Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

 “Воздайте їй за творіння рук її, і щоб прославилась вона в місті справами своїми
Ешет Хаїль (уривок із Притчі Соломона)

Щотижня ми із радістю зустрічаємо та святкуємо Шабат. Цей День – більше, ніж просто відпочинок. Він має унікальний сенс, а його традиції ще раз підкреслюють незамінну жіночу роль у єврейському світі. Далі говоримо про це більше.

Який духовний сенс Шабату у сучасному світі?

Напевно немає такої єврейки, яка б не знала про Шабат. Адже це ключовий день нашого тижня. Саме у Шабат (сьомий день тижня) Всевишній відпочивав і заповідав нам відпочивати. У цьому міститься великий сенс.

Сьогодні ми оточені різними пристроями, що відтворюють музику, показують фільми і телевізійні програми, які передають повідомлення електронної пошти тощо. У наш час таємниця успіху полягає в тому, щоб активно бути на зв’язку з усім світом впродовж двадцяти чотирьох годин на добу. Часто у нас не залишається часу навіть для того, щоб бути «на зв’язку із самими собою», тим більше з нашими родичами, з нашими дітьми та нашою традицією.
У цьому сенсі Шабат є тим рятувальним кругом, засобом порятунку сучасної людини, що живе в інформаційну епоху. З моменту, коли в променях призахідного сонця ми, вимовляючи молитву, приймаємо на себе Шабат, ми отримуємо унікальну можливість знову віднайти зв’язок із самими собою. Припинити нескінченну погоню за матеріальним успіхом і знову знайти в нашій душі місце для любові.

Таким чином, Шабат – унікальний день із особливим значенням для сучасної людини. Людина отримує можливість відпочити, подумати про зміцнення сімейних і дружніх зв’язків, зайнятися своїм здоров’ям, насолодитися природою, а також подумати про духовний розвиток.

Саме тому традиційно у Шабат ми влаштовуємо святкові трапези із шабатніми піснями, вивчаємо Тору, проводимо час з родиною та близькими друзями, неодмінно бажаючи один одному «Шабат шалом!» (побажання миру в Шабат).

Окрім цього, саме в Шабат ми ще раз можемо побачити наскільки невіддільна єврейська традиція від жінки. Про це йдеться далі.

Адлакат нерот: чому ми запалюємо шабатні вогні?

Жінці відводиться одна із важливих шабатніх традицій – запалити свічки, щоб благословити їх світлом прихід Цариці-суботи та настання Шабату. Жінка запалює в будинку свічки, як символ того, що ці маленькі вогники приведуть до великого світу Творця.

Згідно з традицією, Авраам і Сара дотримувалися всіх законів Тори ще до того, як вона була дарована єврейському народові. Вони знали Тору завдяки розумінню внутрішнього механізму функціонування Всесвіту. Сара, а слідом за нею й інші праматері: Рифка, Рахель і Лея – запалювали суботні свічки.

Так, ми наслідуючи великих жінок нашої історії також щотижня виконуємо цю місію. Ця традиція містить великий духовний сенс: даючи можливість відчути зв’язок із своєю історією, власну місію у ній та, під мерехкотіння шабатніх свічок, відчути спокій та душевну радість.

Чому ми співаємо Ешет Хаїль?

Пісня «Ешет Хаїль» – неодмінний атрибут Шабату. Окрім того, що виконання цієї пісні дозволяє створити справжню спокійну атмосферу для неквапливої шабатньої трапези, вона ще й підкреслює унікальний потенціал жінки.

Прекрасний вірш царя Соломона «Ешет Хаіль» ( «Жінка доблесті») описує всі можливі ролі, які може зіграти жінка (учителька, підприємеця, мати, дружина). Коли її питають, чим вона займається, вона часто згадує кар’єру, рід своєї діяльності. Та істина полягає в тому, що ми не просто лікарки, інженерки, секретарки або виховательки. Ми жінки, які намагаються реалізувати свій унікальний потенціал.

Надаючи жінці можливість для морального та духовного зростання, підкреслюючи її унікальну силу, Тора, поза всяким сумнівом, робить її радісною, вільною і самодостатньою людиною.

 Як зустрічають Шабат активістки Проекту Кешер?

Зустріч Шабату займає важливе місце під час багатьох наших заходів. Так, на подіях, які проходять у п’ятницю ми говоримо про Тору, нашу історію, дружньо випікаємо хали, а також разом вчимося проводити кабалат шабат та запалюємо свічки, зустрічаючи Шабат належним чином.

Окрім цього, ми зустрічаємось на святкових заходах й під час самого Шабату. Театралізовані тижневі розділи із Тори, запрошені гості з Ізраїлю, веселі пісні та танці, а також актуальні теми єврейської історії, ролі жінки в ній, миру, духовності і власного внеску у зміну світу на краще – це все про наші шабатні зустрічі.

Показовим є те, що кожного разу до наших Шабатів приєднуються нові активістки та молодь, отримуючи можливість поспілкуватися та приєднатися до єврейських традицій.

У цілому, під час наших шабатніх зустрічей ми, завдяки нашим традиціям та силі жіночої єдності, заряджаємося енергією для вдосконалення себе та світу навколо! Долучайтесь і Ви до наших заходів!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок