Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за жовтень ми підготували для вас такі рубрики:

  1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви жовтня; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для протидії гендерній нерівності і різних видів насильства; правда про здоров’я.
  2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; про наші ключові події та заходи; календар із анонсами подій, які плануються у листопаді.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

⇒ФЕМПРОРИВИ ЖОВТНЯ⇐

Досягнення жінок у різних сферах суспільного життя

ЦЬОГОРІЧНУ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ В ГАЛУЗІ ФІЗИКИ ОТРИМАЛА ЖІНКА. Премію отримали троє вчених: Андреа Гез, Роджер Пенроуз і Райнхард Гензель, серед них одна жінка. Андреа Гез – професорка кафедри фізики та астрономії в Каліфорнійському університеті, докторка філософських наук. Андреа Гез разом з астрофізиком Райнхард Гензель отримали премію за дослідження чорної діри «Стрілець A» в центрі нашої галактики – Чумацький Шлях. Детальніше ТУТ.


НОБЕЛІВСЬКИЙ КОМІТЕТ ВРУЧИВ ЦЬОГОРІЧНУ ПРЕМІЮ З ЛІТЕРАТУРИ АМЕРИКАНСЬКІЙ ПОЕТЕСІ ЛУЇЗІ ГЛЮК. «За безпомилковий поетичний голос, який своєю суворою красою робить індивідуальне існування універсальним», – зазначається на сайті премії. Луїза Глюк – американська поетеса, членкиня Американського філософського товариства. З 2004 року викладає в Єльському університеті англійську мову та літературу. Детальніше ТУТ.


ОДРАЗУ ДВІ ЖІНКИ ОТРИМАЛИ ЦЬОГОРІЧНУ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ В ГАЛУЗІ ХІМІЇ. Емануель Шарпентьє і Дженіфер Дудне. Вони творили «генетичні ножниці». Це спосіб змінювати ДНК тварин, рослин і мікроорганізмів з високою точністю. Це вперше, коли Нобелівську премію з хімії поділили дві жінки, але не вперше, коли премію отримують жінки. Детальніше ТУТ.


→ ДІВЧИНА З ТЕХАСУ ЗРОБИЛА НАУКОВЕ ВІДКРИТТЯ, ЯКЕ МОЖЕ СТАТИ ЕФЕКТИВНОЮ ТЕРАПІЄЮ В БОРОТЬБІ ПРОТИ COVID-19. 14-річна Аніка Чебролу провела дослідження, використавши метод in-silico (детальний комп’ютерний скринінг молекул) і знайшла молекулу свинцю, яка може вибірково поєднуватися з білком вірусу SARS-CoV-2 (штамп вірусу, який викликає COVID-19). Так, поєднання цих речовин нейтралізує здатність вірусу проникати в організм людини. Детальніше ТУТ.

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

→ ЯК ПЛАНУВАТИ В СИТУАЦІЇ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ? «Я часто чую в останні місяці, що планувати неможливо, оскільки ми не знаємо, що буде з нами найближчим часом. І все ж, я хочу запропонувати вам рішення. Вони не ідеальні. Але я вірю, що вони здатні уберегти нас від стресу» – каже консультантка з планування часу Лєра Голованівська. Цього місяця вона поділилася із нами практичними порадами, які допоможуть діяти навіть в таких невизначених ситуаціях, як зараз. Детальніше ТУТ.


ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ, СЕЗОННІ ЗАСТУДИ ТА КОРОНАВІРУС. 7 ЗАПИТАНЬ ПЕДІАТРЦІ. Поступово прийшла осіння прохолода. А разом із нею сезонні застуди та віруси, до якої особливо схильні діти. Ситуацію погіршує й пандемія коронавірусу. Як діяти батькам у такій ситуації? Цього місяця ми попросили педіатрку Олену Суркову відповісти на 7 актуальних запитань, щоб зберегти не тільки здоров’я дітей в осінньо-зимовий період, але й нерви стурбованим у цій ситуації батькам. Детальніше ТУТ.


ЧОМУ МИ ЧАСТО САМІ СЕБЕ ЗВИНУВАЧУЄМО У СВОЇХ ПРОБЛЕМАХ ТА ЯК ПЕРЕСТАТИ ЦЕ РОБИТИ? Катерина Власюк, правозахисниця жінок, керівниця Адвокатського бюро, говорить, що до неї часто приходять жінки, які схильні звинувачувати себе самих у своїх проблемах. На думку експертки, така тактика не є правильною, тому на ресурсі WOMO вона пропонує конкретні поради, як перестати це робити. Детальніше ТУТ.


ПЕРЕЛІК МІСЦЬ, КУДИ МОЖНА ВІДДАВАТИ ОДЯГ, З ЯКОГО ДИТИНА ВИРОСЛА. Екологічний спосіб життя та збереження довкілля передбачає свідоме споживання, у тому числі й використання одягу. Одяг, з якого дитина виросла, може знайти «друге життя» завдяки деяким благодійним організаціям. Які це організації, детальніше ТУТ.


→ ДИСКРИМІНАЦІЯ ТА СЕКСУАЛЬНІ ПОГРОЗИ У МЕРЕЖІ: ДОСЛІДЖЕННЯ. Щодня дівчата й жінки по всьому світу стикаються в соцмережах із дискримінацією та сексуальними погрозами. Таких висновків дійшла в результаті соціологічного дослідження некомерційна організація Free To Be Online, яка бореться за права дівчат по всьому світу. За результатами дослідження, найчастіше таке трапляється у Facebook (39%) та Instagram (23%). Рідше жінки стикають із подібним у WhatsApp (14%), Snapchat (10%) й Twitter (9%). Найменше подібних проявів у TikTok. Детальніше ТУТ.


ПРАВИЛА МЕДІАГІГІЄНИ. ЯК РОЗПІЗНАТИ ФЕЙК В ЗМІ? У сучасному світі кожна людина повинна захистити себе від фальшивих фактів самостійно і навчитися перевіряти їх. Інформаційний бум, пов’язаний із пандемією коронавірусу, ще раз підтвердив необхідність такого вміння. Як же навчитись розпізнавати що правда, а що – ні та розуміти, коли нам подають фейк в ЗМІ? Ми спробували з’ясувати цього місяця у спеціальній публікації. Детальніше ТУТ.


ВИДИ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ, НА ЯКІ ВИ МАЄТЕ ПРАВО, ТА ПОРЯДОК ЇХ ОТРИМАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ. Порядок звернення у справі отримання соціальних виплат завжди був надзвичайно бюрократизованим і часто незрозумілим для людей, котрі потребували цієї соціальної допомоги. Тому в період карантину держава дещо спростила процес і встановила інший режим роботи органів соціального захисту, державних центрів зайнятості, які ухвалюють рішення про надання допомоги. Про нові правила розповідала на порталі «Гендер в деталях» юристка Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Катерина Шуневич. Детальніше ТУТ.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ГРУДЕЙ

Спецрубрика жовтня, присвячена темі профілактики раку молочної залози

→ ОНЛАЙН-ФОТОВИСТАВКА “ОКРИЛЕНІ РОЖЕВОЮ СТРІЧКОЮ. 14 КРОКІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ГРУДЕЙ”. Цього місяця ми відкрили онлайн-фотовиставку, присвячену Всесвітньому місяцю профілактики раку молочної залози. Ця фотовиставка – це можливість надихнутися естетикою фотокартин та дізнатися корисну практичну інформацію для збереження здоров’я грудей! Переглянути фотовиставку можна ТУТ.


НАУКОВЦІ З УНІВЕРСИТЕТУ АРКАНЗАСУ СТВОРИЛИ НАНОПРЕПАРАТ, ЩО ДОПОМАГАЄ ВИЛІКУВАТИ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ ТА НЕ ШКОДИТЬ ЗДОРОВ’Ю. Новий препарат посилює можливості фотодинамічної терапії — методу лікування за допомогою світлочутливих речовин та певної хвилі світла. Особливість фотодинамічної терапії в тому, що для лікування цей метод не потребує хіміотерапії, опромінення чи хірургічного втручання. Цей тип лікування не впливає на здорові клітини та не має негативних наслідків. Перед масовим використанням ліки повинні пройти ще низку тестів на ефективність і безпеку. Детальніше ТУТ.


→ ПРАВДА ВІД ЛІКАРЯ. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ПРОФІЛАКТИКУ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ. Цього місяця, присвяченого темі збереження здоров’я грудей, ми взяли інтерв’ю в онкогінеколога Олександра Попкова. Експерт розповів нам, як звести до мінімуму ризик захворювання на рак молочної залози та що про це варто знати. Детальніше ТУТ.


→ ЯК САМОСТІЙНО СТЕЖИТИ ЗА ЗДОРОВ’ЯМ СВОЇХ ГРУДЕЙ? Хто із нас добре знає свої груди? Чи знаємо ми як правильно робити самообстеження молочної залози? У яких випадках воно найбільш ефективне? Та чи варто панікувати і бігти до лікаря кожного разу, коли ми відчуваємо зміни у грудях? Детальніше про самообстеження та його нюанси говоримо ТУТ.


→ БІЛЬ У ГРУДЯХ ПЕРЕД МЕНСТРУАЦІЄЮ. Помірний дискомфорт, чутливість і незначне нагрубіння молочних залоз напередодні місячних поширений симптом. Чому він виникає, про що сигналізує і чи є такий біль нормою? Розповіла лікарка-мамологиня Оксана Краснопольська на ресурсі Wonderzine. Детальніше ТУТ.


→ ЯК ОБРАТИ ЗРУЧНИЙ БЮСТГАЛЬТЕР? Здається, складнощів у виборі такої важливої складової нижньої білизни, як бюстгальтер, немає. Та виявляється, за статистикою, близько 80% жінок обирають незручні бра, які не підходять їм по розміру та типу. Тож ми спробували з’ясувати, як обрати зручний бюстгальтер, який відповідатиме потрібному розміру та приноситиме максимальну користь здоров’ю ваших грудей. Детальніше ТУТ.


ВСЯ ПРАВДА ПРО МАМОПЛАСТИКУ. Асиметрія грудей, вагітність, як підібрати імпланти і життя після збільшення грудей – ці та інші аспекти, пов’язані із мамопластикою грудей, прояснили гінекологиня Наталія Сіліна та онкомамолог Андрій Якобчук. Детальніше ТУТ.


СПЕЦВИПУСК ПРОГРАМИ “ПРАВДА ПРО ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я”. Цього місяця ми провели спільно з Громадським радіо спецвипуск, присвячений темі профілактики раку молочної залози. У випуску ми, разом з гінекологинею Наталією Сіліною, нашою директоркою Владою Недак, активістками та жінками, які пережили рак молочної залози, говорили про збереження здоров’я грудей. Переглянути випуск можна ТУТ.


→ ТЕСТ: ЧИ ПРАВИЛЬНО ВИ СТЕЖИТЕ ЗА ЗДОРОВ’ЯМ СВОЇХ ГРУДЕЙ? “Збереження здоров’я грудей залежить від самої жінки та її уважності до себе!” – давно доведена аксіома. Адже уважність до цього питання, регулярне відвідування лікарів, комплекс необхідних дій, які повинна здійснювати сама жінка – це найкраща профілактика раку молочних залоз. Тому ми пропонуємо пройти спеціальний тест та перевірити, чи стежите ви за здоров’ям своїх грудей. Тест ТУТ.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

ЄВРЕЙСЬКІ СВЯТКУВАННЯ РАЗОМ ІЗ ПРОЕКТОМ КЕШЕР. У жовтні наші активістки із різних міст України, організували та провели різноманітні заходи присвячені осіннім єврейським святам:

  • 3-4 жовтня активні жінки єврейської громади Вінниці і волонтерки Проекту Кешер підготували і провели святкування Суккоту для єврейської громади. Свято проходило на природі, 45 осіб протягом двох днів і з дотриманням всіх карантинних норм, занурилися в атмосферу свята. Детальніше ТУТ.
  • Жіночий актив Сум, на чолі з нашими активістками Єлизаветою Шерстюк та Тетяною Мирською, взяли участь у майстер-класі з виготовлення хал та святкових кошиків для них, які потім розвезли по домівках жінкам, що стояли біля витоків становлення і розвитку єврейської громади. Детальніше ТУТ.

→ ЛІДЕРСЬКИЙ МІНІ-ПРОЄКТ «ГАРМОНІЯ В ТОБІ». Цього року, у межах нашого проєкту «Жіноче єврейське лідерство», декілька учасниць отримали міні-гранти від Проекту Кешер в Україні та можливість реалізувати власний соціальний проєкт. Одним із таких проектів став міні-проєкт «Гармонія в тобі» Аліни Мельник, психологині, бізнес-тренерки, за сумісництвом дружини і мами двох дітей, членкині єврейської громади «Халом» (м. Київ). Так, у проєкті пройшло вже декілька цікавих зустрічей. Детальніше ТУТ.


→ ВЛАДА НЕДАК ПИШЕ. У жовтні вийшла нова публікація нашого розділу #БлогДиректорки, у якому директорка Проекту Кешер в Україні Влада Недак розповіла про свої книжкові вподобання та про те, як формувався її книжковий смак. Детальніше ТУТ.


→ СТАРТ ПРОЄКТУ «В ГОСТЯХ У…».  Ми знайшли спосіб, як підтримувати зв’язки із нашими активістками та партнерськими громадами у різних містах навіть під час пандемії. І це наш новий проєкт «Подорожуємо громадами України. В гостях у…», який ми відкрили у жовтні. Так, 28 жовтня відбулася перша така віртуальна подорож у місто Хмельницький та Хмельницьку єврейську громаду «Хесед Бешт». Подорож із нами здійснили близько 40 жінок з 15 міст України. Детальніше ТУТ.


 →ТИЖДЕНЬ ПРОФІЛАКТИКИ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ В ОДЕСІ. З 20 по 27 жовтня в Одесі Департаментом охорони здоров’я Одеси, Одеським міським центром здоров’я за інформаційної підтримки Проекту Кешер в Україні проводився Тиждень профілактики та ранньої діагностики раку молочної залози. У центрах первинної медико-соціальної допомоги Одеси і в КНП “Міська студентська поліклініка” ОМР сімейні лікарі медичних установ проводили профілактичну і роз’яснювальну роботу серед населення. Всього за час кампанії обстежено близько 4000 жінок. Детальніше ТУТ.


→ФОРУМ ДЛЯ ЖІНОЧИХ ПРАВОЗАХИСНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ. 27 жовтня відбувся Форум феміністичної оргспроможності для жіночих правозахисних організацій України за підтримки Українського жіночого фонду. Форум проходив у форматі онлайн вебінару. Проект Кешер на цьому заході представляла регіональна представниця Тетяна Войталюк. Детальніше ТУТ.


→МІСЯЦЬ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ГРУДЕЙ. Цього місяця ми традиційно долучилися до Всесвітнього місяця профілактики раку грудей і провели місячну тематичну кампанію. Як вона проходила та які цікаві матеріали ми підготували за результати акції, розповідаємо ТУТ.

ЩО РОБИТИ У ЛИСТОПАДІ?

Календар із анонсами онлайн-подій для жінок від Проекту Кешер

Анонси усіх вебінарів очікуйте згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
Зверніть увагу! Час та дата вебінарів з технічних причин можуть змінюватись. Тому стежте за нашими анонсами.


Запрошуємо вас цього місяця на денний онлайн-інтенсив для волонтерів/ок єврейських громад «OPEN SPACE». Не пропустіть можливість дізнатися багато нової актуальної інформації від спікерів із різних країн. Вподовж 6 годин ви будете мати змогу побувати на 5 майстер-класах та дискусіях на різну тематику, поспілкуватися у неформальній атмосфері із однодумцями, а також оримати бонуси та призи від Проекту Кешер в Україні. Детальніше ТУТ.


Цього місяця ми розширюємо кордони нашого проєкту “Мама для мами”, який успішно реалізується у Дніпрі вже впродовж 3 років. Тепер молоді мами з різних міст України матимуть можливість долучитися до проєкту та брати участь у різних онлайн-заходах, дізнаючись корисну інформацію від експертів та отримуючи необхідну емоційну та професійну підтримку. Детальніше ТУТ.


11 листопада ми проведемо вебінар для молодих мам та усіх бажаючих із педіатркою, присвячений темі профілактики сезонних застуд у дітей. Участь безкоштовна, діє попередня реєстрація. Детальніше ТУТ.

Успіху вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок