Важливi проєкти
Телефони
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за березень ми підготували для Вас такі рубрики:

 1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви лютого; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для самовдосконалення та розвитку; правда про здоров’я.
 2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; наші ключові події та заходи; анонси подій, які плануються у квітні.
 3. Для дозвілля. Поради від спеціалісток, рекомендації та тести, цитати відомих жінок.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

→ ЖІНКИ ІЗ УКРАЇНИ У РЕЙТИНГУ ФОРБС. Журнал Forbes назвав найбільш перспективних європейців/ьок до 30 років. У список 30 Under 30 потрапило п’ять українців, із них – 4 жінки. Реп-виконавиця Альона Савраненко, відома як Alyona Alyona, потрапила в рейтинг в категорії Entertainment (“Розваги”).  Українська тенісистка Еліна Світоліна потрапила в рейтинг в категорії “Спорт”. І ще троє українців – в категорії “Технології”. Це засновники сервісу замовлень їжі Allset, підприємці Стас Матвієнко і Ганна Поліщук, а також співзасновниця фітнес-додатку BetterMe Вікторія Ріпа.


 → БУДУЄМО ГАРМОНІЙНІ ВЗАЄМИНИ ІЗ ДОНЬКОЮ-ПІДЛІТКОМ. З самого дитинства мама для доньки – це єдиний приклад для наслідування. Проте з часом взаємодія мама-донька змінюється, у доньки відбуваються внутрішні зміни в сприйнятті себе, різні процеси ідентифікації. Різне сприйняття матері донькою у віці 2, 5, 12, 17 і так далі, безумовно, здатні накласти свій відбиток на ці взаємини. Як не зіпсувати взаємини, коли донька у підлітковому віці та як налагоджувати контакт розповідаємо ТУТ.


РОЛЬ ЖІНКИ В ЄВРЕЙСЬКІЙ ІСТОРІЇ: ЦАРИЦЯ ЕСТЕР. На всіх переломних етапах єврейської історії з’являлися жінки, які рятували народ від біди або винищення. Поруч з чоловіком вони ставали тією єдиною силою добра, яка перемагає зло. Це стосується і скромної, але сміливої цариці Естер, яка, свого часу, змогла змінити долю єврейського народу. Детальніше про Естер та її історію ТУТ.


СПРАВЖНЄ ЗНАЧЕННЯ 8 БЕРЕЗНЯ. “Свято весни, краси та жіночності” – не більше, ніж кліше, яке напередодні та безпосередньо 8 Березня заповнює соцмережі. Нічого спільного з Міжнародним жіночим днем ці поняття не мають. Чому так та як насправді відзначають цю дату у різних країнах світу розповідаємо ТУТ.


ПОРАДИ ЯК СТАТИ ЕФЕКТИВНОЮ ЛІДЕРКОЮ. Бізнес-консультант Ларс Садменн стверджує, що, приймаючи керівну посаду, ми думаємо про лідерство як і про батьківство: ми представляємо, як спритно і розумно ми впораємося із завданнями. Також спеціаліст дає 3 базові поради, які повинна знати кожна людина, яка хоче стати лідером/ою. Детальніше про це ТУТ.


ЗБЕРЕГТИ ПРОДУКТИВНІСТЬ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ. Сьогодні нам важче брати себе в руки, ніж у спокійні часи. На нас впливає інформаційний шторм, який забирає всю увагу. І це нормально, бо раптово з’явилася загроза нашому здоров’ю, життю чи добробуту. Головне завдання – навчитись із цим жити. Як це зробити, детальніше ТУТ.

ПРО НАЙВАЖЛИВІШЕ

Руйнуємо міфи та розповідаємо правду про жіноче здоров’я

ТОП-10 ЗАПИТАНЬ ПРО ІМУНІТЕТ: ПРАВДА ВІД ЛІКАРЯ. Підтримка та зміцнення імунітету – тема, яка у теперішній ситуації особливо актуальна. Тож пропонуємо Вам дізнатися відповіді на найпопулярніші питання про імунітет від імунологині Белли Брагвадзе. Детальніше ТУТ.


ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КОРОНАВІРУС COVID-19: ПРАВДА ВІД ЛІКАРЯ. Кількість людей, хворих на коронавірус, у світі невпинно зростає. Невпинно зростає й кількість новин із гучними заголовками: «Не замовляйте посилки із Китаю», «Мийте руки і коронавірус вам не страшний», «Від коронавірусу є вакцина» тощо. Зрозуміти, що із цього правда, а що міф важко. Тому ми вирішили прояснити деяку інформацію щодо коронавірусу COVID-19, спростувати міфи та розповісти правду про вірус, якого боїться весь світ, а допомогла нам в цьому лікарка-інфекціоністка Людмила Кучеренко. Уся правда від неї ТУТ.


ЯК СПАТИ З КОРИСТЮ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я: МІФИ І ПРАВДА ПРО СОН. Сон – одна із обов’язкових складових нашого здоров’я. У зв’язку із цим ми вирішили розвінчати головні міфи щодо сну та виявнити, як зробити свій нічний відпочинок максимально здоровим. Детальніше ТУТ.


ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС КАРАНТИНУ? 10 ПОРАД ВІД ДОКТОРКИ ПСИХОЛОГІЇ. Життя на карантині кидає нам нові виклики. Змінюється наш спосіб життя, наше світосприйняття, наші цінності. Це не може не впливати на наше емоційне та психічне здоров’я. На фоні цього під час карантину посилюються тривога та неспокій. Як з ними справитись, ділиться порадами докторка психології із Нью-Йорку Марджи Донлон. Детальніше ТУТ.


СПЕЦВИПУСК ПРОГРАМИ «ПРАВДА ПРО ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ’Я» ПРО ДІАБЕТ. Діабет – складне захворювання, яке особливо поширене серед жінок. Щодо нього існує безліч міфів та упереджень. Ми досі вважаємо, що діабет виникає через надмірну кількість солодкого в раціоні та зайву вагу. Чи правда це та куди звертатись у випадку підозри на цукровий діабет. Відповіді дізнавайтесь у спецвипуску програми «Правда про жіноче здоров’я» ТУТ.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

ДЕНЬ ЄВРЕЙСЬКОЇ ЖІНКИ У ХАРКОВІ. Яку подію ми завжди чекаємо з нетерпінням, очікуючи від неї море емоцій і вражень? Звичайно ж, День єврейської жінки! І в цей раз таке «свято жінок» відбулося 1 березня у Харкові. Детальніше про святкування ТУТ.


ПРОЕКТ «СВІТЛО, ЩО ВІДОБРАЖАЄ КИЯНОК» У КИЄВІ. Уявіть собі, скільки історій про відомих жінок і цікавих подій минулого приховано на вулицях Вашого міста. Адже в кожному місті є такі місця, про які можна написати цілу книгу. Саме це надихнуло нашу активістку з Києва, Олену Кремер, на створення свого мініпроекту, присвяченого розкриттю цікавих історичних місць Києва, пов’язаних з єврейською історією і життям відомих євреїв та єврейок. Детальніше про цей проект ТУТ.


ПРОЕКТ «ГАН СІМХОТ» У ЗАПОРІЖЖІ. У кожної із наших активісток є свій унікальний талант. Інколи такі таланти переростають не тільки в цікаве хобі, але й у власний проект. Саме у такий власний проект переросло хобі нашої активістки Ольги Павлік із Запоріжжя. Детальніше про цей проект ТУТ.


СТАРТ ВЕБІНАРІВ ДЛЯ МАМ ТА ДОНЬОК. Карантин «диктує» свої умови, тому шаббатон для мам і доньок, який мав відбутися цього місяця в Одесі ми відмінили. Проте сучасні технології відкрили для нас іншу можливість – розпочати цикл навчальних вебінарів для мам та доньок. Як показав досвід першого вебінару, який об’єднав 8 пар мам та доньок, – підтримка один одного та зв’язок важливі навіть на відстані! Детальніше про вебінар ТУТ.


ОНЛАЙН-СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОГО ЖІНОЧОГО СЕДЕРУ. Щорічно за 2 тижні до Песаху, наші активні жінки у різних країнах та містах проводять святкові зустрічі у своїх жіночих групах, щоб поговорити про роль жінки в історії Виходу та у сучасному світі, побачитись зі своїми подругами та відчути ту єдність, яка керує нашою діяльністю. На жаль, цього року карантин не дозволив провести такі зустрічі. Проте ми не відмінили свято, яке вже встигло стати нашою традицією, а провели його онлайн на платформі ZOOM, в «YouТube» та «Facebook»! Як відбувалось свято, читайте ТУТ.

ЩО РОБИТИ У КВІТНІ?

Анонси подій та проектів для жінок від Проекту Кешер

Любі подруги, карантин – не причина не спілкуватись! Сучасні технології відкривають для нас нові можливості! Тож у квітні ми підготували для Вас багато цікавих вебінарів та онлайн-зустрічей, серед яких:

 • 06.04 – вебінар із психотерапевтом Алексом Ентіним “Життя під час карантину: з партнером чи наодинці“. Анонс ТУТ.
 • 06.04 – вебінар із психологинею Маріанною Лапіною для дівчат-підлітків “Міфи і правда про підлітковий вік“. Анонс ТУТ.
 • 07.04 – вебінар із експертками: юристкою Світланою Мурашко та маркетологинею Світланою Кольцовою “Загальні правила інформаційної діяльності“. Анонс ТУТ.
 • 09.04, 16.04, 23.04 – вебінари з раббі Ольгою Вайнштейн (Виконавча директорка ПК Ізраїль) “Єврейська освіта“. Очікуйте анонси згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
 • 15.04 – вебінар зі спеціалісткою в сфері медитації Ніною Смайлі “Основи медитації“. Очікуйте анонс згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
 • 16.04, 30.04 – вебінари з фінансовою консультанткою Тетяною Романенко “Фінансова грамотність для жінок“. Очікуйте анонси згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
 • 22.04 – вебінар із запрошеною спеціалісткою на тему “Фемінізм“. Очікуйте анонс згодом на нашому сайті та на сторінці у Facebook.
 • 07.04, 15.04, 22.04 – “КешерРазом:Запрошуємо” – цикл міжнародних зустрічей із регіональними представницями Проекту Кешер в різних країнах. Анонс першої зустрічі (07.04) ТУТ.
ЗМІНЮЙ ЗВИЧКИ

Вчимося змінювати звички на період карантину

Маска та антисептик: як обійтися без аптеки? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

Власний кінотеатр вдома: ідеї та підбірки фемфільмів. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

Як комунікувати з іншими, не виходячи із дому? Топ секретів. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

Відвідати театр онлайн: YouTube канали театрів із записами вистав. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

На карантині з донькою-підлітком: як ладити та топ ресурсів для навчання і розвитку. Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

 

 

 

 

 

 

ДІЗНАВАЙТЕСЬ ЦІКАВЕ

Наші рекомендації та цікаві тести для самоперевірки

→ КНИГИ-ПОРАДНИКИ ДЛЯ ЖІНОК. Топ книг із порадами для жінок, які написані іншими жінками. Переглянути список можна ТУТ.


→ 35 МУЗЕЇВ СВІТУ, ЯКІ МОЖНА ВІДВІДАТИ ОНЛАЙН. Провідні музеї оцифровують свої колекції і викладають в вільний доступ зображення шедеврів, що включає огляди 360-градусів, відеоанонси і трансляції головних виставок, а також тематичні конференції та спеціальні програми. Список музеїв із посиланнями можна переглянути ТУТ.


→ АУДІОПОДКАСТИ ДЛЯ ДОЗВІЛЛЯ ТА НАВЧАННЯ. Аудіоподкасти – чудовий формат навчання та розвитку. Включивши аудіозапис, ви можете виконувати будь-яку іншу роботу паралельно. Детальніше про те, що таке подкасти та де їх шукати можна дізнатись ТУТ.

ЖІНКИ ТА ЦИТАТИ МІСЯЦЯ

Відомі жінки та їх цитати із нашої рубрики у Facebook

→ ГОЛДА МЕЇР – ізраїльська політична і державна діячка, 5-та прем’єр-міністрка Ізраїлю, міністрка внутрішніх справ Ізраїлю, міністрка закордонних справ Ізраїлю, міністрка праці і соціального забезпечення Ізраїлю.


→ ПЕГГІ ВІТСОН – американська астронавтка NASA, яка провела на космічній станції наодинці 655 днів. Жінка, опираючись на власний досвід, дала поради як прожити в ізоляції:

► Перебуваючи в ізоляції, люди повинні усвідомити, що роблять це не тільки заради себе, а й для всіх навколишніх, виконуючи загальну місію і роблячи свій особистий внесок. Якщо не забувати про це, то перенести самоізоляцію буде простіше.

► Важливо ставити перед собою конкретні цілі та строки їх досягнення. Кожен повинен бути готовий, що доведеться побути в такій ситуації тривалий час. Сама Вітсон свого часу перебувала на орбітальній космічній станції більше запланованого терміну (замість шести місяців – дев’ять). Але при цьому, за її словами, їй ніколи не було нудно в космосі!

► Також астронавтка порадила налагодити контакт з людьми, що знаходяться поруч на карантині. Так, астронавти змушені протягом однієї місії перебувати в тісному просторі і контакті з одними і тими ж людьми. Вітсон підкреслила, що загальна мета для них завжди була понад усе, що й допомагало довгий час проводити в ізоляції.

Тож прислухаймося до порад відомої жінки, турбуймося про своє здоров’я і здоров’я інших та залишаймося вдома!

Успіху Вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок