Важливi проєкти
Телефони

21 травня, через три дні після свята Шавуот, відбулася неймовірно важлива для кожної єврейської громади подія – Внесення сувою Тори!

Представниці «Проекту Кешер в Україні» передали Тору до Харківської громади руху традиційного юдаїзму. Це вже 11 сувій, що повернувся до України в рамках нашого проєкту «Повернення Тори додому». Він є подарунком синагоги Бет Емет Веор Шари Цедек (Нью-Йорк, США).

Завдяки сучасним технологіям, свідками цієї чудової події стали більш ніж 150 членів громади. Тора була передана координаторкою напряму «Єврейська освіта» Оксаною Мантузовою та регіональною менеджеркою Оленою Колпаковою у присутності 30 членів громади Харкова, серед яких – Другий секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Марк Гольдман, активістки організації, колектив, учні ліцею «Шаалавім», їхні батьки та директор Євген Єфраїмович Перський.

Церемонія внесення сувою була проведена рабином руху традиційного юдаїзму Реувеном Стамовим. Тору пронесли навколо будівлі та після традиційних танців з передачею із рук у руки занесли до зали синагоги, де, після благословення учнів ліцею, Тора зайняла своє почесне місце у Аарон Кодеш.

Марк Гольдман зазначив, що саме таку Тору читали тисячоліття до цього дня та будуть читати ще багато тисячоліть. І дуже важливо повертатися до неї та користуватися сувоєм, бо Тора не повинна просто бути, вона повинна жити.

Свої відео привітання надіслали директор «Масорті Оламі» Маоріссіо Бальтер та рабин професор Давид Галинкін. Вони подякували «Проекту Кешер в Україні» за таку можливість та ще раз нагадали про важливість такої ініціативи.

Мазл Тов, єврейська громадо Харкова!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок