Важливi проєкти
Телефони

Дорогі наші подруги та друзі, читачки та читачі, активістки та активісти, партнерки та партнери, волонтерки та волонтерки і просто гості сайту! 

Важко в це повірити, але другий місяць літа добіг кінця. І якщо Ви вважаєте, що всі відпочивали і тому в липні не відбулося нічого цікавого, тоді Ви сильно помиляєтесь. Стільки цікавих дат, символічних свят та подій, що ми й самі здивувались. Хочете дізнатись більше? Читайте нижче наш липневий дайджест «Календар подій» у вигляді огляду найцікавіших подій та новин у сфері жіночого лідерства, гендерної рівності та єврейського світу. Окрім цього, у кінці Вас очікує огляд наших нових корисних матеріалів із розділу «Бібліотека», а також посилання на цікаві та пізнавальні книги, курси, тести, фільми та відео-матеріали.

З нами інформативно та цікаво!

Які події відбулися у єврейському світі? Чим цікавим та інформативним ми ділилися у цьому місяці? Що саме із цього можна почерпнути для себе? 

-Цдака як складова життя-

Щомісяця Ривка Продан, дочка нашої активістки Світлани Продан, яка більше 10 років живе в США, передає Цдаку для чернівецької жіночої групи. Завдяки цьому жінки єврейської громади Чернівців отримують можливість регулярно збиратися для святкування Шабата і вивчення Тори. У цьому місяці ми розповіли про важливість Цдаки у нашому житті та житті нашої громади, а також про особистий приклад Світлани та Ривки Продан.

Цдака як важлива складова нашого життя: історія Чернівецьких активісток


 –Радіти за досягнення інших-

У 2014 році ізраїльська некомерційна організація Made in JLM ( «Зроблено в Єрусалимі») заснувала Міжнародний день фіргун, який відзначається 17 липня. Ідея свята – поширення «фіргун» на планеті. Для цього кожен може взяти участь у святкуванні. Варто просто щиро, від усього серця, висловити комусь похвалу, захоплення їхніми успіхами. Наприклад, порадіти за відпустку колеги чи побажати щастя онукам сусідки. Таку ініціативу підтримали по всьому світі.

Чому важливо радіти за досягнення інших?


Це Хала: що означає кожен із інгредієнтів-

Хала – незамінний атрибут Шабату. Часто ми навіть й не задумуємось наскільки велике значення та сенс процесу приготування та вживання хали. Також із халою пов’язані важливі традиції, які підкреслюють роль жінки у єврейському житті.

Це Хала! Чи знаєте Ви, що означає кожен інгредієнт хали?


-Хеді Ламарр-

Голівудська акторка, єврейка, винахідниця та жінка, яка все життя боролася із гендерними стереотипами – цього місяця ми ще раз згадали унікальну історію життя Хеді Ламарр. Вона власним прикладом показала, що жінки мають виборювати право на самореалізацію та досягати успіху! Залишивши свій неоціненний слід в історії, вона змінила її!

Хеді Ламарр – голлівудська акторка, яка змінила історію


-Рубрика «Жінки Тори»-

Цього місяця ми розпочали рубрику «Жінки Тори», у якій розповідаємо про унікальність кожної із наших прамам, з яких ми повинні брати приклад та черпати натхнення для майбутнього. І ми вже встигли розповісти Вам про двох жінок Тори:

Сара як зразок праведної та мудрої жінки

Рівка – Княгиня Духу, яка довела свою мудрість

Чим відзначився травень у питаннях жіночого здоров’я? Які цікаві події відбулися в Україні та світі?

-День без поліетилену-

За прогнозами вчених, уже за 30 років пластику в морях буде більше, ніж риби! І ми навіть приблизно не можемо уявити, яка це величезна кількість сміття, що завдає шкоду довкіллю та людям! Щоб привернути увагу на цю проблему, 3 липня в Україні провели акцію «День без поліетилену». У межах акції люди масово відмовлялись від використання поліетиленових пакетів та пластиків, віддаючи перевагу екопродукції.

Чому відмовляючись від поліетилену, ми спасаємо довкілля та власне здоров’я?


-Pussypedia-

У цьому місяці команда експерток представила сайт, який відповість на всі питання про жіноче здоров’я. Родзинка ресурсу – «гіпер-факт-чекінг», вироблений гінекологами і дослідниками в галузі медицини. При цьому, підкреслюють авторки, звертатися до лікаря все одно потрібно і ні в якому разі не займатися самолікуванням на основі інформації, яку почерпнув в Pussypedia.

Pussypedia: Новий ресурс про жіноче здоров’я


-Facebook та здоров’я-

Розробники Facebook повідомили, що запускають спеціальний алгоритм, який буде боротися з оманливими постами про здоров’я, лікування хвороб та медицину. Так, у стрічках користувачів зменшиться кількість постів, із яких може скластися враження, що існують, наприклад, чудодійні ліки. Не має бути в наших стрічках більше і реклами засобів, пов’язаних зі здоров’ям.

Розгляд дописів щодо здоров’я


#IЯпройдутест-

Цього місяця працівники Центру онкології «Добробут» ініціювали флешмоб #IЯпройдутест. Мета флешмобу – популяризувати профілактику та звернути увагу людей на необхідність регулярної діагностики. Так, усі бажаючи отримали змогу пройти тест на ризик виникнення онко та поділитися ним із своїми знайомими.

Пройди тест – дізнайся про свій ризик!


-День шоколаду-

Похожее изображение11 липня відбулося свято на честь найулюбленішого продукту як дорослих, так і дітей – Всесвітній день шоколаду. Щодо впливу шоколаду на наше здоров’я та фігуру існує багато міфів та стереотипів. Чи дійсно на дієті потрібно відмовлятися від шоколаду? Чи шкідливий він для дітей? Чи псується від нього шкіра? Чи є складі шоколаду кофеїн? Відповіді нижче

Міфи про шоколад: правда чи вигадка


-Загроза антиперспірантів-

Липень – самий розпал літньої спеки. Як ніколи стають у пригоді наші незамінні «помічники» – антиперспіранти та дезодоранти. Та останнім часом інтернет-ресурси просто переповнені інформацією про шкідливість такого засобу! Більше того – поширюється інформація про те, що антиперспіранти здатні викликати рак! Що із цього правда, а що міф? Якій інформації довіряти? Ми запитались про це нашу експертку проекту «Правда про жіноче здоров’я», засновницю Dr.Silina Школа жіночого здоров’я, гінекологиню-ендокринологиню Наталію Сіліну.

Чи правда, що антиперспіранти викликають рак? Міфи та правда про антиперспіранти


Проект Кешер та Тижні добрих справ-

Дев’ятий рік поспіль в Одеському регіоні проводиться масштабний проект – Тиждень добрих справ, який об’єднує близько 100 громадських, державних та комерційних організацій. ВЖЄО «Проект Кешер» долучився до організації та проведення цієї акції. І у цьому місяці прийшов час підвести підсумки нашої участі у цьому масштабному проекті.

Проект Кешер та Дев’ять тижнів добра і здоров’я в Одесі: підводимо підсумки


-Ваш маршрут здоров’я-

З 2011 року 24 липня відзначають Міжнародний день турботи про себе (International Self-Care Day). «Яка мета цієї дати?» – спитаєте Ви. Її запровадили для того, щоб дати людям зрозуміти, як важливо дбати про себе для власного ж здоров’я. Адже навіть допомога іншим часто починається з себе. На честь свята ми розповіли про п’ять кроків турботи про себе та поділилися персональним маршрутом здоров’я.

П’ять кроків турботи про себе + Ваш персональний маршрут здоров’я


-Літня депресія-

У розпал літа ми порушили питання літніх депресивних розладів. Так, дослідник і клінічний професор психіатрії в Медичній школі Джорджтаунського університету у Вашингтоні, доктор Норман Е. Розенталь, 35 років тому вперше серйозно зайнявся дослідженням літньої депресії. За його підсумками, літня депресія «summer SAD» – це зовсім не примха, а серйозна проблема. Які ж симптоми цієї депресії та як із нею боротися?

Літня депресія: міф чи реальність?

 

Що відбулося в сфері просування жіночих прав? Які можливості здобули/не здобули жінки? Які події варто згадати?

-#SelfMadeWomen-2019-

На початку цього місяця журнал Forbes склав п’ятий за рахунком щорічний рейтинг найбагатших жінок Америки, які домоглися всього своєю працею. В #SelfMadeWomen-2019 увійшли 80 імен, їх загальний капітал становить $ 81.3 млрд.На обкладинці – тенісистка Серена Вільямс. Її стан оцінюється в $370 млн.

Self-Made Women — 2019: Рейтинг найбагатших американок


-Молодь в Проекті Кешер-

У цьому місяці, на честь Дня молоді, ми розповіли Вам про молодіжні заходи Проекту Кешер. Ми залучаємо молодь до активних дій і конкретних кроків не тільки в сфері єврейських освітніх проектів, а й проектів соціальної спрямованості. Адже від активних дій та зусиль кожної молодої жінки залежить можливість функціонування майбутнього світу на основі гендерної рівності та свободи кожної людини.

Молодь в Проекті Кешер: вдосконалюємось та перетворюємо світ разом


-Жінки на керівних посадах-

Липень відзначився цілою низкою нових важливих керівних посад, які зайняли жінки:

  1. Вперше в історії кіностудії Warner Bros. компанію очолила жінка. Нею стала Енн Сарноф, яка з 2010-го керувала BBC America. Дізнатись більше
  2. Рада з економічних і фінансових питань, до якої входять міністри економіки та фінансів усіх держав-членів ЄС, офіційно рекомендувала призначити Крістін Лагард на посаду президентки Європейського центрального банку. Дізнатись більше
  3. Новою Президенткою Єврокомісії стала колишня Міністрка оборони Німеччини, мати 7 дітей Урсула фон дер Ляєн, нову Президентку Єврокомісії. Дізнатись більше
  4. Зміни відбулися і в Україні. Заступником голови служби зовнішньої розвідки вперше стала жінка – Катерина Сляднєва. Дізнатись більше 

-День сім’ї-

8 липня в Україні відзначали День сім’ї. У Проекті Кешер беруть участь цілі покоління сімей. Саме тому на честь свята ми розповіли про наших активісток із Черкас – Галину та Марину Медведєвих. Вони разом показують приклад успішної командної роботи мами та доньки.

«У роботі ми – команда»: як мама і донька разом вдосконалюють світ


-Чоловіки про фемінізм-

Євген Галич, лідер рок-гурту O.Torvald, Дмитро Кулеба, постійний представник України у Раді Європи, Марк Лівін, журналіст та письменник, Іван Фролов, український дизайнер, Майкл Щур, телеведучий та амбасадор руху HeForShe в Україні. Усі вони підтримали гендерну рівність, знявшись у цікавому ролику на підтримку українського перекладу бестселеру «Чоловіки про фемінізм» Майкла Кіммела і Майкла Кауфмана, виданого Книголав за ініціативи руху HeForShe в Україні від ООН Жінки.

Дивитися ролик


-Instagram та кібербулінг-

Instagram анонсував дві нові функції, які дозволять запобігати цькуванням і знущанням в соціальній мережі. Про це повідомив голова компанії Адам Моссер. За даними Techcrunch, одна з функцій буде працювати на основі штучного інтелекту, який шукатиме в коментарях образливі слова і вирази, які найчастіше ставали приводом для скарг з боку користувачів.

Instagram впровадить функції для захисту від кібербулінгу


-Верховна Рада та гендер-

Липень відзначився великими змінами становища жінок-політикинь. Так, 11 липня народні депутати 230 голосами «за» ухвалили у другому читанні та в цілому Виборчий кодекс. Щодо гендерної квоти у ньому, то вона становитиме щонайменше 40% жінок у виборчих списках.

Рада проголосувала за Виборчий кодекс із гендерною квотою та відкритими списками

Окрім того, за результатами виборів до парламенту, що відбулися 21 липня, у Верховній Раді буде рекордна кількість жінок – це щонайменше 86 жінок від різних політичних сил, які складатимуть 19% депутатського корпусу. Зауважимо, що в парламенті попереднього скликання було 53 або 12,5% жінок, а у Верховній Раді I скликання – всього 3,5% депутаток.

Верховна Рада IX скликання: у парламенті буде рекордна кількість жінок – хто вони


-Жінки та бізнес-

У той час, коли публікуються цілі списки найбагатших жінок-підприємець, створюється спеціальний додаток для бізнесвумен, а соціальні мережі переповнюються рекламними оголошеннями працюючих мам у декреті, статистика показує розчаровуючі цифри – за даними програми розвитку ООН, в Україні у руках жінок знаходиться менше 10% економічних ресурсів. У загальній кількості підприємців жінки становлять 38%. Саме тому ми вирішили вияснити, з якими труднощами та гендерними стереотипами зустрічаються жінки у бізнесі.

Жінки та бізнес: виклики, стереотипи, можливості


-5 фактів про становище жінок у світі та Україні-

100 років – саме стільки потрібно, щоб подолати гендерну дискримінацію на нашій планеті (результати Всесвітнього економічного форуму – 2018). Цього місяця ми вирішили проаналізувати чи дійсно через 100 років людству вдасться знищити гендерні стереотипи, які існують у суспільстві. Для цього ми розглянули становище жінок сучасності. Що вийшло? Читайте нижче.

5 фактів про становище жінок у світі та Україні. Коли чекати гендерної рівності?


-Почути одне одного-

У липні місяці стартувала цікава кампанія від соціального проекту «Жінки – це 50 відсотків успіху України». Місія кампанії – показати, що чоловіки та жінки в Україні прагнуть одного – рівності й поваги. Перший крок ініціативи – опитування, пройшовши яке Ви можете дізнатися, що насправді представники протилежної статі думають про 10 актуальних ґендерних.

Пройти опитування


-Жінки та Космос-

Барбі створять ляльку разом із Європейським космічним агентством, аби надихати дівчаток ставати астронавтами. Лялька виглядатиме як Саманта Крістофоретті, єдина активна астронавтка в Європі. 42-річна Саманта Крістофоретті — авіаторка, інженерка, космонавтка. Вона стала першою італійською членкинею екіпажу Європейського космічного агентства.

На сьогодні лише 15% активних космонавтів у світі — жінки, а через 50 років після першої посадки на Місяць, жодна жінка й досі не висадилася на Місяць. Хоча через декілька років планується політ першої жінки на Місяць.

Жінки і Космос: Джесіка Меїр із ізраїльським прапором в космосі, Крістіна Кох та новий рекорд, жінка на Місяці та місія «Артеміда»


-Одеський кінофестиваль-

З 12 по 21 липня відбулася грандіозна подія культурного і суспільного життя України – Одеський Міжнародний кінофестиваль . Вона відображає погляди творчої спільноти на актуальні питання і проблеми, русло, в якому ми рухаємося, стимулюючи творчо розвиватися і створювати нове. Цього року така подія стала ювілейною. Керівниця напрямку «Жіноче здоров’я» Проекту Кешер, Марина Константинова, побувала на ювілейній події і розповіла про найцікавіші моменти кінофестивалю.

“Із перших вуст”: цікаве про Одеський кінофестиваль від Марини Константинової


-#ДівчатаSTEM-

В Україні відкриють перші філіали #ДівчатаSTEM з метою популяризації технічних спеціальностей та збільшення кількості дівчат до STEM*-напрямів. Заклади-учасники вже запланували активності, які готові реалізовувати протягом одного року. Серед ініціатив: проведення днів науки, розвиток менторської програми для дівчат STEM, профорієнтаційні тренінги та ігри, робота з ученицями 5-7 класів, розробка навчальних та розвивальних роботів (stem-іграшок) для дітей з особливими потребами, екскурсії на успішні STEM-підприємства та десятки інші проектів.

*STEM – абревіатура від Science – наука , Technology – технології (інформатика, технології), Engineering – інженерія (робототехніка, 3D-моделювання), та Mathematics – математика.

Українські школи та виші з 19 регіонів відкриють перші в країні філіали #ДівчатаSTEM

Які нові матеріали з’явились у нашій бібліотеці? Які книги варто прочитати? Які курси ми рекомендуємо? Які фільми варто переглянути?

Відео “Ключові принципи здорового та збалансованого харчування”. Обов’язкова відмова від хлібу та масла, страх перед продуктами із цукром, пошук у магазинах зерен “чіа” та “годжі”, безглютенових та безлактозних продуктів – невже це все необхідно для здорового та правильного харчування? Дієтологиня Світлана Фус розповідає правду про ключові принципи здорового збалансованого харчування, зруйнувавши основні міфи щодо цього. ВІДЕО


Відео “10 міфів про рак грудей”. Чи обов’язково рак має болітиДезодорант може викликати рак? Чи будь-яке ущільнення свідчить про наявність раку? Мамографія – це болюча процедураНа ці та інші питання відповідає маморадіолог Андрій Гурандо. ВІДЕО


-Тести-

Пластик-фрі або Наскільки екологічний Ваш спосіб життя?

Чи правильно я харчуюсь?

Чи є у Вас депресія?


І на завершення, декілька найкращих липневих добірок фільмів із нашої щотижневої рубрики “Фільми для вихідних” у групі “Кешер.Поряд. Пізнавальні і розважальні, документальні і комедійні, гостросюжетні і для релаксації (щоб перейти до вибраного списку фільмів, клікайте на відповідну картинку):

Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок