарядами довоєнних львівських модниць і звичайно ж танцювальний урок від Нати Толок. Який важливий і гарний пласт культури ми забули. Спасибі, що нагадуєте про це. Організація була дуже хороша, дякую за все!»


Анастасія, Луцьк

«Захід був дуже цікавим і багатогранним. Порушувалися цікаві теми. Думаю, кожен зміг знайти цікаве для себе. Мені дуже сподобався тренінг по іменах. Дівчата в доступній формі розкрили тему, підвели до міркування про себе саму і своє ім’я. Еліна Кац цікаво і емоційно розкрила свою тему. Дякую за танцювальний майстер-клас. Шкода, що все добре швидко закінчується. Ще раз величезне спасибі всім організаторам. Величезне спасибі за виконану роботу. За можливість зустрітися з приємними рідними людьми. Ви великі молодці!»


 Марія, Львів

«Проект Кешер – це дійсно сполучна ланка для нас! Для нас дуже важливо, що в організації заходу брали участь всі єврейські організації міста Львова. Крім того цей захід об’єднав жінок Західної України з Луцька, Тернополя, Рівного, Хмельницького, Івано-Франківська. Кожна жінка змогла приділити час для себе, отримати відповіді на різні питання, взяти участь в різнопланових майстер класах та просто поговорити з подругами!»

Надовго запам’ятається учасницям/кам і урочистий момент нагородження листами подяки на честь 30-річчя Проекту Кешер партнерських організацій та волонтерів Проекту Кешер їз Львова, Тернополя, Луцька та Івано-Франківська.

День єврейської жінки збігся з 30-річчям Проекту Кешер не випадково. Адже у Львові знаходиться жіноча група, яка стояла біля витоків зародження організації. І це дуже символічно, через стільки років, об’єднуватися для спільних заходів знову, залучаючи до них нових активісток і волонтерок, які хочуть самовдосконалюватися і змінювати світ на краще разом з нами! Ось вона, сила жіночого єдності!

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання