Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Цього року ми із Вами спробували створити справжню
територію толерантності!
Що із цього вийшло? Підсумовуємо нижче

Тиждень толерантності-2019 ми вирішили провести саме під таким гаслом. Ми закликали Вас розширювати її для себе та свого оточення, розглядаючи поняття толерантності із різних сторін:

 • починаючи із себе та власного розуміння толерантності;
 • переходячи до гармонії та діалогу у своїй сім’ї, групі;
 • закінчуючи побудовою міжнаціонального і міжрелігійного співробітництва.

«Територія толерантності Проекту Кешер» розширилася на 31 місто 3 країн світу та об’єднала офлайн та онлайн близько 4 000 людей! В Україні до Тижня толерантності долучилося більше 2 500 людей.

Було організовано та проведено 13 офлайн-заходів у 13 куточках України. Офлайн-зустрічі та заходи охопили більше 500 учасників та учасниць різного віку та статі.

Загалом ми говорили про толерантність, навчали толерантності та дискутували про неї на таких заходах, як:

 • Тренінги в жіночих групах та єврейських общинах у Луцьку, Полтаві, Сумах, Шостці та Хмельницькому.
 • Різнорівневі зустрічі між громадами, представників різних національностей та на святкуваннях у Львові, Миколаєві і Херсоні.
 • Заняття для дітей та молоді у Бердянську, Білій Церкві, Донецьку, Луганську, Луцьку, Макіївці, Запоріжжі та Черкасах.

У наших онлайн-заходах взяли участь близько 2 000 людей:
 • Міжнародний вебінар об’єднав активісток із трьох країн світу та показав, як ми можемо навчитися толерантності через вміння контролювати свої емоції.
 • Онлайн-тест «Наскільки Ви толерантні?» пройшли більше 1 600 людей, за його результатами – близько 70% учасників мають високий рівень толерантності та зацікавлені у тому, щоб розвивати цю якість у собі й надалі.
 • Флешмоб цитат про толерантність, який ми провели у Facebook показав, наскільки актуальною й дискусійною є ця тема та потребує подальшого обговорення і пояснення.

ТЕСТ: Наскільки Ви толерантні?

 • Територія поваги, розуміння та прийняття

На тренінгу у м. ЛУЦЬК, який пройшов 16 листопада в єврейській громаді, учасниці/ки дійшли висновку, що тільки при повазі до різноманітності різних світових культур, цивілізацій і народів і готовність до порозуміння і співпраці з людьми, які відрізняються по зовнішності, мови, переконань, звичаїв і вірувань можливий МИР. Яскравим моментом стала вправа «дерево толерантності», де кожен вніс свій внесок для того, щоб дерево набуло листя.

 

 

 


 • Територія партнерства, взаємодії та співпрацї

«Такі заходи спрямовані на виховання шанобливого ставлення до представників різних культур і віросповідань, зміцнення позитивних міжнаціональних і міжконфесійних відносин. Це актуально, оскільки в нашому місті живуть люди різних національностей, поглядів та віросповідань, розрізняються за зовнішнім виглядом, становищем, мови, поведінки і цінностей, але всі ми володіємо абсолютним правом жити в мирі» – Ірина Гладка, Херсон

10 листопада активістки ВЖЕО «Проект Кешер» м. ХЕРСОН при благодійному Центрі «Хесед Шмуель» провели зустріч в рамках міських заходів, присвячених Дню толерантності. На заході були присутні представники єврейської, польської та німецької громад міста. Учасники зустрічі розповідали про історію своїх громад, про долі людей, говорили про події, що відбуваються в громадах, ділилися планами на майбутнє. Усі разом дійшли висновку, що обмін, співпраця та взаємодія лежать в основі толерантності та дозволять досягнути миру.

До такого ж висновку дійшли і у м. ЛЬВІВ учасниці тренінгу Ольги Лідовської «Видатні жінки в історії України», який проходив на Дні єврейської жінки 17 листопада. Учасники говорили про те, що дуже важливо говорити про багатонаціональний внесок в історію України і про те, що нас об’єднує спільне прагнення зробити нашу країну кращою.


 • Територія гуманізму та цінності кожної індивідуальності

Так вважають представники національний громад м. МИКОЛАЄВ, які 10 листопада провели спільну зустріч, присвячену Міжнародному дню толерантності. Ця зустріч навчила присутніх цінувати в кожній людині особистість, поважати чужу думку, бути терпимим до чужих думок, вірувань, поведінки, тобто розуміти яким повинен бути толерантна людина.

До схожого висновку дійшли й старшокласники м. ЛУГАНСЬК на тренінгу 14 листопада. Також під час заходу вони знайомилися з іншими основними рисами толерантної особистості та проводили інтерактивні вправи, на кшталт, «Хто я?», «Що таке бути толерантним?».

 

 


 • Територія дружби й альтруїзму

 «У ході тренінгу, ми дізналися один про одного більше, але ж коли знаєш людину, то можеш проявити до нього увагу, порівняти його інтереси зі своїми. Спробувати зрозуміти абсолютно не схожу на тебе людину, проявити до неї  зацікавленість, а якщо треба, то і терпимість, толерантність» – учасниця тренінгу, Запоріжжя

 А так думають старшокласники єврейської школи-гімназії «Алеф» у м. ЗАПОРІЖЖЯ, для яких наші активістки провели 13 листопада тренінг «Мій вибір – толерантність». Хлопці та дівчати виконували різноманітні вправи та міркували про ставлення до інших людей, однокласників, шукаючи мирні шляхи вирішення різних ситуацій.

Схожого висновку дійшли і діти та підлітки-учасники наших тренінгів в єврейських школах м. ЧЕРКАСИ та БІЛА ЦЕРКВА, які проводилися 14-15 листопада. В ігровій формі учні шкіл змогли відчути на собі антитолерантне ставлення в різних аспектах життя і це ще більше показало, як ми неповинні поводитися по відношенню до іншого.

 


 • Територія ненасилля та мирного врегулювання конфліктів

Такий висновок зробили учасники тренінгу, який пройшов 14 листопада в Агроном технікумі м. МАКІЇВКА. В ході тренінгу говорили про дискримінацію за зовнішнім виглядом, або лукізм. Особливий емоційний відгук у студентів викликали вправи, під час яких обговорювались взаємини молодих людей під час перших побачень, що дозволило зв’язати тему толерантності та ненасильства.

Про це говорили й представники та представниці молодіжного клубу м. ДОНЕЦЬК на занятті «Кришталева ніч» 10 листопада. Захід був направлений проти ксенофобії, неонацизму і антисемітизму.

 

 


 • Територія небайдужості та активної позиції людини

 «Ми повинні мати повне право на аналіз і критику тих світоглядів, з якими не згодні. Ось що таке толерантність» – Ольга, Бердянськ

Із цим твердженням погодились школярі м. БЕРДЯНСЬК, для якими було організовано та проведено 14 листопада інтерактивне заняття «Що таке толерантність?». Учасники заняття змогли проаналізувати причини виникнення неприязні і ксенофобії по відношенню до різних соціальних груп, обговорюючи своє ставлення до різних провокаційних висловлювань.

Таким чином, ми вкотре переконались, що ідея толерантності є багатоаспектною, потребує глибокого розуміння та обговорення. Наша кампанія Тиждень толерантності-2019 закінчилась, проте тема толерантності не вичерпується семиденним її обговоренням! Давайте й надалі просувати це поняття у нашому житті та діяльності, розширюючи територію толерантності та перетворюючи світ на краще!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок