Важливi проєкти
Телефони
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у “жіночому світі”?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

У дайджесті ПК за січень ми підготували для Вас такі рубрики:

  1. Новини жіночого світу. Про фемпрориви січня; цікаві історії відомих жінок, факти про жінок; проблеми, про які варто задуматись; поради для самовдосконалення та розвитку; правда про здоров’я.
  2. Новини Проекту Кешер. Про наших активісток, їхні проекти та ініціативи; наші ключові події та заходи; анонси подій, які плануються у лютому.
  3. Для дозвілля. Поради від спеціалісток, рекомендації та тести, цитати відомих жінок.

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!

⇒ФЕМПРОРИВИ СІЧНЯ⇐

Досягнення жінок у різних сферах суспільного життя

→ ЖІНКИ В УРЯДІ ФІНЛЯНДІЇ. У новосформованому уряді Фінляндії на чолі з Санною Марін кількість жінок перевищила кількість чоловіків. Так, міністерками стали 12 жінок, а міністрами – 7 чоловіків. Причому, уряд виявився одним з наймолодших у світі. Міністерці фінансів Катрі Кулмуні та міністерці освіти Лі Андерссон -32 роки, а міністерці внутрішніх справ Марії Охісало – 34 роки.

→ ГЕНДЕРНА РІВНІСТЬ В ІСПАНСЬКОМУ УРЯДІ. У новому правлінні Іспанії стало порівну жінок та чоловіків. 13 січня 2020 року новий коаліційний уряд прийняв присягу перед королем Філіпом. У новому Кабміні працюватимуть 18 міністрів і 4 віце-прем’єра: порівну чоловіків і жінок. При цьому троє з чотирьох віце-прем’єр-міністрів – саме жінки.

→ ПРЕЗИДЕНТОМ ГРЕЦІЇ ВПЕРШЕ СТАЛА ЖІНКА. Парламент Греції 22 січня вперше обрав президентом жінку, главу вищого адміністративного суду Греції Катерину Сакелларопулу. За Сакелларопулу проголосував 261 член парламенту з 300. Вона прийме присягу 13 березня. Сакелларопулу також була першою жінкою, яка очолила Державну раду Греції.

→ КНИГА УКРАЇНКИ В СПИСКУ КРАЩИХ НОВИНОК 2020 РОКУ. The New York Times опублікували 77 книг головних англомовних перекладених новинок, які варто прочитати в 2020 році. Це книги авторів/ок з різних країн світу: Франції, Польщі, Італії, Чехії, Канади, Швеції, Китаю та інших. У списку рекомендованих до прочитання виявилась збірка есе Your Ad Could Go української письменниці Оксани Забужко. Книга вийде в американському видавництві Amazon Crossing з 28 квітня.

→ УКРАЇНСЬКА ПІАНІСТКА ОТРИМАЛА ГРЕММІ. Українська піаністка Надія Шпаченко отримала найпрестижнішу музичну нагороду «Греммі». Її альбом The Poetry of Places переміг у категорії «Найкраща класична збірка».

ПРО ЖІНОК ТА ДЛЯ ЖІНОК

Мотивація, історії, факти, проблеми – те, що цікаво та потрібно знати

→ РЕЙТИНГ ЖІНОК, ЯКІ ЗМІНИЛИ СВІТ У 2019 ВІД TIME. Американське видання оприлюднило список жінок, які відкривали нові можливості в усьому світі, і яким вдалося стати першими у своїх галузях. Починаючи з Зузанни Чапутової – першої жінки, яка стала президенткою Словаччини, й закінчуючи Урсулою фон дер Ляєн, котра перше в історії очолила Єврокомісію. Весь рейтинг ТУТ.

→ 20 ПОРАД, ЯК СТАТИ УСПІШНОЮ У 2020 РОЦІ. Початок нового року завжди асоціюється з початком оновленого життя: нові плани, нові цілі, нові горизонти. Щоб успішно їх досягати, потрібно знати певні «секрети» . Детальніше про них ТУТ.

→ 8 ОРИГІНАЛЬНИХ ВІДКРИТТІВ ДІВЧАТОК-ВИНАХІДНИЦЬ. Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів та техніку. Серед юних винахідників є як хлопці, так і дівчата. Нанобатарея, засіб для зняття бинтів без болю, ліки від гикавки – все це винаходи юні дівчата. Детальніше про них ТУТ.

→ РОЗВИВАЄМО ЖІНОЧЕ МЕНТОРСТВО. Жінки готові допомагати і надихати одна одну. Яскравий приклад цього – жіноче менторство. Кожен раз, коли одна жінка звертається до іншої за порадою і допомогою, вона кидає виклик колективній нерівності, забобонам і стереотипам по всьому світу. Для чого та як шукати свою менторку? Детальніше про це ТУТ.

→ ЖІНКИ ПІД ЧАС ГОЛОКОСТУ. Жіноча історія Голокосту зібрала із сотень історії жінок, дівчат та дівчаток, які пройшли крізь «пекло», щоб розповісти та пронести пам’ять. Життя в гетто, у концтаборах вони проходили і проживали мужньо та терпляче, проявляючи неабияку силу та витримку. Детальніше про ці історії ТУТ.

→ ПОСІБНИК З ПИТАНЬ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ. Європейська мовна спілка випустила посібник, у якому висвітлено різні стратегії, що використовують організації для дотримання гендерного балансу. Завантажити посібник можна ТУТ.

ПРО НАЙВАЖЛИВІШЕ

Руйнуємо міфи та розповідаємо правду про жіноче здоров’я

→ ПРАВДА ПРО ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ ВЗИМКУ  ВІД КОСМЕТОЛОГИНІ. Перепади температури, сухе повітря в приміщенні, відсутність сонячних променів і вітамінів – все це впливає на шкіру взимку. Як правильно доглядати за нею та яким міфам не варто вірити – розповідає косметологиня Інна Беспалова. Детальніше про це ТУТ.

→ ДАЙДЖЕСТ ЗДОРОВ’Я ВІД THE VILLAGE. Сексуальне здоров’я, особиста гігієна, вакцини для дорослих, правда та міфи про гормональні контрацептиви, а також діагнози, яких не існує. Ресурс The Village опублікував добірку головних матеріалів про здоров’я за 2019 рік. Добірка ТУТ.

→ 35 ВІДПОВІДЕЙ НА ПИТАННЯ ПРО СЕКСУАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ВІД ГІНЕКОЛОГИНІ. Про сексуальне здоров’я жінки часто соромляться запитувати у свого лікаря. Саме тому гінекологиня-ендокринологиня Наталія Сіліна записала відео, у якому відповідає на найпопулярніші запитання про секс, оргазм, гормони тощо. Переглянути відео можна ТУТ.

НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

Активістки, ініціативи, проекти і події Проекту Кешер

→ СТАТТЯ У ВІДОМОМУ THE NEW YORKER. У відомому американському виданні вийшла стаття політологині Джанет Еліс Джексон. У ній авторка розповідає про політичні події в Україні, українських випускників та їхнє майбутнє. У статті згадується Проект Кешер. Детальніше про статтю ТУТ.

→ ШАББАТНІ ЗУСТРІЧІ АКТИВІСТОК ПК. Щотижня ми із радістю зустрічаємо та святкуємо Шаббат. Цей день – більше, ніж просто відпочинок. Він має унікальний сенс, а його традиції ще раз підкреслюють незамінну жіночу роль у єврейському світі. Детальніше про це ТУТ.

→ 12 ІСТОРІЙ УСПІШНИХ СПОРТСМЕНОК. Ліза Косенко, боксерка, учасниця нашого проекту «Women’s Art Challenge», вирішила реалізувати власний проект «Жіноча сторона медалі», розповідаючи про шлях спортсменок у «нежіночих» видах спорту. Детальніше про проект ТУТ.

→ ОРТ-КЕШЕРНЕТ У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ. У місті діє комп’ютерний центр, де кожен бажаючий безкоштовно може пройти курс комп’ютерної грамотності. Координаторка центру – наша активістка Яна Баранова. Детальніше про центр та курси, що там пропонуються можна дізнатися ТУТ.

→ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ. «Ніколи знову!», «Ми пам’ятаємо!», «Збережемо пам’ять!» – під цими та іншими гаслами пройшли цьогорічні різнопланові общинні та міські заходи, присвячені Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. У цих заходах брали участь й жінки, які є активістками Проекту Кешер. Детальніше про ці заходи ТУТ.

ЩО РОБИТИ У ЛЮТОМУ?

Анонси подій та проектів для жінок від Проекту Кешер

→ ЖІНОЧЕ ЄВРЕЙСЬКЕ ЛІДЕРСТВО. Щоб дізнатися більше, клікайте на афішу нижче або ТУТ. 

→ КУРСИ ЕКОНОМІЧНОЇ ГРАМОТНОСТІ ДЛЯ ЖІНОК 50+. Щоб дізнатися більше, клікайте на афішу нижче або ТУТ. 

→ ШАББАТОН ДЛЯ МАМ ТА ДОНЬОК В ОДЕСІ. Щоб дізнатися більше, клікайте на афішу нижче або ТУТ. 

→ ІНТЕРАКТИВНІ ЗУСТРІЧІ У СУМАХ ТА ЗАПОРІЖЖІ. Щоб дізнатися більше, клікайте на афішу нижче або ТУТ. 

→ ВЕБІНАРИ. У лютому плануються онлайн-вебінари на тему жіночого здоров’я, а також на тему буллінгу. Анонс очікуйте згодом на нашому сайті або у Facebook.

НАШ ПОРАДНИК

Поради та відповіді на популярні запитання від спеціалісток

→ ЯК НАЛАШТУВАТИСЬ НА РОБОТУ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ. 

→ ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ШКІРОЮ ВЗИМКУ? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ. 

→ ЯК ОБІЙМИ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШЕ ЗДОРОВ’Я? Щоб дізнатися більше, клікайте на відповідне зображення нижче або ТУТ.

Світлина від Проект Кешер в Україні. Світлина від Проект Кешер в Україні. Світлина від Проект Кешер в Україні.
ДІЗНАВАЙТЕСЬ ЦІКАВЕ

Наші рекомендації та цікаві тести для самоперевірки

→ НОВІ РОМАНИ 2020 РОКУ. Список книжкових прем’єр цього року від ресурсу WOMO. Детальніше ТУТ.

→ ТЕСТ: Що Ви знаєте про волонтерство? Пройти тест можна ТУТ.

→ ТЕСТ: Чи вгадаєте ви політикиню за її цитатою? Пройти тест можна ТУТ.

ЖІНКИ ТА ЦИТАТИ МІСЯЦЯ

Відомі жінки та їх мотиваційні цитати із нашої рубрики у Facebook

→ МАДЛЕН ОЛБРАЙТ — американська дипломатка чеського походження. Постійна представниця США при ООН. Перша в історії США жінка-держсекретар (1997-2001). Володарка багатьох державних нагород і премій.

Світлина від Проект Кешер в Україні.

→ КАТРІН ШВІТЦЕР — перша жінка, що офіційно взяла участь в Бостонському марафоні. Під час забігу в 1967 році її намагалися силою видалити з дистанції, тому що жінкам не дозволялося брати участь. Але Катрін це не зупинило. Щоб змінити ставлення громадськості, Швітцер організувала забіги для жінок в 27 країнах. У них взяли участь більше мільйона жінок. Це переконало Міжнародний олімпійський комітет включити жіночий марафон в Олімпійські ігри 1984 року.

Світлина від Проект Кешер в Україні.

Успіху Вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок