Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у «жіночому світі»?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

Важливі жіночі досягнення вересня, актуальні новини, нові події Проекту Кешер – про це все читайте у нашому дайджесті. 

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!


ДІЛИМОСЯ ВАЖЛИВИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ ЖІНОК

→ Вперше в історії прем’єр-міністром Тунісу призначили жінку.

Президент Тунісу Каїс Саїд призначив прем’єр-міністром 63-річну Наджлу Буден Ромдан. Вона стала першою в історії країни та арабського світу жінкою, яка очолила уряд.

→ Мером Берліна вперше стане жінка.

Франциска Гіффі, кандидатка від Соціал-демократичної партії Німеччини, перемогла на виборах мера Берліна.

→ Вперше в Ісландії жінок-депутаток буде більше, ніж чоловіків.

Це унікальний випадок для Європи. Вперше в історії Ісландії до парламенту увійде більше жінок-депутаток, ніж чоловіків – 33 проти 30.

→ Українка перемогла на конкурсі «Міс світу плюс сайз».

На конкурсі «Міс світу плюс сайз», який відбувся в ОАЕ, перемогу здобула киянка Вікторія Щєлко. Тож наступного року конкурс буде проходити в Україні.

→ Вперше в історії військово-повітряних сил Ізраїлю командиркою батальйону призначено жінку.

Підполковник Ревіталь Баразані очолить 66-батальйон системи багаторівневої протиракетної системи «Праща Давида».


ПОГОВОРИМО ПРО ВАЖЛИВЕ

→ Як жінки готуються до відзначення Рош а-Шана?

Рош а-Шана – початок нового року, це єдине єврейське свято, яке припадає на новий місяць. Відомо, що в юдаїзмі жінка має особливий зв’язок з місяцем. А свято Рош а-Шана пов’язується з ним та з жіночим началом, адже жінка наділена даром створення нового життя.

→ Жіноча сторона свята Суккот.

Суккот – це одне зі свят, присвячених виходу з Єгипту, також його називають святом збору врожаю. Після днів суду та спокути настає час веселощів, час нашої радості!

→ Сімхат Тора та жінки.

Сімхат Тора – це Радість Тори. У цей день ми читаємо заключну частину Тори та знову розпочинаємо її перший розділ. Благословення та прощення, до яких ми прагнемо у дні спокути та про які просимо Всевишнього, можуть бути досягнуті на Сімхат Тора, у радісному настрої та єднанні з Торою.

→ Реальна статистика: скільки євреїв проживають в Україні.

Статистика в Україні є завжди суттєвою проблемою, адже у безлічі сфер суттєво бракує важливих даних. Це стосується і населення: останній перепис було проведено у 2001 році. Проте, незважаючи на це, ми спробуємо з’ясувати, скільки ж євреїв проживають в Україні.

→ Гендерна дискримінація жінок, і чи могло все бути навпаки. Думки 4-х експерток.

У світі книга «Невидимі жінки» стала маніфестом боротьби за гендерну рівність та поширення феміністичних настроїв. Заснована виключно на фактах, статистиці і результаті 100 років досліджень прихованих гендерних даних про жінок, що творили історію на рівні з чоловіками. Українські успішні жінки у різних сферах та амбасадорки книги вирішили також розповісти про важливі гендерні питання, починаючи з того, як взагалі це почалося та коли дискримінації за статевими ознаками настане логічний кінець.

→ Штраф за сексизм. Як зміниться закон «Про рекламу».

Що тепер вважатиметься «дискримінаційною рекламою за ознакою статі» та яке покарання загрожує порушникам.


НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

→ Розпочинаємо соціальну кампанію з видавництвом «Vivat».

Жовтень – місяць активних дій для профілактики раку молочної залози. Кожна 8-ма жінка в Україні стикається з цією проблемою і важливо пам’ятати: рання діагностика рятує життя. Видавництво «Vivat» спільно з організацією «Проект Кешер в Україні» розпочали кампанію з підвищення обізнаності щодо раку молочної залози!

→ Чай миру об’єднує.

21 та 23 вересня кілька міст України об’єдналися за чаєм миру! Заходи відбувалися у Дніпрі, Харкові, Хмельницькому, Рівному, Кам’янець-Подільському, Вінниці, Черкасах та Полтаві!

→ Поговорили про сурогатне материнство та єврейську традицію!

Хто є галахічною матір’ю дитини? Як визначається її релігійний статус? Чи виникають питання гуманізму, етики та соціальної рівності у зв’язку із даним процесом? Дізнавайтеся!

→ Встигніть долучитися!

Бажаєте підтримати жінок, які живуть з раком молочної залози? Станьте спонсором команди Проекту Кешер в Україні під час благодійного забігу Race for the Cure! Ви можете перерахувати будь-яку комфортну для вас суму. Якщо ви відчуваєте в собі сили, заохочуємо вас пробігти чи пройти дистанцію у своєму місті на підтримку жінок до 10 жовтня. Ви можете пройти дистанцію біля будинку, у своєму парку, стадіоні, на біговій доріжці самостійно чи додавши у свою команду подруг. Реєстрація тут!

Ми продовжуємо пошуки ментор-мем! Ви – досвідчена мама? Поділіться своїми знаннями! Станьте частиною нашого проєкту «Мама для мами»! Ми прагнемо зробити материнство щасливим періодом для кожної мами. Що ми пропонуємо та як взяти участь?

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок