Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“Проект Кешер для мене – можливість розширювати свої межі самоосвіти
і застосовувати на практиці знання для зміни поглядів і
поведінки як особисто себе, так і інших жінок”
Ольга Краско, директорка лідерського напрямку Проекту Кешер

Яка місія проекту «Жіноче єврейське лідерство» та у чому його унікальність? Які теми найбільше хвилюють його учасниць? Як стати успішною лідеркою та які якості слід розвивати? Говоримо про один із наших найпріоритетніших напрямків діяльності – «Жіноче лідерство» та проект «Жіноче єврейське лідерство». Розповісти про проект та дати відповіді на питання вище нам допомогла Ольга Краско, директорка лідерського напрямку Проекту Кешер.

Ольга Краско, кандидатка історичних наук, директорка Лідерського Центру, професійна тренерка Проекту Кешер

Детальніше про: напрямок Проекту Кешер “Жіноче лідерство“, проект “Жіноче єврейське лідерство

Жінка-лідерка: затребуваність сучасного суспільства та мета проекту

Всім відомо, що жінки можуть досягати чималих вершин завдяки власним зусиллям. Професіоналізм та необхідні якості жінки-лідерки дозволяють руйнувати гендерні стереотипи про нездатність жінки ефективно управляти. Так, близько 60-70 % громадських центрів єврейських організацій очолюються жінками.

Існує й великий відсоток жінок, які, в силу різних причин, ще не розкрили (або недостатньо розкрили) лідерські якості в собі. Адже цей процес вимагає постійного вдосконалення, здобуття нових знань та навичок. Саме тому й був створений лідерський напрямок Проекту Кешер та проект «Жіноче єврейське лідерство», у межах якого надається професійне навчання активним жінкам та розкривається їх потенціал. Так, керівниця цього напрямку, Ольга Краско відзначає, що основна місія лідерського напрямку Проекту Кешер:

“Допомогти учасницям не тільки усвідомити своє лідерство, але і зміцнити їх лідерські навички, які знадобляться їм для роботи в масштабі єврейської громади”

Завдяки семінарам та тренінгам у межах цього проекту, учасниці можуть окреслити шлях власного розвитку як лідерки у межах своєї громади чи спільноти. Вони дізнаються багато корисного, здобувають навички роботи з жіночою групою, взаємодії з партнерами, діляться власним досвідом, знаходячи подруг та однодумець, а також отримуючи істотний імпульс для подальшої лідерської роботи.

Від особистих лідерських якостей до гендерних перешкод у суспільстві: теми лідерських тренінгів

Теми лідерських заходів – завжди актуальні та цікаві. Вони дозволяють учасницям формувати власну думку та якості лідерки. Так, основними темами є:

  • Лідерство й особистісні мотиви: Навіщо ми стаємо лідерками? Як розвивати власний потенціал? Як стати успішною лідеркою?
  • Лідерство та гендер: Лідерами народжуються чи стають? Які гендерні аспекти лідерства? У чому відмінність чоловічого і жіночого лідерства? Які міфи та реальності жіночого лідерства? Що таке фемінізм та яка його користь?
  • Єврейське лідерство: Яка роль жінки в світі і правовий статус в іудаїзмі в історичному контексті? Хто така єврейська лідерка? Які її особливості?
  • Лідерство та робота у групах: Що таке група? Чому лідерка повинна знати закони динаміки розвитку групи? Як організувати роботу в команді? Яка роль лідерки в дозволі можливих конфліктів? Як взаємодіяти з партнерськими організаціями? У чому полягає мистецтво презентації?

Обговорення цих тем на тренінгах завжди викликає різнопланові дискусії, під час яких жінки обмінюються думками та власним баченням. Так, Ольга Краско, на основі власного досвіду, відзначає, що учасниць найбільше цікавлять такі питання:

“Питання фемінізму і гендеру, конфліктологія викликають найбільшу кількість дискусій. Ще цікавлять питання формування команди та життєздатності єврейської громади Та найяскравіша дискусія виникає навколо теми «Чи може жінка бути лідеркою?”

Від лекцій та семінарів до рольових методик та майстер-класів: як проходять лідерські заходи

У межах лідерського напрямку Проекту Кешер та проекту «Жіноче єврейське лідерство» для жінок проводяться різноманітні зустрічі, лекції та тренінги. Учасниці таких заходів отримують можливість не тільки отримати теоретичні знання, але й взяти участь у практичних дискусіях, інтерактивних вправах, рольових іграх. Жінки працюють в парах, малих та великих групах, обмінюючись цікавими думками. Усі ці методики допомагають жінкам ефективно засвоювати нові знання в сфері жіночого єврейського лідерства та соціальних змін, гендерної рівності та фемінізму.

Окрім того, учасниці лідерських заходів вчаться працювати з єврейськими текстами, адаптованими до тематики тренінгів, знайомляться з методиками їх «прочитання» і проектування на проблематику сучасного суспільства, єврейської громади.

Деколи, у межах тренінгу, проводиться каббалат шабат (підготовка до шабату), який ще більше об’єднує учасниць, дає можливість відчути єдність у поглядах та традиціях.

Черпати знання у найкращих: тренери лідерського напрямку

Окрім обговорення цікавих тем та участі у різноманітних інтерактивних вправах, учасниці лідерських тренінгів отримують можливість черпати знання від справжніх спеціалістів у своїй справі. Так, тренерами лідерських заходів Проекту Кешер є досвідчені та відомі експерти. Наприклад:

Дана Пулвер – фахівчиня у сфері єврейської освіти (питання жіночого лідерства в єврейських джерелах)

Тамара Марценюк – кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія” (тематика гендерної рівності)

Дмитро Файнерман – кваліфікований сімейний психолог (навчання мотивації волонтерства, формам проведення заходів)

Також ми запрошуємо й інших знаменитих гостів, які відомі своїми внеском у дослідження тематики жіночого лідерства, гендерної рівності тощо. Приміром, на останньому лідерському тренінгу, який відбувався у Києві презентував свою книгу «Чоловіки про фемінізм» письменник Майкл Кіммел (написана у співавторстві з Майклом Кауфманом). Чоловік поділився з учасницями семінару своєю мотивацією написання книги і реаліями фемінізму в США.

Результати участі у лідерських тренінгах та відгуки учасниць

Актуальні теми, різноманітні інтерактивні методики, запрошені спеціалісти – усе це в комплексі дає можливість учасницям лідерських тренінгів рости професійно та ділитися отриманими знаннями з жінками у своїх громадах. Так, Ольга Краско відзначає, що найзначнішими результатами участі активісток у тренінгах є:

Зміна ставлення до питань фемінізму і гендеру, питань жіночого лідерства, формування соціально активної життєвої позиції (проводять заходи в жіночих групах, взаємодія з партнерськими організаціями, пишуть заявки і реалізують проекти, просування в громаді)

Для підтвердження цих слів, пропонуємо декілька відгуків учасниць лідерських тренінгів Проекту Кешер:

“Я зрозуміла, що мені треба змінитися самій, щоб краще спілкуватися з людьми і мотивувати інших на позитивну комунікацію”

учасниця з м. Одеса

 “Я перший раз на семінарі Проекту Кешер. Їхала сюди з хвилюванням, не знаючи, що мене чекає. Але команда тренерів створила таку доброзичливу атмосферу і так грамотно побудувала програму, що хвилювання відразу зникло, а з’явилася впевненість у своїх силах. Я вже запланувала ряд заходів по темам «Єврейська освіта» та «Жіноче здоров’я», які я проведу в своїй громаді”

учасниця з м. Одеса

“І лекції були добре побудовані, і статистична інформація переконлива і дивовижна, і загальна організація бездоганна, і щирість жінок повчальна… Є їжа для роздумів, є матеріал для роботи”

Єлизавета, м. Києв

 “Я отримала хорошу мотивацію до своєї подальшої роботи, у мене чудовий настрій і бажання ділитися отриманими знаннями … ”

учасниця з м. Київ

“Відчуваю велику радість від спілкування, почуття задоволеності від навчання, смуток від розставання і в повному захваті від Києва! ”

учасниця з м. Київ

“Спасибі за гармонію і баланс в іудаїзмі, лідерський тренінг і теоретичну частину жіночого лідерства”

Єлизавета Шевченко, м. Харків

“Програма лідерства – це моє життя. Шаббатня програма принесла море емоцій. Величезне спасибі!”

Ірина Гладка, м Херсон

“Тільки позитивні емоції. Все чітко і ясно продумано. Приємно здивували нововведення навіть в проведенні кабалат-шаббат. Дуже пізнавальною була зустріч з першим трубадуром Ізраїлю – Даночка Пулвер. Розумниця!”

Світлана Продан, м. Чернівці

“Це перший семінар з Кешером для мене. Однозначно їду наповненою, вмотивованою. З новими знайомствами і друзями”

Юлія Печоріна, м. Кривий Ріг

“Багато нової інформації, яка обов’язково стане в нагоді для мене. Прекрасні дівчата! Компетентні і відмінні лектори. Величезне СПАСИБІ”

Лариса Польська, м. Харків

“Висловлюю щиру подяку за виконану організацію і високий професіоналізм лекторів і тренерів. Багато напрямків корисних, є над чим працювати і залишився «приємний післясмак» після спілкування”

Яна Мосейко, м. Запоріжжя

“Я в захваті! Інформації багато, буду ще якийсь час перетравлювати. Дякую організаторам – все чудово. А спілкування з Даною Пулвер – просто «вишенька на торті”

Лілія Тарнопольська, м. Київ

“Була дуже плідна робота, мої очікування виправдалися. Плюс неформальне спілкування з новими знайомими. Величезне спасибі організаторам і лекторам!”

Анна Стаценко, м. Мелітополь

Як бачимо, наші лідерські тренінгу у межах проекту «Жіноче єврейське лідерство» – це той шлях, який дає нам можливість розкрити власний потенціал та перетворювати світ власними справами!

І на завершення, декілька практичних порад від Ольги Краско, керівниці лідерського напрямку Проекту Кешер – як стати успішною лідеркою:

  1. Усвідомити, що є бажання стати лідеркою і для чого
  2. Постійно розвивати лідерські якості на практиці крок за кроком
  3. Самоосвіта (любіть вчитися і вміло використовуйте отримані знання в діяльності)

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок