Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Дорогі наші подруги та друзі, читачки та читачі, активістки та активісти, партнерки та партнери, волонтерки та волонтерки і просто гості сайту! 

Ось і пройшов перший місяць літа. Він був цікавий та багатий на події. Ми весело зустрічали Шавуот, вітали знайомих із Днем медика та із захопленням спостерігали що нового відбувається у світі. І тепер ми готові представити Вам наш червневий дайджест «Календар подій» у вигляді огляду найцікавіших подій та новин у сфері жіночого лідерства, гендерної рівності та єврейського світу. Також дайджест містить «карту наших заходів», які відбувалися цього місяця. Окрім цього, у кінці Вас очікує огляд наших нових корисних матеріалів із розділу «Бібліотека», а також посилання на цікаві та пізнавальні книги, курси, тести, фільми та відео-матеріали.

З нами інформативно та цікаво!

Які події відбулися у єврейському світі? Які святкування ми відзначали? Яка роль жінки у цих святкуваннях?

-День Єрусалиму-

На 2 червня (28 іяра) припало важливе ізраїльське свято – День Єрусалиму. У цей день ми святкуємо об’єднання Єрусалиму, яке сталося 7 червня 1967 року. У результаті битви за Старе місто з йорданськими військами євреї вперше за дві тисячі років отримали контроль над Храмової горою і Стіною плачу – головними святинями іудаїзму.

Унікальні знімки: так виглядав Єрусалим 150 років тому


-Шавуот-

На місяць червень припало й святкування одно із великих іудейських свят – Шавуот, свята дарування Тори. Із цим святом пов’язано багато подій та традицій нашої історії. Одна із таких – читання у день святкування Сувою Рут (Мегилат Рут). Та мало хто знає, який духовний сенс це несе та яка насправді роль відводиться жінці у історії Шавуоту.

Жінки Мегилат Рут – яскравий приклад важливої ролі жінки в єврейській історії


-Сувої Тори-

У день Шавуоту ми отримали Тору і заповіді, здобувши життєвий орієнтир. Доречно згадати про наш проект «Повернення Тори додому», у межах якого вже 11 Сувоїв Тори були передані Проектом Кешер в єврейські громади різних міст України. Доступ до Сувоїв Тори отримали і єврейські жінки, завдяки чому у них змінилось ставлення до традицій.

Сувої Тори в містах України (в межах проекту «Повернення Тори додому»)


-Шабат-

Щотижня ми із радістю зустрічаємо та святкуємо Шабат. Цей День – більше, ніж просто відпочинок. Він має унікальний сенс, а його традиції ще раз підкреслюють незамінну жіночу роль у єврейському світі. У червні місяці ми розповіли, який духовний сенс Шабату у сучасному світі, яка роль у жінки у Шабат та як зустрічають Шабат активістки Проекту Кешер.

Шабат: роль жінки у цей день та радісні шабатні зустрічі активісток Проекту Кешер

Чим відзначився травень у питаннях жіночого здоров’я? Які цікаві події відбулися в Україні та світі?

 –Емоційне вигорання-

Початок червня ознаменувався спростуванням заяв про те, що емоційне вигорання визнане захворюванням. Насправді, такий синдром визнано тільки «професійним явищем», хоча поширеність його безсумнівна. Так, недавнє дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua показує, що в Україні 64% громадян/ок перебувають у стані емоційного вигорання – стан виснаження на тлі хронічного стресу. У такій ситуації важливо більше знати про цей синдром та методи його запобігання.

Емоційне вигорання і гендер: Чи правда, що більше «вигорають» жінки та як цьому запобігти?


-Ці Дні – це менструація-

91% дівчат і 74% хлопців хотіли би отримувати більше інформації про менструацію – опитування U-Report Ukraine. Саме тому у червні організація UNICEF Ukraine розпочала кампанію «Ці дні – це менструація», щоб без табу і замовчувань розказати підліткам про основні правила менструальної гігієни. Для цього запросили Michelle Andrade та відкрили освітній М-канал на Youtube, щоб розповідати там все про менструацію без цензури.

М-канал: «Ці дні – це менструація»


-День медичного працівника-

16 червня в Україні відзначали День медика. Це важлива дата для нас, адже у межах нашого напрямку «Жіноче здоров’я» ми співпрацюємо з лікарями, спеціалістами у різних сферах здоров’я та маємо можливість бачити наскільки їхня праця є важливою та незамінною для збереження жіночого здоров’я. Також цей день є важливим для всіх наших активісток та волонтерок Проекту Кешер, які долучаються до нашої інформаційно-просвітницької роботи у напрямку жіночого здоров’я.

Напрямок «Жіноче здоров’я»


-Канські леви-

Тим часом, у Каннах відбувся щорічний Міжнародний фестиваль креативності Cannes Lions. І зразу декілька соціальних роликів про засоби жіночої гігієни та жіночі статеві органи були номіновані на премію у різних категоріях. Один із таких роликів, гімн «Viva la vulva» переміг у номінації «Health & Wellness Lions». Як бачимо, навіть Канські леви не соромляться відвертих питань жіночого здоров’я.

Cannes Lions. Переможці в категоріях PR і Social & Influencer Lions

Перші переможці Cannes Lions


STEPS-

В Україні стартувало широкомасштабне загальнонаціональне дослідження поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань STEPS. Це загальнонаціональне дослідження для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань, в результаті якого ми отримаємо дані про: рівень вживання алкоголю та тютюну, овочів і фруктів, солі, рівень фізичної активності, поширеність надмірної ваги та ожиріння, підвищеного артеріального тиску, рівня глюкози в крові та холестерину, рак шийки матки (скринінг і подальший контроль), психічне здоров’я (депресія та самогубство), насильство і травми.

STEPS: Як і для чого вивчають фактори ризику неінфекційних хвороб


-15 міфів про жіноче здоров’я-

Менструація, гормональні зміни, секс, післяпологові розлади, інтимне життя під час вагітності та у зрілому віці тощо – всі ці теми у суспільстві вважаються табу, викликають незрозумілий сором і небажання про них говорити.  Тому ми продовжуємо руйнувати міфи про жіноче здоров’я. Адже, щоб бути здоровими – ми маємо бути інформованими та знати усю правду.

15 міфів про жіноче здоров’я: це має знати кожна жінка!

 

Що відбулося в сфері просування жіночих прав? Які можливості здобули/не здобули жінки? Які події варто згадати?

-Жінки у Стем-

1 червня в українській Вікіпедії стартував конкурс статей «Жінки у STEM» з ціллю зробити більш видимими досягнення жінок в науці та зменшити загальний гендерний дисбаланс у Вікіпедії. До кінця червня всі охочі могли писати про жінок у науці для Вікіпедії та змагатися за призи. Що ж, залишилось оцінити результати:

Вікіпедія: Жінки у STEM


-Жінка в науці-

На початку червня закінчився найпопулярніший за всю історію серіал «Чорнобиль». Та не закінчилися численні обговорення та дискусії стосовно нього. Так, однією із центральних тем таких дискусій стало питання – «чи доречний був придуманий образ жінки, фізикині-ядерниці, Уляни Хомюк?». Це питання знову звернуло увагу на актуальний гендерний стереотип – несумісність жінки та науки.

«Жінка в науці»: чому образ Уляни Хомюк (серіал Чорнобиль) викликав критику та які існують міфи про несумісність жінок та науки?


-Women Deliver-

03 червня 2019 року світові лідери, політики, експерти та активісти зібралися на конференції Women Deliver в Ванкувері, щоб обговорити питання економічних прав жінок, гендерний розрив в оплаті праці, доступ до освіти та інші проблеми, зумовлені гендерною нерівністю. Як же виглядає становище жінок в світі сьогодні?

10 фактів про становище жінок у світі


-Жінки і Космос-

Одразу декілька важливих подій відбулося у сфері астронавтики: директор NASA, Джим Бріденстайн озвучив, коли саме на Місяці побуває перша жінка; астронавтка Крістіна Кох, яка зараз знаходиться на космічній станції, планує встановити новий рекорд перебування жінки у Космосі; космонавтка із ізраїльським корінням Джессіка Меїр оголосила, що планує політ у Космос із ізраїльським прапором.

Жінки і Космос: Джесіка Меїр із ізраїльським прапором в космосі, Крістіна Кох та новий рекорд, жінка на Місяці та місія «Артеміда»


Грета Тунберг-

7 червня 2019 16-річна школярка і активістка за збереження екології Грета Тунберг і її рух Fridays for future («П’ятниці заради майбутнього») отримали звання «Посол совісті» – найвищу нагороду Amnesty International. Грета сказала, що ця нагорода однаково належить усім, хто брав участь в страйках на захист клімату.

16-річна Грета Тунберг стала “Послом совісті” Amnesty International


-Жіноче лідерство-

Близько 60-70 % громадських центрів єврейських організацій очолюються жінками. Жінки із лідерськими якостями затребувані у всіх сферах суспільного життя. Тому «Жіноче єврейське лідерство» є одним із пріоритетних напрямків нашої діяльності. Цього місяця ми «розкрили усі карти» – розповіли усі переваги наших лідерських тренінгів та поспілкувались із директоркою Лідерського Центру Ольгою Краско.

«Жіноче лідерство»: допомагаємо розкрити потенціал кожної із нас


-Обережно, булінг-

Близько 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років зустрічалися зі цькуванням та агресивною поведінкою, йдеться у дослідженні ЮНІСЕФ. Статистика лякає. Саме тому з 19 січня в Україні почав діяти новий Закон про цькування, що передбачає адміністративну відповідальність за булінг. Прийшла пора робити перші підсумки ефективності нового закону.

Обережно, булінг: нововведення у законах та важливість інформаційної діяльності


-Приймальня від кібербулінгу-

На днях у Києві запрацювала приймальня для постраждалих від кібербулінгу. Docudays UA спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) пропонують кваліфіковану юридичну допомогу дітям та/чи батькам дітей, які опинились у ситуації кібербулінгу. Тепер, щоб протидіяти кібербулінгу й захиститися від нападників в онлайні, у дитини та її батьків є альтернатива: не залишитися сам на сам із проблемою, а звернутися за правовою допомогою.

Постраждалим від кібербулінгу юристи безкоштовно надаватімуть правову допомогу


-Гендерний паспорт-

18 червня у Київській міській державній адміністрації відбувся перший соціально-економічний форум «Соціальні права, як механізм розвитку ґендерно-збалансованого людського капіталу». Учасники форуму, політики (-ні) та громадські діячі (-ки) ініціювали запровадження першого ґендерного паспорту міста Києва, який дозволить роботи соціальну політику міста більш збалансованою, забезпечити рівні можливості у реалізації свого потенціалу жінками і чоловіками.

 У Києва буде «Гендерний паспорт»


 –Гендерні стереотипи в рекламі-

Відтепер у британській рекламі не буде жінок, які не здатні припаркувати авто, або чоловіків, які відмовляються виконувати хатню роботу. З початку цього місяця у Британії офіційно заборонили гендерні стереотипи в рекламі. Так, на думку британських спеціалістів, саме це сприяє несправедливій оплаті праці і завдає психологічної шкоди. В Україні є низка схожих законів та все рівно ми можемо спостерігати безліч сексистських меседжів у рекламі. У такій ситуації важливо навчитися критично її сприймати.

Гендер та реклама: як реклама транслює гендерні стереотипи?


-Жінки і вибори-

Експерт відзначають: в нинішньому складі парламенту лише 12% народних депутаток, що ставить Україну на 108 місце в світі за рівнем участі жінок у політичному житті країни. Так, на фоні оголошених новим президентом дострокових виборів до Верховної Ради принцип гендерної рівності особливо важливий. Громадські організації та експерти закликали політичних лідерів дотримати 30-відсоткову гендерну квоту в списках і «брати на себе відповідальність та забезпечувати рівний доступ жінок до управління державою».

Жінок у Раду: активісти закликають партії дотримуватися гендерних квот

Які заходи ми проводили у травні? Які міста виявились найактивнішими?

02.06 – регіональна зустріч у Запоріжжі

02.06 – зустріч молодих мам у Дніпрі

02.06 – акція у Запоріжжі «Цигарка в обмін на морозиво»

08-10.06 – святкування Шавуот у містах: Рівне, Одеса, Мелітополь, Миргород, Черкаси, Шостка, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Лубни, Луцьк, Полтава, Херсон

09.06 – участь у тренінгу для мам та доньок у Києві

11.06 – тренінг для ментор-мам у Дніпрі

13.06 – акція у Херсоні

19.06 – День жіночого здоров’я у Шепетівці

Які нові матеріали з’явились у нашій бібліотеці? Які книги варто прочитати? Які курси ми рекомендуємо? Які фільми варто переглянути?

Відео «На що в організмі жінки впивають статеві гормони?». У межах проекту «Правда про жіноче здоров’я» лікарка-ендокринологиня Марія Черенько розповіла: як впливає занадто сильне схуднення на організм жінки; чи можна самостійно обрати гормональні контрацептиви; коли варто звернутися до ендокринолога; на що впливає зміна рівня гормонів у менопаузі. Переглянути можна тут – ВІДЕО


Книга «Приховане диво». Одного дня дві студенти медичного університету почали вести блог про відверті питання жіночого здоров’я. За короткий час блог набрав близько півтори мільйони переглядів. Після цього молоді жінки вирішили створити довідник-порадник «Приховане диво», який користується не меншою популярністю. У чому причина такої популярності блогу та книги? Як книга «Приховане диво» руйнує міфи щодо нашого тіла? Як не стати жертвами цих міфів? Більше тут – ЧИТАТИ


Книга «Як бажає жінка». Бестселер New York Times. Книжка № 1 про жіноче сексуальне здоров’я за версією Amazon. Чого бажає жінка? Чому так важко зрозуміти власні бажання і своє тіло? Авторка Емілі Нагорські відкриває секрети сексуального та статевого здоров’я жінки. Більше про книгу – ЧИТАТИ


-Тести-

Чи знаєте Ви правду про власне здоров’я? (ч.1) 

Чи знаєте Ви правду про власне здоров’я? (ч.2) 

Чи загрожує Вам професійне вигорання?


-Рекомендовані курси-

Курс «Жінки та чоловіки: гендер для всіх». Цікаві питання, шокуючі факти, професійні відповіді – корисний безкоштовний онлайн-курс на сайті Prometheus, у межах якого Ви дізнаєтесь все про гендер та актуальні питання, пов’язані із ним. Викладачка курсу – Тамара Марценюк, спеціалістка с гендерних питань. До речі, наші активістки мали змогу поспілкуватися із експерткою на одному із наших лідерських тренінгів. КУРС


Курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти». Як розпізнавати ситуації булінгу (цькування)? Як правильно реагувати на його прояви в освітньому середовищі? Корисний курс для освітян. КУРС


І на завершення, декілька найкращих червневих добірок фільмів із нашої щотижневої рубрики “Фільми для вихідних” у групі “Кешер.Поряд. Пізнавальні і розважальні, документальні і комедійні, гостросюжетні і для релаксації (щоб перейти до вибраного списку фільмів, клікайте на відповідну картинку):

Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок