Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“Естер одяглася по-царськи… І стала вона на внутрішньому дворі царського дому, перед будинком царя… Коли цар побачив царицю Естер, що стоїть у брамі, то знайшла вона ласку в очах його. І простягнув цар до Естер золотий скіпетр, що в руці його, і підійшла Естер … “(Ест. 5: 1-2)

На всіх переломних етапах єврейської історії з’являлися жінки, які рятували народ від біди або винищення. Поруч з чоловіком вони ставали тією єдиною силою добра, яка перемагає зло. Це стосується і скромної, але сміливої цариці Естер, яка, свого часу, змогла змінити долю єврейського народу.

Коротка історія цариці Естер

Історія Естер відбувалася під час вавилонського полону Іудеї і правління перського царя Ахашвероша. Після вигнання своєї першої дружини Вашті, він, серед усіх красунь Персії, вибрав собі в дружини скромну єврейську красуню Естер. Згідно оповідань, вона не володіла незвичайною красою, але її краса виходила з душі.

У той же час, царський радник, «фаворит» Ахашвероша, жорстокий і підлий Гаман, замислив вбити всіх євреїв в державі. Цар прислуховувався до Гамана, і той старанно працював для того, щоб обманом змусити царя прийняти указ по знищенню всіх євреїв.

Однак Естер, яка не розказала цареві, що вона єврейка, зробила дуже сміливий вчинок, щоб врятувати свій народ. Вона без дозволу пішла до царя просити про порятунок свого народу.

У перській культурі тих років кожен, хто підходив до царя без запрошення, був засуджений до смерті – якщо тільки царський скіпетр не вказував в його сторону (Ест. 4:11). Навіть дружині царя дозволялося перебувати в його присутності, тільки якщо вона була запрошена.

 

В результаті, Естер змогла розповісти цареві про підступний план Гамана, цар видав наказ про порятунок євреїв і народ Ізраїлю був врятований.

Сильний характер Естер

За розповіддю вище, ми можемо зробити висновок, що Естер була надзвичайно сміливою дівчиною. Коли мова пішла про порятунок єврейського народу, вона відважно пішла до царя, не дивлячись на небезпеку і загрозу власному життю.

Окрім цього, Естер була терплячою жінкою. Для порятунку євреїв, вона довго постилась. І в цьому її підтримали тисячі євреїв:

“І сказала Естер: «Іди, збери всіх юдеїв, і постіться…»”

А ще, завдяки своїй мудрості, їй вдалося знайти підходящий момент для того, щоб оголосити Ахашверошу про свою релігію і попросити порятунку свого народу.

Таким чином, скромність, мудрість, терплячість і сміливість – це все про нашу героїню, царицю Естер.

Свято Пурім
Результат пошуку зображень за запитом "естер пурим"

На наступний день після перемоги євреї святкували своє чудесне спасіння. 13 адара, день, визначений Гаманом за жеребом для знищення євреїв, став святом Пурім (пур – «жереб»). Чому? Тому, що плани Гамана були зірвані єврейською дівчиною на ім’я Естер. Місяць, який повинен був принести Ізраїлю велику біду, став місяцем святкування.

“Ухвалили Іудеї і взяли на себе, і на дітей своїх, і на всіх, хто приєднається до них, щоб святкувати два дні, згідно з написаним про них та згідно з їхнім часом, щороку, і щоб дні ці були пам’ятні та святкувалися у всі роди, в кожному роді, у кожній області і в кожному місті; А ці дні, Пурім, не минуться між юдеями, і пам’ять про них не скінчиться у дітей їх” (Ест. 9:27)

Таким чином, ми бачимо, яку надзвичайну роль відіграла одна «маленька» жінка в історії цілого єврейського народу!
Ось вона, жіноча сила в дії!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок