Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за вереснь ми підготували для вас такі рубрики:

  1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви вересня; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для протидії гендерній нерівності і різних видів насильства; правда про здоров’я.
  2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; про наші ключові події та заходи; календар із анонсами подій, які плануються у жовтні.
  3. Для дозвілля. Цитати відомих жінок.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

⇒ФЕМПРОРИВИ ВЕРЕСНЯ⇐

Досягнення жінок у різних сферах суспільного життя

 БУКЕРІВСЬКУ ПРЕМІЮ ОТРИМАЛА 29-РІЧНА ПИСЬМЕННИЦЯ З НІДЕРЛАНДІВ. Переможницею Міжнародної Букерівської премії 2020 стала нідерландська письменниця Маріке Лукас Ріневелд. Це наймолодша лауреатка в історії премії! Її відзначили за роман «Вечірній дискомфорт» (The Discomfort of Evening). Детальніше про переможницю та її книгу ТУТ.


УКРАЇНКА УПЕРШЕ ВИГРАЛА СПРАВУ ПРО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СУДІ З ПРАВ ЛЮДИНИ. Українка Ірина Левчук виграла справу про домашнє насильство в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Вона боролася за те, щоб виселити зі спільної квартири колишнього чоловіка-агресора та забезпечити право своїх чотирьох дітей на дитинство без постійних конфліктів та погроз. Однак українські суди апеляційної і касаційної інстанції, ставали на бік кривдника, тож позов вирішили подати до ЄСПЛ. Детальніше ТУТ.


ЖІНКИ-ЛАУРЕАТКИ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ МИРУ. 21 вересня – день, коли весь світ відзначав Міжнародний День Миру! Це день, коли ми можемо подякувати всім тим, хто прагне до миру і злагоди на планеті. Тож ми у вересні пригадували усіх жінок-лауреаток Нобелівської премії миру від її започаткування до сьогодні. Адже Нобелівська премія миру була задумана Альфредом Нобелем саме під впливом жінки! Детальніше ТУТ.


ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО РІВНІ ПРАВА ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК НА ВІДПУСТКУ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ДИТИНОЮ. Народна депутатка Марина Бардіна повідомила, що комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав законопроект про рівні права чоловіків і жінок на відпустку по догляду за дитиною. Детальніше ТУТ.

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

ЦІКАВІ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ. На співбесіді жінок оцінюють за більшою кількістю критеріїв, якщо порівняти з чоловіками, у яких оцінювали лише їхні навички. Водночас жінок оцінювали щодо їхньої компетентності, соціальної поведінки та моральності, ідеться в дослідженні науковців Болонського й Утрехтського університетів. Детальніше ТУТ.


ПЕРСПЕКТИВИ ТА РЕСУРСИ ДЛЯ НАВЧАННЯ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ. 11-17 вересня світ відзначав Міжнародний тиждень освіти дорослих, адже безперервне навчання та вдосконалення відкриває для дорослих нові горизонти і можливості. Про це ми поговорили у спеціальній статті, а також поділилися безкоштовними ресурсами і порталами для онлайн-навчання. Детальніше ТУТ.


ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ: ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ. Етикет перед камерою, кібербезпека, контроль та мотивація… Проблеми, з якими зустрілись батьки під час дистанційного навчання дітей. Варто визнати, що така форма навчання стала для більшості несподіваною та новою. Тож з початком навчального року ми вирішили з’ясувати, які проблемні ситуації виникали у дітей під час навчання вдома та як навчитися батькам їх ефективно вирішувати. Детальніше ТУТ.


РУТ ГІНЗБУРГ – ЖІНКА, ЯКА ЗМІНИЛА ХІД ІСТОРІЇ. 18 вересня 2020 року пішла з життя Рут Гінзбург – суддя Верховного суду США і одна з найвідоміших і найвпливовіших феміністок в світі, жінка, що кинула виклик світу чоловіків. Вона багато в чому випередила свій час і стала справжньою іконою: в стилі, в способі життя, в ідеях, яких транслювала, силі і мотивації, які випромінювала. Який шлях вона пройшла і який слід залишила, детальніше ТУТ.


ПРАВИЛА МЕДІАГІГІЄНИ. ЯК РОЗПІЗНАТИ ФЕЙК В ЗМІ? У сучасному світі кожна людина повинна захистити себе від фальшивих фактів самостійно і навчитися перевіряти їх. Інформаційний бум, пов’язаний із пандемією коронавірусу, ще раз підтвердив необхідність такого вміння. Як же навчитись розпізнавати що правда, а що – ні та розуміти, коли нам подають фейк в ЗМІ? Ми спробували з’ясувати цього місяця у спеціальній публікації. Детальніше ТУТ.


Я — ФЕМІНІСТКА: ЧОМУ УКРАЇНКИ БОЯТЬСЯ ЦЬОГО СЛОВА? Майже усім нам близька ідея більш справедливого поділу домашніх обов’язків між дружиною і чоловіком. Але, водночас, жінки часто панічно бояться назвати себе феміністками. Чому так відбувається? Про свій профільний погляд на цю проблему розповіла у вересні на ресурсі Womo Олена Зайцева, юристка НГО “Центр “Розвиток Демократії”. Детальніше ТУТ.


ВИДИ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ, НА ЯКІ ВИ МАЄТЕ ПРАВО, ТА ПОРЯДОК ЇХ ОТРИМАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ. Порядок звернення у справі отримання соціальних виплат завжди був надзвичайно бюрократизованим і часто незрозумілим для людей, котрі потребували цієї соціальної допомоги. Тому в період карантину держава дещо спростила процес і встановила інший режим роботи органів соціального захисту, державних центрів зайнятості, які ухвалюють рішення про надання допомоги. Про нові правила розповідала на порталі «Гендер в деталях» юристка Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Катерина Шуневич. Детальніше ТУТ.

ПРОТИДІЯТИ

Вчимося протидіяти насильству, сексизму та різним проявам гендерної нерівності у суспільстві

→ ЦЬОГО МІСЯЦЯ В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ЗАПУСТИЛИ ДОСЛІДЖЕННЯ СЕКСУАЛЬНИХ ДОМАГАНЬ НА ВУЛИЦЯХ ТА В ПУБЛІЧНИХ МІСЦЯХ. Організатори такого дослідження UNFPA Україна обіцяють показати перші результати вже в листопаді. Тоді ж відбудеться презентація фотопроєкту «Небезмежність». Основна мета проєкту – розповісти, як діяти, якщо людина стає свідком/-ю чи постраждалою від домагань. Детальніше ТУТ.


→ СЕКСИЗМ В РЕКЛАМІ. ЯК РОЗПІЗНАТИ ТА КУДИ СКАРЖИТИСЬ? На жаль, сексизм в українській рекламі все ще доволі часте явище. Ролики, на кшталт київської перепічки чи одеських пельменів, «вискакують» регулярно. У такій ситуації важливо бачити та розуміти, де сексизм, а де креатив. Як це зробити, ми розповідали у вересні у тематичній публікації. Детальніше про це ТУТ.


→ ПСИХОЛОГИНЯ РОЗПОВІДАЄ ПРО АБ’ЮЗ ТА ТОКСИЧНІ ВЗАЄМИНИ. Аб’юзер – людина, яка чинить насильство над своєю жертвою. Ним може опинитися будь-хто: близький родич, колега на роботі, друг. Як правило, насильник добре розуміється в людях і знає, яким чином на них впливати. Потрапити в токсичні взаємини просто, а вибратися буває вкрай важко. Тож у вересні ми поговорили з психологинею Ольгою Семеновою про те, як розпізнати аб’юзера, чому виникає аб’юз і як вибратися з токсичних взаємин та стосунків. Детальніше ТУТ.


ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАС ВИКОРИСТОВУЮТЬ І ЩО ІЗ ЦИМ РОБИТИ? Часом ми потрапляємо у взаємини, де нам некомфортно, але не можемо зрозуміти, що відбувається. Психотерапевт на ресурсі «Wondersine» розповідає про ознаки таких взаємин та про те, як їх змінити чи вийти із них. Детальніше ТУТ.


ЯК ПСИХОЛОГІЧНО, ВЕРБАЛЬНО ТА ЮРИДИЧНО ПОВОДИТИСЯ, КОЛИ СТИКАЄШСЯ З РІЗНИМИ ПРОЯВАМИ СЕКСИЗМУ? Громадська організація «Рада жіночих ініціатив» випустила на своєму YouTube-каналі п’ять коротких відео про те, як протидіяти сексизму. У них очільниця РЖІ Ольга Неманежина та юристка й гендерна експертка Марія Максимкова розповідають про доброзичливий і ворожий сексизм, харасмент і наклеп. Переглянути відео можна ТУТ.


КУДИ СКАРЖИТИСЬ, ЯКЩО ВАС НЕ БЕРУТЬ НА РОБОТУ ЧЕРЕЗ ВАШУ СТАТЬ? На сайті онлайн-журналу «Wondersine» вийшла стаття із історіями дівчат та жінок про те, як їм відмовляли у роботі через сексистські уявлення про те, що «у дівчат одні емоції», «вони не впораються в стресових ситуаціях», «захочуть стосунків і підуть у декрет». Також у статті містяться коментарі юриста щодо того, як законодавство захищає питання подібної дискримінації. Детальніше ТУТ.

ПРО НАЙВАЖЛИВІШЕ

Руйнуємо міфи та розповідаємо правду про жіноче здоров’я

ПЕРША ДОПОМОГА ДИТИНІ В РІЗНИХ ВИПАДКАХ ЖИТТЯ. 12 вересня у світі відзначався День надання першої допомоги. Проект Кешер спільно з медичним центром JMC розробив рекомендації щодо першої допомоги дітям “Невідкладна долікарська допомога дітям. Азбука для батьків”. Спеціально до цієї дати, ми опублікували ці поради у нас на сайті. Удари, опік, кровотеча, тепловий удар, отруєння тощо – ми пропонуємо інструкції першої допомоги дітям різного віку при 11 різноманітних критичних ситуаціях. Детальніше ТУТ.


НАУКОВЦІ З УНІВЕРСИТЕТУ АРКАНЗАСУ СТВОРИЛИ НАНОПРЕПАРАТ, ЩО ДОПОМАГАЄ ВИЛІКУВАТИ РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ ТА НЕ ШКОДИТЬ ЗДОРОВ’Ю. Новий препарат посилює можливості фотодинамічної терапії — методу лікування за допомогою світлочутливих речовин та певної хвилі світла. Особливість фотодинамічної терапії в тому, що для лікування цей метод не потребує хіміотерапії, опромінення чи хірургічного втручання. Цей тип лікування не впливає на здорові клітини та не має негативних наслідків. Перед масовим використанням ліки повинні пройти ще низку тестів на ефективність і безпеку. Детальніше ТУТ.


→ МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК, ЯКИЙ ПОЛЕГШУЄ ДОГЛЯД ЗА СВОЇМ ЗДОРОВ’ЯМ. Український медичний онлайн-хаб Doc.ua представив користувачам новий мобільний застосунок, завдяки якому можна: обрати лікаря, враховуючи його спеціалізацію, стаж роботи, рейтинг, місце та вартість послуг; записатися на консультацію; записатися на лабораторний аналіз; придбати необхідні медичні препарати; отримати аудіоконсультацію спеціаліста. Детальніше ТУТ.


→ РОЗВІНЧУЄМО МІФИ ПРО ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я. Ресурс «TheVillage» запустив серію подкастів, присвячених темі розвінчування міфів навколо жіночого здоров’я. Подкасти, які вийшли, стосуються тем жіночої сексуальності, планування дітей, менопаузи та менструації. Переглянути їх можна ТУТ.


→ ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ РУК У СУЧАСНИХ УМОВАХ. Часте застосування мила й дезінфікувальних спиртовмісних розчинів призводить до погіршення стану покривів. Як у таких умовах доглядати за нашими руками? Детальніше ТУТ.


→ МОЗОЛІ ТА НОГАХ ТА ЇХ ЛІКУВАННЯ. Чому виникають мозолі? Які вони бувають? Чи можна їх самостійно видаляти? Які профілактичні заходи допоможуть уникнути мозолів? Відповіді на ці та інші запитання дала у вересні подологиня Наталія Віксман на ресурсі Wonderzineю Детальніше ТУТ.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

→ ЯК ЗБЕРЕГТИ ЗДОРОВ’Я НАШИХ ОЧЕЙ? У час, коли комп’ютер та смартфон стали нашими незмінними спутниками та помічниками, питання здоров’я очей стало, як ніколи, актуальним. Тому ми провели безкоштовний вебінар із офтальмологинями, присвячений цьому питанню. Десятки корисних рекомендацій та порад від профільних спеціалісток. Запис вебінару можна переглянути ТУТ.


→ ЕМОЦІЙНИЙ ІНТЕЛЕКТ У ЖИТТІ ЖІНКИ. У сучасному житті важливо вміти знати свої емоції, контролювати їх та спрямовувати у потрібне русло. Усе це дає змогу мати людині високий емоційний інтелект та стійкість у багатьох життєвих ситуаціях. Тому у вересні ми провели вебінар із сімейною медіаторкою, присвячений цій темі.  Запис вебінару можна переглянути ТУТ.


→ ВМОТИВОВАНЕ ЄВРЕЙСЬКЕ ВОЛОНТЕРСТВО. Наш проєкт для волонтерського жіночого активу єврейських громад України продовжує реалізовуватись онлайн. У межах проєкту проводяться різноманітні заходи та зустрічі. Одразу декілька таких заходів, присвячених зустрічі Рош а-Шана пройшло у вересні місяці. За посиланнями нижче розповідаємо про ці заходи.

Разом готуємося до Рош га-Шана на онлайн-зустрічі проєкту «Вмотивоване єврейське волонтерство»
«Ми різні, але ми разом». Інтерактивний захід для представниць різних національних громад
Говоримо про Рош а-Шана і випікаємо кекси. Благодійний марафон в Дніпрі

ЩО РОБИТИ У ЖОВТНІ?

Календар із анонсами онлайн-подій для жінок від Проекту Кешер

Анонси усіх вебінарів очікуйте згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
Зверніть увагу! Час та дата вебінарів з технічних причин можуть змінюватись. Тому стежте за нашими анонсами.


Ми розпочинаємо нашу щорічну кампанію, присвячену Всесвітньому місяцю профілактики раку молочної залози та запрошуємо долучитися і вас. Коронавірус заставив «відкласти» усі наші турботи, наче «на потім». Проте ЗДОРОВ’Я НА ПОТІМ ВІДКЛАДАТИ НЕ ВАРТО! Саме це ми хочемо підкреслити цьогорічною онлайн-кампанією, підготувавши для вас: інформаційну кампанію разом із українським брендом Vovk: онлайн-фотовиставку із порадами для збереження здоров’я грудей; безкоштовний вебінар із мамологом та гінекологом; безліч цікавих профільних публікацій. Детальніше можна дізнатися ТУТ або ж, клікнувги на світлину нижче.


Запрошуємо вас на безкоштовний онлайн-курс «DIGITAL Lady: баланс і трансформація», розроблений в межах нашого проекту «ОРТ-КешерНет»! Курс допоможе жінкам різного віку навчитися користуватись усіма можливостями сучасного цифрового світу, базуючись на дотриманні життєвого балансу, з урахуванням ризиків, можливостей і трендів цифрової трансформації сучасності. Детальніше про курс можна дізнатися ТУТ або ж, клікнувши на світлину нижче.

КЕШЕР.ЦИТАТИ

Відомі жінки та їх цитати із нашої нової рубрики у Instagram

 

Успіху вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок