Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Ситуація з пандемією, повинна була, здавалося би, паралізувати життя єврейської громади. Але цього не сталося. У багатьох містах громади продовжують жити активним життям, хоча частково і «в онлайні». І їм є, що розповісти і показати.

Саме тому Проект Кешер в Україні вирішив відкрити проєкт «Подорожуємо громадами України. В гостях у…». Якщо ми не можемо зараз подорожувати реально, то чому б не відвідати міста, в яких живуть наші активні лідерки і надійні партнерки віртуально? І ми це зробити. Так, 28 жовтня відбулася перша така віртуальна подорож у місто Хмельницький та Хмельницьку єврейську громаду «Хесед Бешт». Подорож із нами здійснили близько 40 жінок з 15 міст України.

Що цікавого відбулося?

Зустріч провели наші активістки, волонтерки Хмельницької громади Ірина Герасименюк, Галина Гільберг, Наталія Герасименко і Ольга Нікітіна. Під керівництвом директора БФ «Хесед Бешт», голови обласної єврейської громади, заслуженого працівника соціальної сфери України Ігоря Ратушного жінки підготували цікаву презентацію, в яку вмістили важливу та цікаву інформацію про єврейську історію міста Хмельницького і його сучасне життя, програми і проєкти їхньої громади та жіночої групи, а також поділилися досвідом роботи в умовах пандемії.

Хмельницькі активістки і програма «Жіноче здоров’я»

Учасниць онлайн-зустрічі вразили реальні історії жінок, які стояли біля витоків становлення і розвитку єврейської громади. Адже вони й сьогодні своїми ідеями і працею сприяють просуванню єврейської громади, втіленню передових проектів в рамках всього міста.

Так, про роль жінок єврейської громади щодо зміни ставлення до жіночого здоров’я (з пасивного до проактивного), розповів партнер Проекту Кешер в Україні Ігор Гаррійович Дробнер – завідувач хірургічним відділенням Хмельницького обласного онкологічного диспансеру, онколог- мамолог. У своєму інтерв’ю, яке він дав активістці Проекту Кешер Ользі Нікітіній, лікар підкреслив важливість взаємодії громадських організацій і лікарів в справі просування ранньої діагностики раку грудей і закликав жінок бути відповідальними за своє здоров’я і вчасно приходити на обстеження, особливо в період пандемії.

Так, учасниця зустрічі Оксана В. підкреслила:

 «Завдяки колегам, які активно реалізують програму Проекту Кешер по Жіночому здоров’ю, я своєчасно пройшла обстеження грудей, виявивши ущільнення. На сьогодні проблема вирішена, і я просто регулярно проходжу контроль. Я зрозуміла, що я сама відповідальна за своє здоров’я».

ОРТ-КешерНет у Хмельницькому

Дуже багато дав і дає громаді і місту благодійний комп’ютерний центр «ОРТ – Кешернет» ім. Марі Шварц, наданий Проектом Кешер в Україні ще в 2002 році. У центрах дівчата та жінки мають можливість навчитися комп’ютерної грамотності, здобути необхідні навички та вміння, покращивши своє життя. Так, учасниця зустрічі, волонтерка Світлана Т. згадує:

«Я – людина творчої професії, була далекою від комп’ютерної грамотності. Часто згадую день, який змінив моє життя. Я записалася на курси, і отримані знання допомогли під час карантину організувати онлайн навчання дітей риторики і театральної майстерності. Так я стала волонтеркою Хеседу. А незабаром мені запропонували і роботу тут. Не вірю до сих пір. Але тепер точно знаю, що тільки тим, хто йде вперед відкриваються двері».

Знайомтеся, ОРТ-КешерНет в Хмельницькому: про комп’ютерний центр та історії успіху його випускниць

Історія Світлани Тукало. Як комп’ютерні курси відрили нові можливості під час пандемії

Час онлайн-подорожі у Хмельницький пролетів непомітно, на одному диханні. У чаті учасниці ділилися словами подяки за корисну і цінну інформацію, якою Галина, Ірина, Наталя і Ольга поділилися під час зустрічі. Багато учасниць хотіли розповісти й про свою громаду. Тому до скорих зустрічей-подорожей до нової громади України. Через місяць ми зустрінемося знову. А де – дізнаєтеся скоро з нашого анонсу…

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок