Телефони

“Програма лідерства – це моє життя.
Шабатня програма принесла море емоцій. Величезне спасибі!”
Ірина Гладка, м Херсон

ПОДІЯ: З 24 по 26 травня в м Київ пройшов перший семінар тренінгової програми «Жіноче єврейське лідерство»

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО ІЗ ТРЕНІНГУ

УЧАСНИЦІ: жінки з єврейських громад 13 міст України з активною життєвою позицією і бажанням розвивати свої лідерські навички, зібралися, щоб в команді однодумців пройти унікальний курс, розроблений тренерами Проекту Кешер

ТРЕНЕРИ: Ольга Краско, директорка лідерського напрямку Проекту Кешер, Олена Красильщик, керівниця програми «Жіноче єврейське лідерство», Дана Пулвер, експертка неформальної єврейської освіти з Ізраїлю, Еліна Кац, координаторка програми «Жіноче єврейське лідерство» в Україні, Тамара Марценюк, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Національного університету “Києво-Могилянська академія”

ОСНОВНЕ: Під час тренінгу жінки освоювали в теорії і на практиці сучасні підходи до поняття «лідерство», обговорювали на прикладах героїв Танаха, якими якостями повинна володіти лідерка.

Дана Пулвер, яка давно і успішно співпрацює з Проектом Кешер, розкрила специфіку жіночого єврейського лідерства на текстах Тори і Талмуда, використовуючи найрізноманітніші засоби коментування стародавніх джерел – від аналізу слів і фраз, до розбору художніх творів і застосування медіативних технік, створення і виконання талмудичних балад. Не тільки пізнавальним, а й художньо яскравим став її майстер-клас по концепції сучасної єврейської громади, яка, як переконалися учасниці, неможлива без урахування її традиційних складових. Дана тема, як і більшість інших, розглянутих в контексті програми семінару, підтвердила, що вміння адаптувати традицію до сучасних умов – важлива якість єврейського лідера.

Міні-лекції, практичні завдання, диспути та рольові ігри допомогли жінкам – представницям жіночих груп Проекту Кешер отримати початкові знання й в області соціальних змін, гендерної рівності. З тематикою гендерних стереотипів і гендерною рівністю в українському суспільстві учасниць познайомила на своєму тренінгу Тамара Марценюк. У межах її заняття учасниці розібрали явища статі і гендеру, дізналися про гендерні аспекти і порушенні прав жінок в роботі і навчанні, «скляну стелі» і «прихований навчальний план», завдяки якому дівчаткам прищеплюється пасивна позиція, а хлопчиків закликають до активізму.

Тему фемінізму вже з боку інформування чоловіків продовжив в межах презентації своєї книги (написаної у співавторстві з Майклом Кауфманом) Майкл Кіммел. Буквально за день до початку семінару лідерської програми в Україні вийшла друком їх книга «Чоловіки про фемінізм» ( «Чоловіки про фемінізм»). Майкл поділився з учасницями семінару своєю мотивацією написання книги і реаліями фемінізму в США.

РЕЗУЛЬТАТИ: На думку тренерів, мета семінару – представити всі напрямки і форми діяльності єврейської жіночої організації «Проект Кешер» і допомогти учасницям намітити шлях власного розвитку як лідерок, була досягнута. Особистісно яскраві учасниці тренінгу в складі команди майбутніх активістів проекту «Жіноче єврейське лідерство», жінки роз’їхалися по своїх містах з щирим ентузіазмом і баченням своєї діяльності на місцях.

ВІДГУКИ УЧАСНИЦЬ:

“Спасибі за гармонію і баланс в іудаїзмі, лідерський тренінг і теоретичну частину жіночого лідерства”

Єлизавета Шевченко, м. Харків

“Програма лідерства – це моє життя. Шаббатня програма принесла море емоцій. Величезне спасибі!”

Ірина Гладка, м Херсон

“Тільки позитивні емоції. Все чітко і ясно продумано. Приємно здивували нововведення навіть в проведенні кабалат-шаббат. Дуже пізнавальною була зустріч з першим трубадуром Ізраїлю – Даночка Пулвер. Розумниця!”

Світлана Продан, м. Чернівці

“Це перший семінар з Кешером для мене. Однозначно їду наповненою, вмотивованою. З новими знайомствами і друзями”

Юлія Печоріна, м. Кривий Ріг

“Багато нової інформації, яка обов’язково стане в нагоді для мене. Прекрасні дівчата! Компетентні і відмінні лектори. Величезне СПАСИБІ”

Лариса Польська, м. Харків

“Висловлюю щиру подяку за виконану організацію і високий професіоналізм лекторів і тренерів. Багато напрямків корисних, є над чим працювати і залишився «приємний післясмак» після спілкування”

Яна Мосейко, м. Запоріжжя

“Я в захваті! Інформації багато, буду ще якийсь час перетравлювати. Дякую організаторам – все чудово. А спілкування з Даною Пулвер – просто «вишенька на торті”

Лілія Тарнопольська, м. Київ

“Була дуже плідна робота, мої очікування виправдалися. Плюс неформальне спілкування з новими знайомими. Величезне спасибі організаторам і лекторам!”

Анна Стаценко, м. Мелітополь

У цілому, за відгуками учасниць семінару, їх очікування практично повністю виправдалися – вони дізналися багато нового і корисного, набули навичок роботи з жіночою групою, взаємодії з партнерами, змогли поділитися власним досвідом, знайти подруг і соратниць, а також отримали істотний імпульс для лідерської роботи.

Провести захід

Створити групу

Пройти навчання