Важливi проєкти
Телефони

Здається, складнощів у виборі такої важливої складової нижньої білизни, як бюстгальтер, немає. Визначили розмір своїх грудей, обрали бра, яке сподобалося та й носимо із задоволенням. Та виявляється, за статистикою, близько 80% жінок обирають незручні бра, які не підходять їм по розміру та типу. Тож у цій статті спробуємо з’ясувати, як обрати зручний бюстгальтер, який відповідатиме потрібному розміру та приноситиме максимальну користь здоров’ю ваших грудей.

Бюстгальтер був винайдений в історії двічі. Ще в епоху античності жінки носили пов’язки або широкі стрічки, що підтримують груди, які за зовнішнім виглядом вже нагадували бюстгальтер. У Середньовіччі цей предмет жіночого гардеробу надовго витіснив корсет.

Сучасний бюстгальтер з’явився в 1889 році завдяки Ерміне Кадоль, власниці корсетній майстерні. Їй прийшла в голову ідея пришити лямки до чашок корсету.

Трохи пізніше німецька швачка Крістіна Хардт вирішила доповнити і спростити цей предмет туалету, представивши громадськості «фуфайку для жінок на лямочках з ущільненими чашками на грудях».

Можливо, сучасний бюстгальтер з’явився й раніше XIX століття. Так, у 2008 році в австрійському Тіролі, в замку Ленгберг археологи виявили найдавніший збережений бюстгальтер. Вчені вважають, що він був виготовлений приблизно в середині XV століття. Його крій практично нічим не відрізняється від сучасних.

Як зазначає Максим Ігнатов, лікар-онколог-мамолог, носіння бюстгальтера не за розміром не травмує хребет, не завдає шкоди внутрішнім органам і не стає фактором ризику для розвитку раку молочної залози (джерело: buro247). Проте він може призвести до таких проблем:

 • перманентної деформації ключиць,
 • мігрені,
 • оніміння рук і пальців,
 • застою лімфи,
 • перетиску цервікальних нервів.

Цікаво, що ні кісточки, ні пуш-ап, навколо яких ведеться багато суперечок, самі по собі не шкідливі та тільки у тому випадку, якщо бюстгальтер підібраний правильно.

Також багато дискусій ведеться й щодо доцільності відмови від бюстгальтера взагалі. Одні жінки вважають, що будь-який бюстгальтер є протиприроднім і незручним, відмовляючись від нього, інші говорять, що він є необхідним і допомагає проти обвисання грудей. Хто із них правий?

Експерти відзначають, що відмова від бюстгальтера не є небезпечною. Проте для жінок із великими грудьми, це не завжди зручно, як говорить експертка з підбору білизни Аліна Гізатуліна:

 «Багато жінок починають сутулитися без підтримки правильного бюстгальтера, тому що він покликаний розвантажувати вашу спину. Також правильно підібраний бюстгальтер зменшує механічні рухи грудей – без цієї підтримки можливе більш інтенсивне провисання куперових зв’язок, на яких тримаються груди, а отже, прискорюється втрата форми і еластичності грудей».

Нижче пропонуємо вам чотири основних поради, які допоможуть правильно обрати бюстгальтер.

-1-
Обирайте відповідний тип бюстгальтера

На даний момент існують найрізноманітніші форми бюстгальтерів – під різні типи фігури, під різні вбрання і різні по функціоналу. При цьому важливо, щоб модель вам не тільки подобалась, але й була комфортною і зручною. Тому далі ми розповімо про найпопулярніші моделі та кому вони підходять:

 • Класичний бюстгальтер. Ця модель характеризується досить закритою чашкою: зверху і знизу складові половинки чашки однакового розміру, без кісточок (тобто є бічні вставки, а не каркас в підставі, не плутайте). По застосуванню матеріалів – найрізноманітніші. Така модель підходить практично всім жінкам, є зручною і тримає форму грудей.
 • Demi-bra, він же «Анжеліка». Чашки на кісточках, матеріал найрізноманітніший – від щільного до мережив або комбінації. Бретельки можуть бути знімними. Підходить власницям середнього розміру грудей і для особливого вбрання.
 • Балконет. Ця модель бюстгальтера із заниженими чашками нагадує «Анжеліку»: груди підтримуються знизу, але самі чашки мають максимально відкриту форму, їх висота невелика, і груди наче «стоять на балконі» – звідси і назва. Такий тип підійде під дуже глибоке декольте будь-якої форми, а також для дівчат з невеликим або середнім розміром грудей або з грудьми, які відхилені одна від одної. Буде зручним й для жінок з широкою спиною.

 • Пуш ап. Бюстгальтер з поролоновими вставками, який візуально піднімає і збільшує невеликі груди. Зазвичай, виготовлений з щільної тканини, але декорування може бути і мереживним. Підходить всім, кому потрібен додатковий об’єм. Пуш-ап збільшує груди на 1-2 розміри. Також підійде для тих, у кого одна молочна залоза помітно менша від іншої. Такий бюстгальтер допоможе візуально «вирівняти» їх об’єм.
 • Бандо. Від французького означає «смужка». Це смужка тканини з кісточками, без бретелей. Якщо модель еластична, то кісточок може і не бути. Застібка може бути спереду і ззаду. Модель підійде тільки для власниць розміру грудей А.
 • Бюстьє. Бра з кісточками, основа якого помітніше ширша, ніж в звичайних бюстгальтерах – має укорочений корсет до талії. Бюстьє підійде жінкам з середніми та великими грудьми, а також тим, хто хоче візуально звузити талію. Матеріали найчастіше синтетика – мереживо, еластичні щільні тканини.
 • Безшовна модель. Чашки без швів з еластичної тканини. Такий бюстгальтер максимально комфортний, підходить під одяг з тонких матеріалів. Його ще називають «білизна-невидимка».
 • Силіконове бра. Ця модель – не з тканин, а по-справжньому з силікону. Її призначення – невидимий підтримуючий ефект, щоб одягати вбрання з відкритою спиною, створювати ефект відсутності білизни і при цьому підтримувати груди. У такому бра груди практично «не дихають» та потіють, тому носити його рекомендується вкрай рідко.
 • Спортивний бюстгальтер. Основне призначення – зафіксувати груди в максимально природному положенні, щоб при фізичній активності жінки амплітуда «підстрибування» грудей, яка неминуча при активних рухах, була мінімальною.
 • Для годуючих мам. Ця модель має особливу комфортну конструкцію і деталі, які відстібаються для годування грудьми, без необхідності знімати весь бюстгальтер. Зазвичай, вона добре підтримує груди і виготовлена з натуральних матеріалів.

 

 

 

 

 

 


-2-
Обирайте правильний розмір

Це один із найважливіших пунктів. Адже найчастіше проблеми виникають саме через те, що ми обираємо бра, яке не підходить нам за розміром. З пантелику збивають й різні стандарти позначення розміру жіночих грудей. Наприклад, можна зустріти розміри, зазначені в сантиметрах, дюймах або позначені за допомогою латинських букв (S, M, L і т.д.).

Для того, щоб не робити таку помилку, потрібно вміти правильно виміряти розмір своїх грудей. Ось декілька рекомендацій, як це зробити:

 1. Обхват під грудьми. Опустіть руки. Сантиметрова стрічка повинна йти строго горизонтально і щільно прилягати до тіла. Буде краще, якщо хтось виміряє вас, але можна впоратися і самій.
 2. Обхват грудей. Одягніть свій найзручніший класичний бюстгальтер (не пуш-ап і не мінімайзер). Сантиметрова стрічка повинна розташовуватися горизонтально і проходити по найбільш виступаючим точкам грудей, не стягуючи їх.
 3. Запам’ятайте свої дані та визначте свій розмір, використовуючи цю таблицю:

Для того, щоб з’ясувати все остаточно, почніть з вимірів. Але врахуйте, мірки – це тільки початок. Ваш 75В в процесі примірки може перетворитися і в 70С, і в 80А. І в 65D – теж. Тому, що розмірна сітка у різних виробників відрізняється. А ще тому, що ваші груди – унікальні. Тому найкращий спосіб правильно обрати бюстгальтер – це приміряти його. Налаштуйтеся на те, що приміряти вам доведеться не менше 10 бюстгальтерів, як мінімум двох різних виробників. Кожну з моделей оцінюйте за трьома наступними параметрами:

 • Пояс:

– на пояс припадає 90% підтримки бюстгальтера, і тільки 10% – на бретелі. Пояс повинен щільно облягати грудну клітку, але не врізатися в тіло;
– підійміть руки, нахиліться вліво-вправо – пояс повинен залишитися на місці. Центр бюстгальтера повинен щільно прилягати до грудної клітки. Якщо пояс зміщується, вам потрібен менший розмір;
– ззаду під застібку має входити два пальця, не більше, інакше через півгодини після надягання пояс підніметься вгору;
– вірне положення пояса – строго по горизонталі.

 • Чашка:

– якщо на чашечках видно зморшки і складки, бюстгальтер великий, спробуйте чашку розміром менше;
– якщо чашка піджимає груди так, що утворюються “валики” на грудях і під пахвами, бюстгальтер малий. Беріть чашку на розмір більше;
– кісточки повинні розташовуватися навколо грудей – на грудині і ребрах. Якщо кісточка хоча б частково лежить на самих грудях, вам також потрібен більший розмір.

 • Бретелі:

– бюстгальтер повинен не тільки підтримувати груди, але і піднімати її. Проведіть простий тест, який допоможе визначити, чи правильно сидить білизна. Знайдіть середину між плечем і ліктем. Саме на цьому рівні повинна знаходитися найбільш виступаюча частина грудей. Якщо вона розташована нижче, підтягніть бретельки:
– пам’ятайте: бретелі не повинні врізатися в плечі і задирати пояс на спині;
– перевірте, чи не занадто велика вага відводиться на частку бретелей. Спустіть їх з плечей – чашки можуть трохи відвиснути, але пояс повинен залишитися на місці;
– довжину бретелей потрібно регулювати кожного дня.


-3-
Враховуйте зміни тіла

Важливо пам’ятати про те, що розмір бюстгальтера, як і розмір одягу, може змінюватися. І це нормально. Ми худнемо або додаємо у вазі, а бюстгальтер з року в рік купуємо одного і того ж розміру. Тому періодично вимірюйте свої об’єми, щоб правильно підібрати цю важливу частину нижньої білизни.


-4-
Віддавайте перевагу натуральним матеріалам

Для щоденного носіння обирайте бра, виготовлене із натуральних, несинтетичних і «дихаючих» тканин.  

Якщо подобаються яскраві кольори, то варто уважно придивитися до складу матеріалу, з якого був зроблений бюстгальтер. Зустрічаються барвники, які містять канцерогени. Ці шкідливі речовини при усмоктуванні в шкіру можуть стати причиною розвитку раку молочної залози.

Як ми вже зазначали вище, популярні моделі, виготовлені із силікону (наклейки на груди чи соски), так звані, «невидимі бюстгальтери», через щільний матеріал здатні викликати перегрів грудей. Підвищена місцева температура свідчить про підвищене кровопостачання. Воно може стати причиною активізації обмінних процесів в самій залозі, яке може привести до активації аномальних клітин і переродження їх в пухлинні. Тому від таких матеріалів слід відмовитись або ж носити їх вкрай рідко.

 І на завершення, для «закріплення матеріалу», пропонуємо вам 9 ознак, які вказуватимуть на те, що ви обрали правильний та зручний бюстгальтер:

 1. Новий бюстгальтер ви одягаєте на найбільш вільні гачки, їх потрібно перещеплювати відповідно до розтягування тканини.
 2. Лінія поясу по спині розташована під лопатками на найбільш вузькій точці торсу. Вона лежить паралельно підлозі, не утворюючи дугу і не задирається в процесі носіння.
 3. Бретельки тримають не більше 10% ваги грудей, все інше навантаження розподілене на пояс.
 4. Кісточки не впиваються в груди збоку, а розташовуються точно на ребрах.
 5. Чашки щільно облягають груди, не морщаться і не пережимають груди.
 6. Місток між чашками прилягає до тіла, а не виступає над поверхнею.
 7. Бюстгальтер не створює складок під пахвами і посередині грудей.
 8. Бра не обмежує рухів, не здавлює судини, не заважає вільному диханню.
 9. Тканина бюстгальтера вас не тре, не коле і не призводить до надмірного потовиділення.

Дбайте про здоров’я своїх грудей, обираючи не тільки красу, але й комфорт та зручність!

Дізнавайтесь додаткові рекомендації щодо збереження здоров’я грудей у нашому онлайн-фотопроєкті “Окрилені рожевою стрічкою. 14 кроків збереження здоров’я грудей”. Посилання ТУТ.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок