Телефони

“Найголовніше те, що команди не думають завершувати проект,
вони ставлять крапку тільки на першому етапі реалізації
і вже планують наступні заходи”
Марина Константинова (координаторка проекту «Правда про жіноче здоров’я» в регіонах)

ПОДІЯ: 17 квітня (середа) в м. Київ відбулася заключна зустріч із відкритою дискусією щодо підведення підсумків проекту «Правда про жіноче здоров’я»

УЧАСНИКИ: організатори проекту, партнери проекту – команда Громадського радіо, члени експертної ради, представники громадських організацій і активні слухачки

ОБГОВОРЕННЯ: Відкрила зустріч керівниця проекту, Влада Недак, яка підкреслила важливість проекту «Правда про жіноче здоров’я» як в діяльності Проекту Кешер, так і для суспільства в цілому:

“Проект Кешер давно працює з різними темами жіночого здоров’я. Проте порушити так багато «незручних» і табуюваних, але дуже важливих тем, які мають відгук у кожної жінки; залучити в партнерство медиків і дати їм можливість говорити про ці відверті жіночі питання на радіо, в прямих ефірах і, таким чином, вести профілактичну та просвітницьку роботу – це перший і дуже успішний досвід

Координаторка проекту в регіонах, Марина Константинова дала короткий огляд тих заходів (близько 80 заходів із залученням понад 24 тисяч жінок), які відбувалися у 11 містах України в межах проекту. Було підкреслено, що кожне місто обрало свій напрямок, реалізувавши, за словами координатори, «дуже успішно свій «міні-проект»». У містах активістки знаходили активну підтримку партнерів та громадських організацій:

“Хотілося говорити про кожне місто, про те, як багато зроблено за рік, про те, яку колосальну кількість відгуків від жінок різних вікових категорій ми отримували. Проте найголовніше те, що команди не думають завершувати проект, вони ставлять крапку тільки на першому етапі реалізації і вже планують наступні заходи”

Далі команда Громадського радіо в особі Тетяни Трощинської, головної редакторки, Анастасії Багаліки, ведучої радіопередачі, та двох журналісток – Катерини Мацюпи і Світлани Шкурай говорила про унікальність і важливість для радіо такого проекту. Зокрема, було відмічено, що це перший проект, де тема жіночого тіла, жіночого здоров’я, відносин, безпеки, різних діагнозів і шеймінгових проблем на різних етапах репродуктивного здоров’я жінки висвітлювалася на радіо. При цьому, запрошені експерти охоче погоджувались взяти участь у такому унікальному проекті:

95% запрошених експертів на ефіри без роздумів давали свою згоду на участь і дуже доступно та відкрито говорили на важливі для жінок теми” – підкреслила редакторка Тетяна

Своєю чергою, Анастасія, ведуча передачі, наголосила на важливості та актуальності тем для слухачів та великій кількості позитивних відгуків:

“Життя жінки – це щоденний складний шлях довжиною в 24 години, в якому завжди знайдеться місце стереотипам і табу, косим поглядам і речам, за які незручно, і зовсім мало часу для себе. Ми порушили такий важливий пласт, ми перші, хто відкрито в ефірах називали речі своїми іменами і це те, що потрібно було аудиторії, те, що слухали і чекали в нових ефірах”

Перед журналістками Катериною та Світланою стояло дуже складне завдання – знайти тих жінок, які поділяться особистими та відвертими думками, спогадами, особистим досвідом і навіть діагнозами в прямому ефірі. Проте саме ці історії робили ефіри особливо «живими» і давали відчуття співпричетності:

“Складно виділити одну найважливішу для мене історію, всі вони дуже глибокі і, в певному сенсі, хоробрі. Та в темі жовтня, коли ми говорили про діагностику раку грудей, я була вражена почути від жінок з цим діагнозом, з яким нерозумінням і відчуженням ставилися до їхніх проблем близькі люди і наскільки складно було назвати вголос свій діагноз. Нам є з чим працювати, щоб знімати табу з таких складних тем і допомагати долати людям свої стереотипи” – каже Катерина

Важливою була й участь у зустрічі експертів проекту, медиків – Марії Черенько і Кирила Венцковського, які наголосили на важливості участі у подібному проекті медичної спільноти, яка отримує змогу вести профілактичну роботу та розповідати жінкам всю правду щодо їхнього здоров’я:

Цей проект дуже важливий гендерно, він ламає стереотипи по відношенню до жінок і їх здоров’я серед чоловіків і суспільства в цілому. Я дуже радий, що потрапив в проект і намагався максимально бути активним в ньому” – зауважив Кирило

Цінним стало й те, що активні слухачки, які були присутні під час зустрічі, не тільки дякували організаторам та партнерам за цінний досвід і знання щодо власного здоров’я, але й вносили свої пропозиції щодо підтримки проекту в майбутньому.

РЕЗУЛЬТАТИ: В цілому, за період реалізації проекту «Правда про жіноче здоров’я» та випуску однойменної радіопередачі у межах проекту, нам вдалося:

  • Вперше привернути увагу суспільства до відвертих, часто татуйованих, тем жіночого здоров’я, висвітливши їх в прямих ефірах Громадського радіо.
  • Успішно реалізувати проект у 11 містах України, залучивши велику кількість активісток та партнерів у містах, провівши різнопланові унікальні заходи, що стосувались жіночого здоров’я
  • Залучити партнерів, медичну спільноту, представників громадських організацій, експертів у своїх галузях до спільної просвітницької роботи
  • Отримати велику кількість позитивних відгуків, зворотного зв’язку із слухачками та учасницями проекту

Зважаючи на успішність проекту, ми будемо продовжувати говорити на радіо та заходах Проекту Кешер про відверті теми жіночого здоров’я. У подальшому планується написання гранту для того, щоб продовжити ламати стереотипи. Цю ініціативу підтримали, як організатори та партнери проекту, так і активні слухачки та учасниці наших заходів.

Ми віримо, що завдяки такій просвітницькій роботі нам вдасться створити безпечній простір для жінок, які мають право знати правду про своє здоров’я!

Проект «Правда про жіноче здоров’я» реалізується за підтримки Канадського фонду «Grand Challenges Canada».

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання