Важливi проєкти
Телефони
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у «жіночому світі»?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

Важливі жіночі досягнення травня, актуальні новини, нові події Проекту Кешер – про це все читайте у нашому дайджесті. 

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!


ДІЛИМОСЯ ВАЖЛИВИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ ЖІНОК

→ Лувр очолила жінка вперше за 228 років існування музею.

Історикиня мистецтва Лоранс де Карс з 2017 року є президенткою музеїв д’Орсе і L’Orangerie в Парижі, а нову посаду вона повинна зайняти у вересні.

→ Вперше за майже 150 років газету The Washington Post очолила жінка.

Саллі Базбі має 33-річний досвід роботи у ЗМІ. Вона розпочала свою кар’єру в Associated Press як репортерка, потім була регіональною редакторкою на Близькому Сході та керівницею бюро у Вашингтоні під час виборів 2012 та 2016 років.

→ Жінка отримала звання адмірала на британському Королівському флоті вперше за 500 років. 

Командор Джуд Террі після майже чверті століття служби стала найбільш високопоставленою жінкою у минулому та сучасності Королівського військово-морського флоту.

→ Цьогоріч випускниками військового ліцею ім. І. Богуна стали не лише хлопці, а й 18 дівчат-ліцеїсток, які стануть офіцерами української армії.

2 роки тому в ліцеї вирішили набрати на курс дівчат – більшість з них із військових родин. Нині вже випускниці – планують продовжувати свої династії та надалі вступатимуть до вищих військових навчальних закладів.

→ Прем’єр-міністеркою тихоокеанської держави Самоа вперше обрали жінку.

Церемонія складання присяги Наомі Матаафи мала відбутися вранці 24 травня. Проте Туїлаепа Маліелегаої, який був прем’єром Самоа останні 22 роки, відмовився добровільно передати владу. Не отримавши змоги скласти присягу в парламенті, Матаафа разом із членами своєї партії FAST склала присягу в наметі біля парламенту.

→ Європейка вперше очолить експедицію на Міжнародну космічну станцію. Вона має вирушити у 2022 році на кораблі Маска.

Саманта Кристофоретті стане першою європейкою, яка очолюватиме експедицію. До цього лише четверо астронавтів з Європейського космічного агентства були на цій посаді — всі вони були чоловіками. Для Кристофоретті це вже другий політ на МКС. У 2014-2015 роках вона вже була на станції у складі 42-ої та 43-ої експедиції, провівши там загалом 199 днів і встановивши тоді рекорд за тривалістю безперервного перебування на МКС.


ПОГОВОРИМО ПРО ВАЖЛИВЕ

→ Додаток Flo створив емодзі на випадок менструації. Завдяки їм жінка може повідомити про погане самопочуття. 

Проєкт покликаний зняти табу з теми місячних. Емодзі можна використовувати у Slack. Завдяки символам можна продемонструвати, що вам необхідна перерва або що ви хочете пропустити традиційний відеодзвінок.

→ YouTube-канал, який злетів за три місяці, глядачі-поліцейські і жодних табу: як це вдалося трьом подругам.

Відвертому YouTube-шоу «ебаут» менше трьох місяців, але випуски вже набирають десятки тисяч переглядів, ведучих упізнають навіть поліцейські, а глядачі об’єдналися у міцне ком’юніті. Катя, Наті та Ярослава стали подружками для тисяч дівчат і хлопців. Вони відкрито говорять на табуйовані теми, які не прийнято виносити в публічний простір, і цим підкорюють україномовний ютуб.

→ Єврейські жінки — усюди. У суспільстві розповсюджений стереотип про те, що життя єврейської жінки обмежується лише родиною.

Це зовсім не так, адже серед них багато видатних вчених, які здійснили неймовірні відкриття. Цікавий факт – серед лауреаток Нобелівської премії переважають саме жінки єврейського походження. Завдяки яким відкриттям вони залишили свій слід в історії?

→ Єврейський фемінізм та мистецтво.

Поширення феміністичних ідей у 20 столітті сприяло виникненню такої особливої течії як єврейський фемінізм, яка яскраво проявилася у мистецтві. Єврейське феміністичне мистецтво подарувало світові концептуальні арт-об’єкти, які є цінними не лише у контексті творчості, але і підіймають важливі правозахисні теми.

→ Єврейські жінки у феміністичному русі.

Багато єврейських жінок зробили значний внесок у світову літературу, живопис, науку. Проте далеко не всі знають про те, що жінки єврейського походження посідають також важливе місце в історії фемінізму.


НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

→ 21 травня, через три дні після свята Шавуот, відбулася неймовірно важлива для кожної єврейської громади подія – Внесення сувою Тори!

Представниці «Проекту Кешер в Україні» передали Тору до Харківської громади руху традиційного юдаїзму. Це вже 11 сувій, що повернувся до України в рамках нашого проєкту «Повернення Тори додому». Він є подарунком синагоги Бет Емет Веор Шари Цедек (Нью-Йорк, США).

→ Почали розвивати Жіночу Спільноту Кешер!

Це віртуальне місце для жінок, що хочуть змінювати себе, світ та надихати інших! Якщо це про вас і ви є випускницею нашої лідерської програми минулих років, тоді запрошуємо долучатися! Для цього потрібно лише заповнити форму.

→ Продовжуємо цикл зустрічей із єврейської освіти «Цінності Юдаїзму та їхнє відображення у Проекті Кешер в Україні»! 

Під час трьох зустрічей ми розкриваємо наші цінності, говоримо про єврейські свята. Спікерка: Міхаль Стамова – дослідниця єврейської літератури, аспірантка Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця), ребецн та консультантка Проекту Кешер в Україні з єврейської освіти.

Дивитися другу лекцію «Цінності Юдаїзму та їхнє відображення у Проекті Кешер в Україні».

Дізнатися більше про наші цінності – Кляль Ісраель, Агават Ісраель та Даркей Шалом.

→  Обговорюємо популярний міні-серіал «Неортодоксальна»!

Чи справді все так із правами жінок у єврейських громадах, як ми це бачимо у серіалі? Дізнавайтеся! 

→ Як жити довго, щасливо і не старіти? Це питання, яке хвилює кожну людину! 

Відповідями на це питання ділиться Дарка Озерна у своїй новій «Книжці для дорослих. Як старшати, але не старіти». Цього місяця ми провели презентацію книги та поговорили про різноманітні аспекти здоров’я із авторкою. Пропустили? Не сумуйте і вмикайте трансляцію!


Успіху вам та мотивації у наступному місяці!
Проект Кешер – сила жіночої єдності!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок