Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

17 січня – День дітей-винахідників

Щорічно понад 500 тисяч дітей і підлітків винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів та техніку. Серед юних винахідників є як хлопці, так і дівчата. Сьогодні розповідаємо про 8 оригінальних винаходів юних дослідниць, які стали популярними на весь світ.

Борімося зі стереотипами!

Дослідження, проведені в університетах Ілінойса, Нью-Йорка і Прінстона, показують, що дівчата в п’ять років, так само часто як і хлопчики, схильні пов’язувати представників своєї статі з високими розумовими здібностями, але вже в шість років дівчатка починають це робити набагато рідше. Саме з такого юного віку (6 років!) стереотипні уявлення про інтелектуальні здібності починають впливати на дівчаток і їх інтереси.

Похожее изображениеІнші дослідження показують, що дівчатка менш упевнені в собі при виборі професій, особливо в технічних і математичних сферах, ніж хлопчики. Це дивно, адже ті ж дослідження показуються, що дівчатка вчаться в школах краще хлопчиків. В середньому, серед дівчаток більше відмінників, ніж серед хлопчиків. Так чому ж дівчинки не вибирають технічні професії? Вся справа в соціальних стереотипах, на кшталт, «ти ж дівчинка!», значить, тобі щось робити заборонено. Чуючи цей «аргумент», у дівчинки опускаються руки.

Проте суспільство повинно вийти з такої системи гендерних координат. Сьогодні у дівчаток великі перспективи. Завдяки просуванню прав жінок, відкриваються STEM-школи для дівчаток, створюються різноманітні гуртки, дівчатка залучаються до вступу на технічні спеціальності. Такі тенденції показують, що ми рухаємось у правильному напрямку. І ми повинні їх підтримувати, розповідаючи про досягнення дівчат та жінок.

Дівчата-винахідниці

Якими ж винаходами можуть похвалитися дівчата? Давайте розглянемо 8 таких винаходів і розповімо їх своїм дітям. Слід зазначити, що деякі із них вже запущені в масове виробництво, інші ж поки що є тільки оригінальним проектом. Та все ще попереду…


1.Нанобатарея-суперконденсатор.

Можливість зарядити телефон за 20 секунд – це реальність, а не фантастика, довела науковому співтовариству 18-річна американка з Каліфорнії. Ейша Кхар представила крихітну нанобатарею-суперконденсатор, і отримала премію молодих вчених від Intel. При цьому сертифікат від компанії і приз в 50 000 доларів винахідниця отримала перш, ніж документ про закінчення школи.


2.Торшер з регулятором освітлення.

«Просто біда з цими настільними лампами! То вони світять занадто яскраво, то занадто тьмяно, то вимикач зламається» – вважає 11-річна англійка Лайла. На її думку, саме час перейти на оригінальні торшери з абажуром-жалюзі. Потягніть за важіль, пластикові жалюзі розійдуться в різні боки і стане світліше. Винахід, на думку авторки ідеї, призначений для будь-якого віку.


3.Засіб для зняття бинтів без болю.

Цей винахід був створений в якості протесту проти болю. Аланна Майерс в свої 8 років встигла побувати в лікарні. Після виписки дівчинці були призначені перев’язки, які не проходили безболісно. Кожен раз зняття бинтів супроводжувалося болем. Змішавши мило, воду і масло лаванди юна Алана створила засіб, який допомагає зняти бинти, звівши больовий ефект до мінімуму.


4.Охолоджуюча вилка.

«Напевно хоча б раз в житті з вами траплялося таке непорозуміння: ви жахливо голодні, але блюдо дуже гаряче і є його просто неможливо» – говорить шестирічна Амелія, яка винайшла вихід з цього непростого становища – охолоджуюча вилка. В столовий прилад вбудований вентилятор, який дме на гарячу їжу і остуджує її.

3D-модель винаходу виконав дизайнер Енді Меттокс. Він запропонував виготовити вентилятор з гуми, але про всяк випадок закрити його захисним кожухом. Окремо варто відзначити, що кольори для прототипу винаходу вибирала сама Амелія.


5.Ліки від гикавки.

13-річна школярка Меллорі Кьювмен з США винайшла ліки від гикавки. Це льодяники, до складу яких входить цукор і яблучний оцет. Новинка вже отримала назву Hiccupops.


6.Палиця з вбудованим радіоприймачем.

«Мій винахід для моєї бабусі і для інших людей похилого віку, яким подобається слухати музику або радіо і їм потрібна допомога при ходьбі!» – ділиться 9-річна Одрі, яка придумала тростину для літніх людей з вбудованим радіоприймачем.

Інженер, що втілив ідею в життя, повідомив, що порожнисті тростини відмінно підходять для маскування проводів від колонок, до того ж вони досить стійкі, а значить, безпечні для використання.


7.Кляксографія.

10-річна москвичка Анастасія Родімін запатентувала власний винахід, ставши наймолодшим винахідником. Настя винайшла новий спосіб друкованої графіки, пишуть ЗМІ. 10-річна Анастасія свій винахід заснувала на всім відомої монотипії, або «кляксографія». «Кляксографія» – це коли на папір або іншу поверхню наносять фарбу і отримують відбиток складної структури. Дівчинку з цим способом познайомив дідусь.


8.Ліфтолатор.

Винахід 11-річної Шарлотти зовсім не схожий на попередні проекти. Дівчинка серйозно підійшла до питання безпеки і придумала спеціальну платформу під назвою «Ліфтолатор». Варто тільки розпочатися будь-якій війні, ви просто натискаєте на кнопку – і ваш будинок і сад піднімаються над землею, а зверху житло накриває велика ковдра, яка робить його невидимим. «Ліфтолатор» управляється за допомогою керма, тому швидко вивезе сім’ю із зони лиха.

При виготовленні макета проекту невидиме ковдру довелося замінити на скляний купол, який, до речі, був зроблений вручну.

Ще більше дитячих винаходів можна побачити на сайті проекту Little Inventors.

Як бачимо, дитячі винаходи є надзвичайно оригінальними та креативними. Наше завдання – дати можливість дитячій уяві розвиватись й надалі, не обмежуючи її ніякими гендерними стереотипами. Важливо показувати, що дівчатка можуть бути не тільки принцесами у рожевих платтячках, а тими, ким захочуть стати самі!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок