Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

У цю хвилину кожна п’ята людина на планеті вимушено сидить вдома через карантин (джерело: The Guardian).

Життя на карантині кидає нам нові виклики. Змінюється наш спосіб життя, наше світосприйняття, наші цінності. Це не може не впливати на наше емоційне та психічне здоров’я. На фоні цього під час карантину посилюються тривога та неспокій. Як з ними справитись? Як під час ізоляції зберегти не тільки фізичне, але й психічне здоров’я? Як контролювати емоції та своє самопочуття в такий складний період? Ділимося порадами докторки психології із Нью-Йорку Марджи Донлон (Margie Donlon).

Порада 1. Дотримуйтеся певного розпорядку.

Лягайте спати і прокидайтеся в «розумний» час; складіть план, що включає як роботу, так і турботу про себе.

Порада 2. Нехай ваш стиль одягу відповідає бажаному способу життя, а не тому, який ви змушені вести на даний момент.

Приймайте душ і одягайте зручні речі, вмивайтеся і чистіть зуби. Прийміть ванну або приділіть час догляду за обличчям. Одягніть якийсь яскравий одяг. Просто дивовижно, як вбрання може впливати на наш настрій!

Breathwork in Recovery, Health Benefits | AToN CenterПорада 3. Виходьте з будинку хоча б раз в день, мінімум на пів години.

Якщо ви переживаєте через можливий контакт з іншими людьми, виходьте на прогулянку рано вранці або пізно ввечері і обирайте менш людні вулиці. Якщо ви перебуваєте в групі підвищеного ризику або проживаєте разом з такими людьми, відкривайте вікна і включайте вентилятор. Просто дивовижно, як свіже повітря може підняти настрій!

Порада 4. Знайдіть час для рухової активності, приділяйте цьому як мінімум по півгодини щодня.

Якщо ви не хочете виходити на вулицю, існують численні YouTube-відео, які пропонують безкоштовні заняття, але якщо і це не спрацює, просто включіть музику і влаштуйте собі танцювальний вечір!

Порада 5. Спілкуйтеся з іншими людьми, мінімум по півгодини щодня.

Використовуйте FaceTime, Skype, дзвінки та повідомлення, щоб бути на зв’язку з іншими людьми, отримувати і надавати підтримку. Не забувайте також спілкуватися з дітьми. Організовуйте віртуальні дитячі свята з друзями через FaceTime, Facebook Messenger Kids, Zoom тощо. Ваші діти також сумують за своїми друзями!

Фитнес-питание: минус талия, плюс мышцы! Часть втораяПорада 6. Не допускайте зневоднення і добре харчуйтеся.

Це може здаватися очевидним, але часто стрес не кращим чином впливає на нашу харчову поведінку, і ми або занадто багато їмо, або забуваємо поїсти, або взагалі відмовляємося від їжі. Пийте достатньо води, їжте хорошу поживну їжу, і візьміть собі за мету навчитися готувати будь-яке нове блюдо!

Порада 7. Створіть свій особистий комплект самодопомоги.

У кожного він свій індивідуальний. Безліч успішних стратегій турботи про себе припускають елементи сенсорного впливу (сім почуттів: дотик, смак, зір, слух, нюх, вестибулярне і пропріоцептивне). Ось ідеї по кожному з них: м’який плед або м’яка іграшка, гарячий шоколад, фотографії з відпустки, приємна музика, масло лаванди або евкаліпту, гойдалка чи крісло-качалка, важка ковдра. Журнал або надихаюча книга, книжка-розмальовка – теж відмінний варіант. Робіть мильні бульбашки або видувайте фарбу на папір через соломинку – це і око радує, і допомагає контролювати дихання. М’ятна жуйка, смужки для свіжого дихання, імбирний ель, коктейлі Фрозен, пакети з льодом – холод сприяє зниженню тривожності. Для дітей – добре було б допомогти їм створити свої власні комплекти самозаспокоєння (можна скласти це в коробку з-під взуття або ящик, який вони могли б прикрасити на свій смак), яким вони могли б користуватися, коли не виходить справитися з емоціями.

Как создать уютный уголок для детского чтения | Игрушечные комнаты ...
Порада 8. Присвятіть більше часу іграм з дітьми.

Діти рідко говорять, що вони відчувають, але вони шукають додаткової уваги та спілкування за допомогою гри. Не дивуйтеся, якщо переважати будуть ігри на медичну тематику: візити лікаря, хвороби, ізоляція. Ви повинні розуміти, що гра для дітей корисна і має важливий ефект – таким способом вони перепрацьовують інформацію про світ, в якому живуть, і вирішують свої проблеми, тим більше, що зараз вони бачать і переживають багато.

Порада 9. Надайте іншим людям кредит довіри і давайте їм вільний простір.

Перебуваючи тривалий час разом в чотирьох стінах, ми часто виявляємо свої найбільш непривабливі риси. У кожного із нас будуть моменти, коли ми поведемо себе не найкращим чином. Важливо з гідністю переживати конфлікти, не з’ясовувати стосунки по кожній причині, і не ображатися, затягуючи чвари. Кожен намагається зробити все можливе, щоб впоратися з цією ситуацією.

Порада 10. Кожному потрібен власний притулок.

Простір має першорядну важливість, особливо в умовах міста. Важливо, щоб люди знайшли для себе відокремлене місце для роботи і релаксації. Допоможіть також дітям визначити своє місце, в якому вони можуть сховатися, якщо їм це буде необхідно. Його можна облаштувати, обставивши його пледами, ковдрами або подушками, шарфами, кріслами-мішками, наметами. Завжди приємно розуміти, що хоч ми і живемо зараз один у одного «на головах», у нас все одно є особистий простір, де ми можемо усамітнитися.

Ця хвороба приголомшила нас, кинула нам виклик, і поки нам здається, що вона нас перемагає. Але ми розумніші і кмітливіші за байдужий вірус, і не повинно бути ніяких сумнівів в тому, хто в підсумку переможе. Тож користуйтеся порадами психологині та бережіть не тільки фізичне, але й психічне здоров’я!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок