Важливi проєкти
Телефони
Статистика в Україні є завжди суттєвою проблемою, адже у безлічі сфер суттєво бракує важливих даних. Це стосується і населення: останній перепис було проведено у 2001 році. Проте, незважаючи на це, ми спробуємо з’ясувати, скільки ж євреїв проживають в Україні.


Станом на 1980 рік в Україні проживало 634 400 євреїв, так, Україна посідала 4 місце у світі за кількістю єврейського населення. У 2001 році в Україні мешкало 104 300 євреїв, відповідно до даних Всеукраїнського перепису населення.

Протягом 2001-2018 років до Ізраїлю з України емігрувало 75 тисяч євреїв. Навіть зараз більш як половину мігрантів до Ізраїлю складають мешканці пострадянських країн: переважно з України та Росії. При цьому, за іншими даними, лише протягом 1989-2005 років з України до різних країн емігрувало більше 300 тис. євреїв.

У 2019 році під час виступу на Київському Єврейському форумі, віце-прем’єр міністр України Павло Розенко повідомив, що в Україні мешкає понад 120 тисяч євреїв та осіб з єврейським корінням. Проте варто розуміти, що існує різниця між людьми, які мають єврейське коріння та тими, хто безпосередньо ідентифікує себе як євреїв. Так, відповідно до досліджень 2019 року, в Україні проживало 48 тисяч євреїв.

Отже, скільки сьогодні в Україні євреїв?

Відповідно до останніх даних, оприлюднених у 2021 році, в Україні проживають 43 тисяч євреїв. Це результати дослідження, проведеного демографом Єврейського університету в Єрусалимі, професором Серджіо Делла Пергола.Яка ситуація в інших країнах?

Наразі кількість єврейського населення Ізраїлю становить 6,9 мільйонів осіб, при цьому ще 8,3 мільйонів євреїв проживають за його межами. Ці дані включають людей, які себе ідентифікують як євреїв. Якщо включити у загальну цифру людей, які мають право на отримання ізраїльського громадянства (відповідно до Закону про повернення), то кількість євреїв у світі складатиме 25,3 мільйонів.

Найбільша кількість євреїв (за винятком Ізраїлю) мешкають у США, тут кількість єврейського населення становить 6 мільйонів. На другому місці – Франція (446 тис.), на третьому – Канада (393 тис.). Євреї проживають у найрізноманітніших куточках нашої планети: на Ямайці, у Південній Кореї, на Мадагаскарі, в Індонезії і цей список налічує десятки назв!

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок