Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

11-17 вересня – Міжнародний тиждень освіти дорослих

Чи давно ви закінчили школу, а потім технікум чи інститут? Рік тому, чи десять років або ж навіть тридцять років тому? Все це неважливо. Важливо те, чи продовжуєте ви від тоді вчитися? У цій статті ми розглянемо топ міфів про навчання у дорослому віці, а також можливості та перспективи, які воно відкриває. Наприкінці на вас чекає бонус – топ ресурсів для онлайн-навчання та можливості безкоштовного навчання з Проектом Кешер.

Щороку з 11 по 17 вересня у більше, ніж 50 країнах світу проводить міжнародна ініціатива «Тиждень освіти дорослих» («Тиждень освітнього зростання»). В Україні також підтримують цю ініціативу. Ще з 1999 року вона проводить під егідою ЮНЕСКО. У зв’язку із цим проводяться різноманітні інформаційно-просвітницькі акції та заходи.

Навіщо проводять такий «тиждень»? Практика показує, що знань не буває занадто багато. Навпаки, їх, як правило, недостатньо. Тому така ініціатива спрямована на особисте вдосконалення дорослих людей, на розвиток та пізнання нового щоденно.

Зазвичай, стандартний період навчання в житті людини закінчується до 22-24 років. Школа, інститут і… все. Диплом отриманий і ми говоримо собі – «Я своє вже відвчилась(вся)».

Так вже повелося в нашому соціумі, що із закінченням технікуму або ВНЗ, більшість людей перестає вчитися. Впливають на таку ситуацію декілька поширених міфів, які заважають дорослій людині навчатися новому, особливо нової професії:

→МІФ №1←
До навчання схильні лише діти і підлітки. Мозок дорослої людини не пристосований до навчання так, як мозок дитини, у дорослих гірша пам’ять тощо

Думка про те, що мозок дитини більш сприйнятливий до навчання, не відповідає дійсності. Насправді, мозок дитини більш вільний від повсякденних справ, а свідомість – від внутрішніх діалогів. Тому дитина здатна швидше концентрувати увагу.

У той же час, нерідко дитині не вистачає бажання навчатися чомусь. Доросла же людина, починаючи вивчати щось із власного бажання, здатна до такої ж концентрації уваги, як і дитина. І, в результаті, навчається такими ж темпами, а то і швидше.

Третій етап наукової кар’єри відомого вченого І.П. Павлова почався тоді, коли йому минуло 80 років. Результатом цієї роботи стала книга, названа «Умовні рефлекси і психіатрія», яка вважається видатним внеском в психіатрію.

→МІФ № 2←
Освіта дається один раз і на все життя

Обираючи професію в юності, не факт, що ви будете «віддані» їй все своє життя. Багато видатних людей змінили декілька професій перш, ніж знайшли свою «сродну працю» та досягли справжнього успіху в житті.

Знаменита американська художниця-примітивістка Анна Мері Мозес любила малювати з дитинства. Вона вела типовий образ життя американської домогосподарки-фермерки, і малювати їй було ніколи. У віці 78 років Мозес активно почала займатися живописом і прославилася.

→МІФ № 3←
Вчитися у дорослому віці ніколи

 Справді, доросле життя за темпом значно відрізняється від дитинства та юності: робота, сім’я, побут, поєднання цих всіх сфер. Недарма з віком нам здається, що час біжить значно швидше і катастрофічно не вистачає його. Проте для відчуття щастя, особистої наповненості та успіху у згаданих сферах, просто необхідно вміти виділяти час на навчання та саморозвиток. При правильному тайм-менеджменті та плануванні (про них ми поговоримо у наступних публікаціях), виділять хоча б годину на тиждень для саморозвитку буде не так вже й важко.

Уїнстон Черчілль став прем’єр-міністром Великобританії в 65 років. Ведучи активну політичну діяльність, він багато писав і в 79 років він отримав Нобелівську премію з літератури. Постійне навчання та саморозвиток привели Черчілля до успіху.

Давайте також подивимося, що відбувається в нашому житті, коли ми починаємо навчатися новому в дорослому віці:

  • Успіх у кар’єрі.

Не секрет, що для успіху в будь-якій професії необхідно постійно розвиватись та вдосконалювати свої знання. Особливо в наш час, коли все змінюється щосекундно. Так, наприклад, недавній карантин показав нам, як важливо вміти працювати з дистанційними ресурсами та переформатовувати свою роботу в онлайн. Постійно навчаючись та розвиваючись, ви будете в курсі останніх тенденцій та трендів, які точно підуть «на плюс» у вашій роботі.

  • Гнучкість та готовність до змін.

Помічено, що люди, які постійно навчаються в житті, більш спостережливі і не бояться робити помилки. Вони сприймають це як експеримент, є більш гнучкими та легше сприймають зміни у житті.

  • Молодість та збільшення тривалості життя.

Вчені підтверджують: почавши вчитися новому, ви різко молодієте! Це пов’язано з процесами, які відбуваються в нашому організмі, коли ми навчаємось новому.

Також наукові дослідження переконливо показали: постійна активна розумова діяльність, вивчення нового – це ключовий фактор на шляху до тривалого і здорового життя. Дослідження з цієї тематики проводилися в різних країнах світу і отримані результати однозначно показують: люди, які ведуть активну мозкову діяльність, живуть довше і відчувають себе краще. Наукова статистика показує, що такі люди набагато менше страждають від втрати пам’яті та від хвороб Паркінсона, Альцгеймера.

  • Життєве зростання та впевненість у собі.

Психологи помітили, що люди, які продовжують навчатися в дорослому віці, досягають великих успіхів у різних сферах життя. І саме їх життя стає більш насиченим і цікавішим, ніж у однолітків.

Самоосвіта і навчання в різних напрямках підвищує самооцінку та додає впевненості в собі. У результаті ми отримуємо не тільки прекрасний настрій, а також піднімаємося не тільки в своїх очах, але й в очах оточуючих нас людей.

Сучасний світ ставить, як багато викликів перед нами, так і дає багато можливостей. Такі можливості відкриваються й стосовно навчання у будь-якому віці. Так, особливо актуальними є різноманітні формати онлайн-навчання: курси, лекції, вебінари, зумінари, тренінги, майстер-класи. Варіантів багато. Декілька із таких варіантів ми пропонуємо у Проекті Кешер. Розглянемо їх нижче.


Комп’ютерні курси та онлайн-курс «Digital Lady»

В Україні функціонують 5 комп’ютерних центрів ОРТ – КешерНет (Кривий Ріг, Черкаси, Луцьк, Хмельницький, Вінниця), які пропонують якісні комп’ютерні курси для жінок різних рівнів підготовки. Дізнатися більше про центри та курси, які пропонуються можна ТУТ.

Нещодавно у межах центрів стартував онлайн-курс «Digital Lady», у межах якого навчають цифрових інструментів, що допомагають користуватись можливостями сучасного світу. Дізнатися більше про курс можна ТУТ.


Тренінгова програма «Жіноче єврейське лідерство»

До участі у цьому проєкті ми запрошуємо дівчат та жінок, які хочуть отримати спеціальні знання в області жіночого єврейського лідерства, соціальних змін та гендерної рівності, увійти в світ єврейських цінностей і поглибити свою єврейську самоідентифікацію. Навчання включає в себе різні формати (онлайн-вебінари, освітні семінари, регіональні тренінги тощо). Набір на програму проводиться на початку кожного року (січень місяць). Детальніше можна дізнатися ТУТ.


Вебінари та заходи для всіх бажаючих

У межах наших проєктів, ми регулярно проводимо безкоштовні відкриті вебінари та заходи на різні актуальні теми (жіноче здоров’я, фінансова успішність, кар’єра, психологія тощо). Участь у таких заходах дозволяє дізнатися дівчатам та жінкам багато нової корисної для себе інформації. Дізнатися більше про майбутні заходи можна в наших АНОНСАХ.

І на завершення, як і обіцяли – БОНУС. Нижче пропонуємо популярні ресурси для онлайн-навчання із посиланнями на них:

Про Прометеус можна розповідати довго, адже надзвичайно якісні онлайн-курси від викладачів провідних українських вищих навчальних закладів. Бізнес-англійська, підготовка до ЗНО, фінансовий менеджмент, історія, культурологія, філософія, основи програмування та багато іншого ви можете знайти на цьому сайті. Після вивчення матеріалу ви проходите онлайн-тестування та отримуєте сертифікат затверджений викладачем курсу! Всі лекції викладаються українською мовою, а навчання та отримання електронного сертифікату є безкоштовними.

Цей сайт містить курси з безлічі спеціальностей різними мовами, але навіть це у ньому не найкраще! Курси викладаються від провідних американських вишів. А ще, у разі вдалого складання тесту по закінченню курсу, ви отримуєте затверджений сертифікат. Можна безкоштовно, прямо із дому, навчатись в престижному американському навчальному закладі, уявляєте?

Існує багато онлайн-курсів з вивчення англійської, але це справжній скарб. На цьому сайті можна вивчати 50 різних мов! А викладають їх також на 25 мовах. Тож не залежно від того, якою є ваша рідна мова, українська чи російська, ви можете освоїти ще десятки мов безкоштовно. Також ресурс є універсальним не тільки у багатомовності: ви можете читати, дивитись відеолекції,  завантажувати аудіоуроки, вибирати окремі теми для вивчення та вчитись із різних пристроїв!

Нові якісні онлайн-курси українською мовою. Є лекції з різних тем: українська мова та література, 3Dмоделювання, вивчення основ прав людини тощо. Курси є безкоштовними, створені молодими спеціалістами різних галузей.

40 безкоштовних онлайн-курсів українською мовою. Містить не лише різні лекції з певних спеціальностей та галузей, а й наприклад, навчить правильно розподіляти сімейний бюджет чи контролювати виконання роботи державними установами (наприклад, ЖКХ чи міськрадою).

Для розваги, розширення світогляду, отримання знань у сферах кіно, літератури чи живопису. Редакторки цього культурного порталу розповідають простою мовою про сучасні мистецькі течії, зарубіжні та українські твори, цікавих митців, експериментальний театр. Подкасти можна знайти на сайті, а відеолекції на ті ж теми — на YouTube-каналі проєкту. Заглибитися в історії життя таких письменників, як Ернест Гемінґвей і Фернанду Пессоа, послухати про історію кохання Сартра і де Бовуар — можна в Pusto.

Пам’ятайте, що для навчання не існує ніяких вікових обмежень! Продуктивного вам навчання та саморозвитку!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок