Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Дорогі друзі!
Дякуємо, що долучились до святкування 25-ого ювілейного
Міжнародного Жіночого Седеру!

Це свято дало змогу ще раз відчути наш жіночий зв’язок та єдність – «КЕШЕР», поговорити про нашу місію та призначення, згадати нашу історію та поспілкуватися із подругами, яких давно не бачили.

Загалом, у святкуванні 25-ого МЖС взяли участь більше

1000 дівчат та жінок різного віку з понад
120 міст
6 країн світу,

а також партнери з різних єврейських і неєврейських організацій, представники транснаціональних об’єднань!

Як святкували цьогорічний Міжнародний жіночий Седер в Україні?

  • Який раз проходив Седер?

24-ий – у Львові, 19 – Тернополі, 23 – Запоріжжі, 19 – Ізмаїлі, 20 – Харкові, 19 – Рівному.

“Мій перший Седер був в 1999 році, тоді це було все в новинку для нас. Але з кожним роком Проект Кешер дає нам нову ідею, нові думки для роздумів і зростання. Це унікальна організація, яка все робить для того, щоб жінка була вільною”

Гульнар (м. Тернопіль)

Також у багатьох містах жіночий Седер відсвяткували вже 25-ий рік поспіль (Чернігів, Одеса).

“Сьогодні це і мій особистий ювілей – я теж 25 років з Проектом Кешер. Пройдено великий і важливий шлях, багато ще попереду”

Юлія (м. Одесса)

  • Згадували про перший Седер

У багатьох містах згадували про перший Седер (Черкаси, Чернігів, Харків), активісток, яких уже немає з нами, були присутні їхні діти та внуки, що підкреслює зв’язок між поколіннями.

“Деякі із жінок, що прийшли, беруть участь у святкуванні Седеру щорічно, інші – присутні на святкуванні вперше. Це означає, що єврейська традиція Ла-Дор Ва-Дор, передача традицій від покоління до покоління –  жива”

Галина Райзман  (м. Черкаси)

  • Проводили святкові уроки

Учасниці говорили про колодязь Міріам, єврейських героїнь, внутрішню енергію та роль жінки в єврейській історії, використовуючи методичну розробку Проекту Кешер «Дивовижний колодязь». Також розмовляли про Вихід євреїв із Єгипту, свято Песах та значення апельсина на седерному блюді у різних містах України (Чернігів, Суми, Конотоп, Кам’янець-Подільський, Костянтинівка, Біла Церква, Тернопіль, Слов’янськ, Горлівка, Костянтинівка, Маріуполь, Мелітополь, Вінниця, Луганськ, Ізмаїл, Бахмут, Луцьк, Черкаси).

“Наявність апельсина на Седерному блюді відкриває нові грані розуміння жінок самих себе, своїх традицій і релігії, завжди є що вивчати і про що замислюватися”

Світлана (м Луганськ)

  • Приймали привітальні дзвінки між активістками різних міст та країн

У Макіївці звучали телефонні привітання від жінок із Запоріжжя, Рівного, Дніпра, Харкова; у Рівному – телеміст з Нью-Йорком та Тулою;  у Черкасах – скайп-привітання активістивісток з Ізраїлю.

“Я пам’ятаю перші зустрічі жіночого клубу Проекту Кешер, ми їздили в Черкаси до подруг, обмінювалися інформацією, досвідом. А сьогоднішні дзвінки з Ізраїлю з привітаннями повернули мене в той час. Кешер – це не тільки зв’язок між країнами, а й зв’язок в часі”

Лілія (м. Черкаси)

  • Здійснювали святкові візити для спільного святкування

У Макіївці Седер відзначили жінки з Донецька та Харцизька, в Мелітополь приїхали представниці жіночих груп Бердянська та Запоріжжя, разом Жіночий Седер відзначали Миргород, Лубни і Полтава.

“Ніхто не залишився без уваги. Всі були включені в процес” 

Віра (м. Миргород)

  • Брали участь представники різних єврейських організацій та міжнаціональних громад

Жіночий Седер об’єднав 8 єврейських організацій у Львові, прогресивну та консервативну єврейські громади в Одесі. У м. Шостка у святкуванні взяли участь гості із міжнаціональних громад.

“Дуже важливо відчувати підтримку, взаєморозуміння і працювати спільно з усіма єврейськими організаціями на зміцнення єврейської громади”

Галина (м. Львів)

  • Проводили святкування у різних форматах

Святкування жіночого Седеру проходило творчо та оригінально у кожному місті. Так, у Одесі Седер пройшов в сімейному форматі «Мідраш-кафе»; у Рівному – це був кулінарний майстер-клас; у Мелітополі святкування розпочалось із Дня добрих справ і закінчилось уявим «аукціоном Сотбіс»; у Херсоні після святкування жінки вирушили в міський парк, щоб зробити його чистішим, затишнішим і красивішим; у Хмельницькому відбувся майстер-клас по збереженню психічного здоров’я; у Вінниці говорили про програму «Жіноче здоров’я».

“Ми знаємо, що будемо продовжувати діяльність за програмою «Жіноче здоров’я» і наступного року, оскільки почавши серйозну роботу, ми не зможемо її зупинити”

Віта (м. Вінниця)

  • Запрошували нових учасниць до святкувань

У деяких містах на жіночих Седерах можна було побачити багато нових активісток, які із цікавістю слухали про значення свята та брали активну участь у програмі святкування (Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків)

“Вперше я потрапила на свято тепла і радості, обміну знаннями і силою для змін в світі!”

Еліна (м. Рівне)

Таким чином, 25-ий Міжнародний жіночий Седер ще раз довів, що усі ми, жінки та активістки Проекту Кешер, одна велика сім’я «КЕШЕР»! Це святкування зарядило нас тією жіночої енергією та силою, необхідною для перетворення світу на краще!

Нижче за посиланнями Ви можете ще раз переглянути як святкували цьогорічний Міжнародний жіночий Седер у різних містах України:

БАХМУТ

БІЛА ЦЕРКВА

ВІННИЦЯ

ЗАПОРІЖЖЯ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

ІЗМАЇЛ

КОСТЯНТИНІВКА

КРИВИЙ РІГ

ЛУГАНСЬК

ЛУЦЬК

ЛЬВІВ

МАКІЇВКА

МАРІУПОЛЬ

МЕЛІТОПОЛЬ

ОДЕСА

ОДЕСА (“Мідраш-кафе”)

ПОЛТАВА

РІВНЕ

СУМИ

ТЕРНОПІЛЬ

ХАРКІВ

ХЕРСОН

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

ЧЕРКАСИ

ЧЕРНІГІВ

ШЕПЕТІВКА

ШОСТКА

“Міжнародний Жіночий Седер допомагає кожній жінці оживити в собі власні зв’язки з єврейською історією, відчути почуття відповідальності за майбутнє єврейського народу. Ми говоримо про історію Виходу, виконуючи Міцва, підкреслюючи важливу роль жінки у Виході”

Ірина, м. Херсон

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок