Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“Пологи – це трохи більше, ніж набір м’язових скорочень, що
дозволяють пройти дитині. Так народжується мати”
Е. Бомбек

Чи знали Ви, що, за статистикою МОЗ, кожна десята жінка страждає післяпологовими розладами? Та далеко не кожна із них звертається за допомогою до фахівців. Часом молоді мами через сором, втому або ж брак часу, ховають свої справжні переживання й страхи. У результаті, дитина не отримує потрібного їй емоційного відгуку, оскільки втомлена мама просто не може його дати.

У такій ситуації стає вкрай необхідна правильна допомога зі сторони, своєрідна «чарівниця», що допомагає молодій матусі уміло впоратися із новою роллю, а її дитині дозволяє отримати емоційно здорову та щасливу маму.

Проект «Мама для мами»: підтримаємо та соціально адаптуємо молоду маму

Саме тому Проект Кешер в Україні у межах проекту «Мама для мами» взявся за пошук та підготовку досвідчених ментор-мам, матерів і бабусь, які будуть здійснювати візити до молодих мам та допомагати їм справлятися із новою роллю.

“Наша програма для тих, хто недавно здобув радість материнства. Адже це величезне щастя і велика відповідальність за життя нової людини! І в той же час – це маса питань: правильний догляд за малюком, адаптація після пологів, нове коло спілкування і взаємини з батьком дитини тощо” – відзначає координаторка проекту «Мама для мами» Елла Гончарова.

Ментор-мама – ХТО ЦЕ?

«Чим ментор-мама відрізняється від няньки чи сиділки?» – можете слушно зауважити Ви. А тим, що ментор-мами приділяють увагу не тільки дитині, але й мамі, її самопочуттю та настрою. Для цього вони проходять попередні навчання у спеціалістів проекту. Такі навчання надають їм знання та вміння сприятливо впливати на психоемоційний стан молодих мам, допомагати їм справлятися із труднощами та стресами, і, щонайголовніше, – проявляти свою турботу, увагу і любов до дитини.

Так, керівниця такого ж проекту у Бостоні, Деббі Вайтхіл, наголошує на позитивному досвіді роботи ментор-мам у їхньому місті:

“У Бостоні ми спостерігаємо гарну динаміку: все більше мам діляться своїми проблемами, пов’язаними з постдепресією… Дуже важливо те, що ментор-мами приходять саме додому до молодої мами, не обтяжуючи зайвими клопотами, пов’язаними з виходами поза межі дому, і приділяють увагу не тільки дитині, але і жінці, її самопочуттю.”

Цінний досвід як для молодих мам, так і для ментор-мам

Цікаво, що у ході таких візитів позитивний досвід від спілкування та допомоги отримують не тільки молоді мами, але й ментор-мами. Вони не тільки здійснюють важливу волонтерську місію у житті молодої мами та немовля, але й здобувають нові знання та навички, зокрема:

  • Як навчитися ефективної комунікації?
  • Як побудувати довірливі взаємини?
  • Як культура та соціум впливають на побудову взаємин мами і дитини?
  • Які існують стратегії прийняття рішення при виникненні різних проблем у молодих мам?
  • Як стрес впливає на відносини нової матері і дитини?

Зустрічі молодих мам із спеціалістами

 Окрім візитів ментор-мам, молоді мами у межах проекту отримують можливість побувати на різноманітних тренінгах, семінарах та зустрічах із спеціалістами й експертами у різних областях (медики, психологи тощо). Там вони не тільки отримують корисну інформацію, але й знайомляться та спілкуються із іншими молодими мамами. Перебування в такому середовищі дає змогу поділитись схожими емоціями та досвідом.

Відгуки учасниць проекту «Мама для мами»

“У нас з чоловіком довгоочікуваний і улюблений синочок, якому ми віддаємо все своє тепло і ніжність. Але ми навіть не підозрювали, скільки складнощів і несподіванок нас очікує. На зустрічі я отримала вичерпні рекомендації доктора по наданню першої допомоги дитині, а уроки психолога нам допоможуть краще розуміти його потреби. Дякую організаторам!” – Діана (молода мама)

“Назар – моя другий дитина. І я вважала, що вже все знаю про немовлят. Але сьогодні я дізналася дуже багато нової та корисної інформації. Особлива подяка за буклет «Азбука для батьків» і набір «Аптечка невідкладної допомоги». Це є дуже необхідним для молодих мам.” – Олександра (молода мама)

“Те, що ми з чоловіком сьогодні почули, було для нас новим і дуже корисним. Важливо, що я, як мама, інтуїтивно розумію, що потрібно моїй дитині. І сьогоднішні запрошені професіонали переконали мене в моїй правоті. Дякуємо!” – Марія (молода мама)

“Я тільки недавно прийшла в проект. Моєму синочку всього 3 місяці. І я вже зіткнулася з багатьма проблемами, які не знала як вирішити. Сьогоднішня зустріч – це величезна допомога в розумінні того, що відбувається зі мною, з дитиною, з усіма людьми, які мене оточують. Дякую організаторам. Я рада бути частинкою цікавої і дуже потрібної для молодих мам програми.” – Світлана (молода мама)

“Не дивлячись на те, що у мене 5 дітей, я з великим задоволенням беру участь у проекті. Мені хочеться поділитися своїм досвідом материнства з молодими матусями, підтримати їх, і радіти разом з ними дорослішанню їх здорових і щасливих малюків.” – Марія (молода мама)

“Як прекрасно, що наш проект не тільки надає психологічну підтримку молодим мамам, а й став місцем, де зустрічаються і стають близькими один одному найрізноманітніші жінки!” – Влада (молода мама)

Запрошуємо до участі в проекті у м. Дніпро!

Якщо Ви – мама, що народила первістка, та бажаєте прийняти участь у проекті, або досвідчена мама чи бабуся, що бажає поділитися досвідом та спробувати роль ментор-мами, долучайтесь до цієї корисної ініціативи!

“Ми знаємо, як допомогти молодим мамам! Ми запрошуємо молодих мам міста Дніпро стати учасницями проекту «Мама для мами» і зробити перший рік життя малюка святом для жінки та її близьких!” – Елла Гончарова, координаторка проекту «Мама для мами» (elnat5519@gmail.com)

Проект «Мама для мами» реалізується у м. Дніпро за підтримки CJP (Об’єднаної Єврейської Благодійної організації Бостона та околиць) у співпраці з Дніпровською єврейською громадою (Kehillah Project).

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок