Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

Дорогі наші подруги та друзі, читачки та читачі, активістки та активісти, партнерки та партнери, волонтерки та волонтерки і просто гості сайту! 

Зважаючи на великий обсяг інформації, ми вирішили щомісяця робити для Вас дайджест «Календар подій» у вигляді огляду найцікавіших подій та новин у сфері жіночого лідерства, гендерної рівності та єврейського світу. Також дайджест буде містити «карту наших заходів», які відбувалися цього місяця. Окрім цього, у кінці Вас очікує огляд наших нових корисних матеріалів із розділу «Бібліотека», а також посилання на цікаві та пізнавальні книги, фільми та відео-матеріали.

З нами інформативно та цікаво!

Які події відбулися у єврейському світі? Які святкування ми відзначали? Яка роль жінки у цих святкуваннях?

-Єва. Сторіс-

На честь Йом ха-Шоа, Дня пам’яті жертв Холокосту на початку місяця (2 травня – 27 нісана) ізраїльський бізнесмен разом зі своєю донькою запустили унікальний проект в Інстаграм «Єва. Сторіс», який розповідає історію єврейської дівчини-підлітка під час Голокосту у форматі інстаграм-сторіс. Зображені події ґрунтуються на реальних спогадах дівчини Єви Хейман,  які вона записувала у свій щоденник. Проект отримав неоднозначну оцінку: з однієї сторони, на аккаунт Єви підписались більше, ніж мільйон людей, а з іншої – море критики та звинувачень у профанації.

«Тиша може бути гучнішою за будь-які звуки»: Єва та її історія (пам’яті жертв Голокосту)


-Голда Мейєр-

3 травня Ізраїль відзначав 120-у річницю Дня народження Голди Мейєр – жінки, яка стала символом Ізраїлю. Вона народилася в бідній єврейській родині в Києві. Її батьки, Моше і Блюма Мабович, і уявити собі не могли, що дочка теслі, який жив в страху перед погромами, стане міністркою, дипломаткою, очолить уряд і змусить рахуватися з собою весь світ.

120 років Голді Мейєр – жінці, яка стала символом Ізраїлю


-9 травня-

Одразу дві імениті події ми відзначали 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та День незалежності Ізраїлю. Символічно, що цього року дати співпали. Адже не дивлячись на пережитий Голокост, єврейський народ зберіг свою ідентичність та побудував власну державу.

Ізраїль відзначає 71 річницю незалежності: фото, відео святкування


-Лаг ба-Омер-

На місяць травень припало й святкування одного із найдавніших іудейських свят – Лаг ба-Омеру (22-23 травня). Головною подією, що визначила зміст цього свята стало припинення епідемії, що забрала життя 24 тисяч учнів великого мудреця та систематизатора Тори – раббі Аківи. Мало хто знає, що важливу роль в історії Лаг ба-Омеру виконує й жінка Рахель – дружина раббі Аківи, завдяки якій він і почав вивчати Тору.

Лаг ба-Омер: духовний сенс свята та роль жінки в його історії

Чим відзначився травень у питаннях жіночого здоров’я? Які цікаві події відбулися в Україні та світі?

-День матері-

Традиційно, у другу неділю травня, в Україні відзначали День матері. Свято, коли ми дякуємо жінкам за їхню працю та турботу. Адже, говорячи про материнство, ми розуміємо наскільки це важка праця та скільки труднощів пов’язано із цим. У зв’язку із цим ми згадуємо про наш унікальний проект «Мама для мами», у межах якого надається допомога молодим мамам.

Ментор-мама для молодої мами – більше, ніж просто допомога


-Дослідження ЮНІСЕФ-

22 травня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оприлюднив результати дослідження «Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків і молоді в Україні». Результати дослідження виявили, що: кожен восьмий школяр залежний від соціальних мереж;  1 із 3 молодих людей ніколи не грають вдома у спільні ігри із батьками;  1 із 4 підлітків хоч раз у життя переживав стан сп’яніння;  1 із 3 молодих людей не використовували презервативи під час першого статевого акту. І це лише часткові дані.

ЮНІСЕФ: Українські підлітки нехтують своїм здоров’ям, погано харчуються та проводять життя в соціальних мережах 


-Яніна Соколова-

“Ні, це не монтаж. Саме так я виглядаю зараз. Сім місяців тому я дізналася, що у мене РАК” – 22 травня на своїй сторінці у Фейсбук шокувала усіх своїм зізнанням українська журналістка Яніна Соколова.  Таким чином, вона привернула увагу суспільства до питання боротьби та профілактики раку. Для жінок Проекту Кешер ця тема близька, адже ми, практично від початку існування організації, займаємося просвітницькою діяльністю у питаннях лікування та профілактики жіночих захворювань, серед яких і онкозахворювання.

«Коли рак – це не вирок»: історія Яніни Соколової, реальна статистика та просвітницька діяльність Проекту Кешер


-Емоційне вигорання-

Під час 72-ї сесії Генеральної Асамблеї охорони здоров’я, яка тривала з 20 по 28 травня, емоційне вигорання офіційно визнано хворобою. Зокрема, зазначається, що Зазначається, що емоційне вигорання характеризується трьома вимірами:”1) відчуття енергетичного вичерпування або виснаження; 2) підвищена психічна віддаленість від роботи, почуття негативізму або цинізму, пов’язаного з роботою; 3) зниження професійної ефективності”.

Емоційне вигорання – хвороба. Які симптоми? Огляд ЗМІ 


-День жіночого здоров’я /День менструальної гігієни-

28 травня в світі відзначали Міжнародний день здоров’я жінок (Міжнародний день дій з охорони жіночого здоров’я). Цей день покликаний нагадувати всім, особливо керівництву країн, що здоров’я жінки має величезне значення для майбутнього будь-якої нації. У зв’язку із цим нагадуємо й про нашу інформаційно-просвітницьку діяльність у сфері охорони та збереження жіночого здоров’я.

 «Жіноче здоров’я» – базовий напрямок роботи Проекту Кешер

Також з 2014 року у цей день відзначають День менструальної гігієни. Тема менструації одна із найтабуйованіших тем жіночого здоров’я. У зв’язку із чим дівчата-підлітки не знають як слід поводитись під час менструації, а старші – не вміють правильно донести потрібну інформацію до дитини. Головне завдання дня – подолати табу, які пов’язані не тільки з самою менструальної гігієною, але також і поширювати інформацію щодо цього.

Подкаст “Місячні – це не соромно: як говорити з дівчатами-підлітками про статеве дозрівання?” 


-Бодіпозитив-

29 травня у 50-ти країнах світу відзначали Міжнародний день здорового харчування. Мода на здоровий спосіб життя, правильне харчування та спорт, здавалось би, несе один позитив і користь. Та часто ми притримуємось цих тенденцій не для хорошого самопочуття та здоров’я, а для того, щоб досягти того «ідеалу фігури», який диктується нам ззовні. Та для того, щоб навчитись любити себе, важливо звільниться від «надиктованих» суспільних стереотипів. У цьому ключі допомагає практика бодіпозитиву.

«Прийняти себе такою, яка я є»: бодіпозитив як практика подолання суспільних стереотипів

 

Що відбулося в сфері просування жіночих прав? Які можливості здобули/не здобули жінки? Які події варто згадати?

-Вступ дівчат до військових ліцеїв-

У середині травня дівчатам нарешті дозволили вступ до військових ліцеїв України. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написала перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко. За її словами, міністр у справах ветеранів Ірина Фріз повідомила, що на розгляд уряду внесено розпорядження про набір дівчат до військових ліцеїв. Геращенко наголосила, що «ми за це з МФО “Рівні можливості” і дівчатами-міністрами довго боролися».

Дівчатам дозволили вступати до військових ліцеїв України


-День протидії сталкінгу-

Насильство приймає нові форми, одна із яких – сталкінг (умисне переслідування). Щоб звернути увагу на цю проблему організація Amnesty International запровадила 14 травня День протидії сталкінгу.

Десятки смс, телефонних дзвінків та повідомлень, відстежування усіх дописів у соціальних мережах, силует переслідувача, який чекає під дверима чи за рогом, вдома чи на роботі, докучає Вам чи Вашій родині, створює некомфортні ситуації – це типова картина сталкінгу.

Сталкінг: приховане насильство, про яке не варто мовчати


-Феміністичний плагін у Google Chrome-

У Google Chrome з’явився новий плагін, що робить жінок більш видимими. Розширення для браузера S. H. E. (Search, Human, Equalizer) змінює результати пошукової видачі так, щоб на перші місця потрапляли статті про великих жінок. Творці плагіна заявляють, що традиційний пошук у Google упереджений по відношенню до жінок. Якщо, наприклад, вбити в пошуку по картинках словосполучення «великий інженер», то згадка жінки не з’явиться до 18-го зображення. Зі встановленим плагіном S. H. E. фотографії, як мінімум, трьох жінок-інженерів з’являться вже в першій десятці результатів пошуку. Розширення: http://bit.ly/2QcHmEH

У GOOGLE CHROME додали спеціальну функцію для феміністок 


-Комп’ютерна грамотність для жінок-

Цього місяця ми розповідали про важливість комп’ютерної грамотності для жінок. Для мільйонів жінок комп’ютерна грамотність – це шлях до нового майбутнього, шанс отримати економічну та соціальну незалежність, і ми хочемо, щоб жінки в усіх куточках світу мали можливості відкрити для себе цей шлях. Саме тому ми реалізуємо проект «Комп’ютерна грамотність для жінок – «ОРТ – КешерНет»  та проводимо спеціалізовані комп’ютерні курси.

Курси комп’ютерної грамотності для жінок: Ваш персональний шлях до успіху


-Протести проти заборони абортів-

Після того, як губернатори штатів Огайо та Алабама підписали закони про заборону абортів (навіть за таких випадків, коли причиною вагітності є інцест та зґвалтування), у США та деяких країнах Європи відбулися масштабні акції протесту — активістки та політикині вимагають декриміналізувати переривання вагітності, відстоюючи право жінок на їхнє тіло, після чого у справу втрутилася ООН

ООН: «Уряд США повинен убезпечити аборти»


-Фемінітиви-

22 травня Кабмін схвалив правопис української мови у новій редакції. Документ замінив стару редакцію правопису 1992 року. У новому правописі, зокрема, затвердили використання та найпродуктивніші моделі творення фемінітивів. Від тепер українська мова офіційно поповнилась десятками іменників жіночого роду, на кшталт, мама, донька, українка, розвідниця, журналістка, учителька, продавчиня, верстальниця, прибиральниця, письменниця, депутатка.

Маркетологиня, водійка та підприємниця: що таке фемінітиви та чому ми їх вживаємо


-Міжнародний день фемінізму та гендерної рівності-

30 травня відзначали Міжнародний день фемінізму та гендерної рівності. У зв’язку із цим прояснювали справжнє значення терміну «ФЕМІНІЗМ», однієї із цінностей Проекту Кешер, яка означає рівні права та можливості всіх чоловіків та жінок. Про фемінізм та гендерну рівність говорили й учасниці першого семінару тренінгової програми «Жіноче єврейське лідерство», що пройшов у Києві – https://bitly.su/iOEfx2k

Відео «Як проходив лідерський тренінг у Києві?» 


-Нові адвокати руху HeForShe-

ООН Жінки в Україні повідомляє, що новими адвокатами глобального руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe стали Роман Вінтонів та Ярослава Кравченко. Вперше рух в Україні представлятимуть чоловік та жінка, дует телеведучих, які своєю професійною діяльністю  просувають принципи рівності та підтримують цінності HeForShe.

Рух HeForShe в Україні оголосив нових адвокатів

Які заходи ми проводили у травні? Які міста виявились найактивнішими?

2.05 – Одеса, семінар з інтуїтивного живопису

3-5.05 – Львів, семінар з методики форум-театру

16.05 – Одеса, інтерактивний тренінг для студентів

18.05 – Кривий Ріг, “зона здоров’я” на Єврофесті

18-19.05 – Кривий Ріг, двохденний інтенсив Н.Сіліної

22.05 – Харків, День здоров’я в екопарку

22-23.05 – Одеса, тренінг для шкільних медсестер

24-26.05 – Київ, лідерський тренінг

26.05 – Одеса, лідерський тренінг

27.05 – Рівне, День здоров’я в пологовому будинку

31.05 – Запоріжжя, участь у круглому столі

Які нові матеріали з’явились у нашій бібліотеці? Які книги варто прочитати? Які фільми до перегляду ми рекомендуємо?

Буклети “Правда про жіноче здоров’я” (по темам подкастів однойменної радіопередачі на Громадському радіо) – інформація про відверті теми жіночого здоров’я для дорослих, підлітків та їх батьків. Переглянути можна тут – БУКЛЕТИ

 

 

 

Відео “Правда про жіноче здоров’я”. Фотографка Мирослава Павлик розповіла, як пройшла шлях від незадоволення власним виглядом та постійної самокритики до прийняття свого тіла і своєї ваги. Як і багатьом іншим жінкам, які не відповідають «загальноприйнятим стандартам»ваги, їй доводилося чути зауваження про те, скільки, що саме і коли потрібно їсти. Мирослава сиділа на дієтах, займалася спортом, зверталася до дієтолога, сварила себе, коли помічала, що набирає вагу. Переглянути можна тут – ВІДЕО


Книга “Чоловіки про фемінізм”. У травні зі спільної ініціативи видавництва #книголав та глобального руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe в Україні вийшла книжка «Чоловіки про фемінізм» Майкла Кауфмана та Майкла Кіммела українською мовою. Видання розказує основи та принципи фемінізму та змінює чимало поглядів на вже сформовані стереотипи. «Чоловіки про фемінізм» стала першою україномовною книжкою авторства обох чоловіків-науковців. Уривки із книги – ЧИТАТИ

 

Книга “Червона сукня моєї тітки”. Книжка-картинка про рак молочної залози з невимовно прекрасною неримованою поезією — 700 слів про красу, творчість і жагу до життя однієї сміливої жінки. Цю ліричну й щемливу історію розповіла письменниця Таіс Золотковська у  виданні «Червона сукня моєї тітки» (видавництво «Моноліт-Bizz»), презентація якої відбулася під час Книжкового Арсеналу — 2019. Більше про книгу – ЧИТАТИ


І на завершення, декілька найкращих травневих добірок фільмів із нашої щотижневої рубрики “Фільми для вихідних” у групі “Кешер.Поряд. Пізнавальні і розважальні, документальні і комедійні, гостросюжетні і для релаксації (щоб перейти до вибраного списку фільмів, клікайте на відповідну картинку):

Проект Кешер – сила жіночої єдності!

 

 

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок