Важливi проєкти
Телефони

Дорогі наші подруги та друзі, читачки та читачі, активістки та активісти, партнерки та партнери, волонтерки та волонтерки і просто гості сайту! 

Ось і закінчилось літо-2019, останній місяць якого потішив нас цікавими новинами та подіями, корисними інтерв’ю із лікарями та спеціалістами у різних областях, прем’єрами світових бестселлерів та анонсами курсів для саморозвитку. Не вірите? Читайте про все це нижче у нашому серпневому дайджесті «Календар подій».

P.S. У цьому дайджесті ми підготували нову рубрику – «Анонс подій Проекту Кешер у вересні». Можливо ми запланували цікавий захід саме у Вашому місті!

З нами інформативно та цікаво!

Які події відбулися у єврейському світі? Чим цікавим та інформативним ми ділилися у цьому місяці? Що саме із цього можна почерпнути для себе? 

-Хеді Ламарр-

Голівудська акторка, єврейка, винахідниця та жінка, яка все життя боролася із гендерними стереотипами – цього місяця ми ще раз згадали унікальну історію життя Хеді Ламарр. Вона власним прикладом показала, що жінки мають виборювати право на самореалізацію та досягати успіху! Залишивши свій неоціненний слід в історії, вона змінила її!

Хеді Ламарр – голлівудська акторка, яка змінила історію


-Піст 9 Ава-

Цього місяця на 10-11 серпня припав найтрагічніший день в єврейській історії – Тиша-ба-Ав (піст 9 Ава). День 9 Ава означає трагічні події впродовж всієї єврейської історії. Мішна повідомляє, що крім руйнування обох Храмов в цей день відбулися ще ряд лих: «Вимовлений був Божественний вирок над вихідцями з Єгипту, щоб вони загинули всі в пустелі і не ступили нав Землю Обітовану … взята була римлянами фортеця Бейтар … зораний був, як поле , святий град [Єрусалим]».

Дев’яте Ава – значення цього дня в єврейській традиції


-День любові-

З вечора 15 серпня до вечора 16 ми відзначали Ту бе-Ав (День Любові в єврейському календарі). У цей день відбулося багато радісних подій у нашій історії! Спільне для них – це досягнення гармонії, заповнення нестачі, єднання і завершеність.

День любові Ту бе-Ав


-Рубрика «Жінки Тори»-

Ми продовжуємо рубрику «Жінки Тори», у якій розповідаємо про унікальність кожної із наших прамам, з яких ми повинні брати приклад та черпати натхнення для майбутнього. Цього місяця ми розповідали Вам про ще двох наших прамам:

Рахель – самовіддана заступниця єврейського народу

Лея – та, чия сила молитви стала сильнішою за обставини


-Євреї в сучасній Україні-

Цього місяця відбувся важливий для відносин України та Ізраїлю візит прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу. У зв’язку з цим ми вирішили з’ясувати, яке ж становище єврейських громад у сучасній Україні, рівень антисемітизму та що змінилось в житті українських євреїв за часи незалежності нашої держави.

Євреї в сучасній Україні: становище громад, рівень антисемітизму та відносини із Ізраїлем

Чим відзначився травень у питаннях жіночого здоров’я? Які цікаві події відбулися в Україні та світі?

-Грудне вигодовування-

1-7 серпня у світі відзначали тиждень грудного вигодовування. На підтримку інформаційно-просвітницьких кампаній щодо ГВ, ми вирішили задати найактуальніші питання, які часто порушують молоді мами під час наших заходів проекту «Мама для мами» консультантці з ГВ Вікторії Коноваленко та почути відповіді від спеціалістки.

Грудне вигодовування: 5 ключових питань спеціалісту


-Статеве виховання-

Навколо теми статевого виховання існує безліч дискусій та суперечок: Чи потрібне воно взагалі? У якому віці варто його вводити? Хто має викладати такий курс у школі? Цього місяця ми спробували дати відповідь на деякі із цих питань і допомогла нам у цьому Катя Мячіна, засновниця онлайн-проекту з сексуальної освіти «Вперше».

*«ВПЕРШЕ» – це проект, на сайті якого підлітки можуть знайти корисну та достовірну інформацію з перевір

Чому статеве виховання – панацея від багатьох хвороб? Інтерв’ю з Катею Мячіною


-М-канал-

Освітній М-канал на Youtube (ініціатива UNICEF Ukrain) продовжує свою інформаційно-просвітницьку діяльність. І цього місяця вийшло зразу декілька корисних відео, які варто показати своїй доньці/внучці/сестрі та переглянути самим.

8 правил менструальної гігієни, які ти маєш знати

Відверта розмова з психологом про ПМС

Міфи і правда про менструацію: чи зможеш ти їх відрізнити?


-Правовий захист здоров’я жінок-

Українсько-канадський проект «Доступна та якісна правова допомога в Україні» спільно з Медичним проектним центром випустили посібник та довідник, присвячені правовому захисту здоров’я жінок в Україні. Інформація стане корисною для кожної жінки, яка турбується про власне здоров’я.

«Здоров’я жінок в Україні: права, можливості та рекомендації»

«Організації та заклади, які надають допомогу та консультації для жінок у сфері охорони здоров’я»


Жінки та стрес-

Американська фізіологічна асоціація у серпні місяці опублікувала звіт, у якому йдеться про те, що жінки більше схильні до стресу, ніж чоловіки, вони також демонструють більше фізичних симптомів, пов’язаних зі стресом: головний біль, спазм шлунка, вигоряння, дратівливість.

Чому жінки переносять стрес гірше, ніж чоловіки?


-Гормональні контрацептиви-

Недавні дослідження показали, що більшість жінок в Україні ставляться до гормональних контрацептивів з недовірою. Через  це тема КОК (комбіновані оральні контрацептиви) обростає міфами та стереотипами. Ми ж вирішили зруйнувати найпопулярніші із них та розповісти Вам правду. Допомогла нам у цьому гінекологиня Наталія Сіліна.

Топ-8 запитань про гормональні контрацептиви: правда від лікаря

 

Що відбулося в сфері просування жіночих прав? Які можливості здобули/не здобули жінки? Які події варто згадати?

інки в Саудівський Аравії-

У Саудівській Аравії вступили в силу поправки до законодавства, що дозволяють жінкам подорожувати без чоловіка-опікуна. Крім того, уперше жінки зможуть самостійно реєструвати народження дитини, одруження або розлучення, а також отримувати офіційні сімейні документи і оформлювати право на опіку над неповнолітніми дітьми. Більше читайте тут:

Жінкам Саудівської Аравії уряд дозволив подорожувати без супроводу чоловіків


-Жінки і футбол-

Французька арбітрка Стефані Фраппар судить Суперкубок УЄФА, який почався 14 серпня. Це перший випадок в історії турніру, коли жінка виступила в якості судді на матчі між чоловічими командами.

Вперше жінка буде судити Суперкубок УЄФА


-Мішель Обама та Меган Маркл-

У минулому перша леді США, жінка з бездоганним смаком та ідеальна мати – все це про Мішель Обаму. Мішель дала інтерв’ю герцогині Сассекській, яку запросили стати редактором вересневого випуску британського Vogue, і розповіла про материнство та зрілість.

Меган Маркл поговорила з Мішель Обамою про материнство і зрілість


-Наукові ліцеї-

Цього місяця українські освітяни заявили, що в країні створюватимуть наукові ліцеї, які зможуть створювати проектні групи для школярів. Наукові ліцеї починатимуться з 5 класу. Їхні учні навчатимуться одразу за загальнодержавним та спеціалізованим освітніми стандартами. Зараз МОН розробляє спеціалізований стандарт. Групи не будуть розділені за статтю.

В Україні створюватимуть наукові ліцеї, де учні працюватимуть над власними проектами


-Допомога у випадку харасменту-

Акторка та правозахисниця Емма Уотсон анонсувала запуск гарячої лінії для жертв домагань на робочому місці. Це буде служба безкоштовних юридичних консультацій для жерт харасменту на роботі.

Емма Вотсон створила службу безкоштовних юридичних консультацій для жертв харасменту на роботі


-Сексизм-патруль-

Цього місяця активістки ініціативи Гендер в деталях запустили кампанію “Сексизм патруль”, в рамках якої розповідатимуть українцям про дискримінаційні висловлювання політиків . Поштовхом до створення став пост народного депутата від “Слуги народу” Жана Беленюка, де він назвав жінок російським словом “баби”.

В Україні запустили сексизм-патруль


-Топ-35 інноваторів-

Українка Ольга Дудченко увійшла у рейтинг Массачусетського технологічного інституту (MIT) топ-35 інноваторів до 35-ти років. Українська науковиця віднайшла кращий спосіб визначення послідовності геному. Її метод може стати корисним у дослідженні геному тих тварин, яким загрожує вимирання.

35 інноваторів до 35 років: українська вчена потрапила до рейтингу наукових інноваторів


-Фінансова грамотність-

Цього місяця стартував набір на наш курс фінансової грамотності. Для чого жінкам бути фінансово грамотними? Як не жити «від зарплати до зарплати»? Як стати фінансово незалежною? Як втілювати свої плани і при цьому відкладати гроші? Як убезпечити себе в сфері фінансів? На ці та інші питання відповідали у статті нижче

Школа успішних жінок – Ваш особистий крок до фінансової незалежності!


-Впливові жінки-

Журнал «Новое время» у серпні оприлюднив свій новий рейтинг 100 найвпливовіших людей України. У ньому 16 жінок. При цьому в першій десятці їх немає взагалі, а в двадцятці — лише дві.

У рейтингу 100 найвпливовіших людей України  16 жінок, із них 5 – політикинь


-Відповідальність за сексизм-

Жінки, які працюють у медіасфері України неодноразово піддаються проявам сексизму та інших публічних образ з боку депутатів та чиновників. Саме тому вони розповсюдили звернення, в якому вимагають розробити і впровадити етичний кодекс, який би забороняв сексизм та передбачав відповідальність  за його прояви. Зараз звернення підписали понад 80 представниць мас-медіа в Україні. Збір підписів триває.

Заява: Українські медійниці вимагають запровадити відповідальність за сексизм

Які заходи ми проводили у серпні? Які міста виявились найактивнішими? Які заходи плануються на вересень?


09.08 – відкриття оновленого комп’ютерного центру в Кривому Розі

13.08 – виїзний захід «Маю право на здоров’я» у Харкові

12-18.08 – участь у III Міжнародному волонтерському таборі спадщини у Львові

16-18.08 – шаббатон «Мами-доньки» у Харкові


-Анонс подій Проекту Кешер у вересні-

А ось і довгоочікувана нова рубрика нашого дайджесту. Які події ми плануємо у вересні:

06.09 – відбудеться навчальний семінар для учасниць нашого проекту “Жіноче єврейське лідерство” у Києві. Більше про проект читайте тут

17.09 – стартує перший модуль курсу фінансової грамотності для дівчат та жінок. Деталі курсу тут

21.09 – заходи у різних містах України на честь Міжнародного Дня миру. Хочете долучити до заходів жіному громаду свого міста? Залишайте заяву тут

22-23.09 – семінар по жіночому здоров’ю “Я для себе, мир для мене” у Чернівцях. Більше про проект читайте тут

Які нові матеріали з’явились у нашій бібліотеці? Які книги варто прочитати? Які курси ми рекомендуємо? Які фільми варто переглянути?

-Книги-

Таіс Золотковська «Червона сукня моєї тітки».  За словами Таіс Золотковської, «цей текст, додумана біографія», прийшов до неї сам собою, коли від раку молочної залози померла Аня Сільвер, його головна героїня. Попри трагічність ситуації, що лягла в її основу, ця вишукано й водночас зворушливо ілюстрована поезія у прозі — не про мужність у боротьбі зі смертельною недугою (хоча і про це теж), а про красу та жіночність, здатність проживати кожну мить яскраво й творчо, з любов’ю і радістю. Ця книжка надихає на життя, вчить приймати всі його прояви, навіть біль і втрати, навіть те, що нам не підвладне. Проживати кожен день, мов останній, не втрачаючи жодної дорогоцінної миті. Адже кращий час для того, щоб бути щасливим, — зараз.


Мішель Обама «Становлення». Світовий бестселер Мішель Обами «Становлення» незабаром з’явиться на полицях наших книгарень. Вже у вересні українські читачі зможуть дізнатися, про секрети успіху місіс Обами.  Мемуари Мішель Обами поділені на три частини і охоплюють все її життя — від тісної квартирки в Чикаго до Білого Дому. Мішель розповідає про злети й падіння — як її звеличували, а потім скидали з усіх п’єдесталів. Також колишня перша леді у книжці написала про те, що ніколи не пробачить Трампу. У книзі жінка зізналася, що понад 20 років тому у неї стався викидень, і для зачаття обох дітей — Малії та Саші — вона вдалася до штучного запліднення. Які ще секрети розповіла Мішель Обама у своїх мемуарах?


-Рекомендовані курси-

Психологія стресу та способи боротьби з ним. Як людині підтримувати життєву рівновагу, справлятись із викликами, організовувати власну стабільність на рівні думок та почуттів і поступальної активності? Про все це ви дізнаєтеся в цьому курсі!


Сексуальна освіта. Фонд Олени Пінчук представляє перший в Україні масовий онлайн-курс «Сексуальна освіта», що дає відповіді на найпопулярніші запитання підлітків про секс, розвіює найпоширеніші міфи та допоможе батькам розпочати розмову про секс з дітьми. До розробки та створення курсу були залучені найкращі спеціалісти в сфері медицини та психології, а в зйомках відеолекцій взяли участь популярні телеведучі та лідери думок.


Школа успішних жінок. Для чого жінкам бути фінансово грамотними? Як не жити «від зарплати до зарплати»? Як стати фінансово незалежною? Як втілювати свої плани і при цьому відкладати гроші? Як убезпечити себе в сфері фінансів? На ці та інші питання Ви знайдете відповідь, пройшовши курс фінансової грамотності від Проекту Кешер.


І на завершення, декілька найкращих червневих добірок фільмів із нашої щотижневої рубрики “Фільми для вихідних” у групі “Кешер.Поряд. Пізнавальні і розважальні, документальні і комедійні, гостросюжетні і для релаксації (щоб перейти до вибраного списку фільмів, клікайте на відповідну картинку):

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок