Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200

“Продовжую постійно вчитися та постійно працюю над собою, усвідомлюю свої слабкі сторони. Мені було багато дано у житті, тому я вважаю для себе важливим передавати цей досвід іншим дівчатам та жінкам!”
Еліна Кац

Лідерами народжуються чи стають? Чим відрізняється жіноче лідерство від чоловічого? Які якості має мати справжня лідерка? Як їх ефективно розвинути та використати на практиці? На ці та інші питання відповідає координаторка нашого проекту «Жіноче єврейське лідерство» Еліна Кац.

ЕЛІНА КАЦ
Координаторка проекту «Жіноче єврейське лідерство»
Маркетологиня та експертка з PR і комунікації з 15-річним стажем
Членкиня міжнародної організації «Медіатори без кордонів» (Mediators Beyond Borders International, MBBI)
Тренерка з бізнес-комунікацій, написання проектів, електронного маркетингу, а також толерантності та протидії дискримінації для поліції та громадських організацій

– Чи відрізняється жіноче лідерство від чоловічого?

– Щиро вірю, що лідерство – це стиль життя, усвідомлений вибір та здатність брати відповідальність за своє життя на себе. І гендер особи ніяк не впливає. Впливають соціальні стереотипи, які навіюються ще з дитинства. Про те, що дівчата більш емоційні та не здатні приймати усвідомлені та зваженні рішення, що жіночий колектив подібний до кубла змій і тільки мужній чоловік здатен побороти це.

Всі люди мають право на власні сильні та слабкі риси.  Мені дуже подобається вислів британської акторки Емми Вотсон, яка якось сказала: «Чоловіки та жінки мають право бути крихкими та уразливими. Чоловіки та жінки мають право бути сильними…. Настав час забути про те, що чоловіча та жіноча стать (гендер) мають бути протилежними».


– Чому жінкам-лідеркам складніше, ніж чоловікам?

– Жіноче лідерство починається часто без зовнішньої підтримки родини, школи, колективу та існує усупереч, ніж для чогось. Але все індивідуально, світ змінюється і лідерок у світі не менше, ніж лідерів. Їх досягнення часто залишаються не такими висвітленими чи відомими, як дії лідерів-чоловіків, але не менш значимими. Тому ми радіємо маленьким та великим, впевненим та недуже крокам наших учасниць проекту “Жіноче єврейське лідерство”.

– Лідерками стають чи все таки народжуються?

– Шлях формування лідерських задатків може бути різний. У когось від народження є харизма та вогник в очах, і він підтримувався та плекався, а хтось усвідомлено розвиває ті сторони, які вважає потрібними. Лідерство дуже залежить від команди та підтримки. Тора дає нам прекрасний приклад – Моше-рабейну (Мойсея), він сам про себе говорить, що він недолікуватий та на момент Божественного призиву йому вже було 80 років! Тут ми бачимо, що ні особистий недолік, ні вік не вплинув на можливість взяти на себе велику відповідальність та врятувати єврейський народ з рабства. Для цього у нього були помічники та помічниці, які допомагали в тих завданнях, з якими наш лідер справився би з ускладненнями. Чи це не найкращий приклад для наслідування?


– Які якості повинна мати жінка-лідерка?

– Кожна жінка-лідерка унікальна і має свої власні особисті риси. Серед найбільш важливих я б виділила:

 • Віра в себе та свої сили. Вона формується не на емоції, а на знаннях та досвіді успіхів.
 • Розуміння мети, вміння формулювати чіткі цілі та описувати бажані результати.
 • Самомотивація. Адже, психологічно треба інколи підняти себе за волосся, як Барон Мюнхаузен.
 • Підтримка сім’ї та близьких.
 • Повага та підтримка зі сторони команди та громади.
 • Комунікабельність і товариськість.

– Якими якостями має володіти жінка-лідерка в єврейській громаді?

– Жінка- лідерка у єврейській громаді повинна мати:

 • Найперше, високий рівень комунікаційних здібностей (вміти доносити думку, працювати з командою та громадою), з цього витікають практичні навички, яким ми навчаємося разом в межах тренінгової програми, а саме – робота з людьми (як зі своєї громади, так і зовнішніми інституціями та організаціями).
 • По-друге, практику публічних виступів та навички ведучих публічних заходів.
 • По-третє, навички вирішення конфліктів та медіація цього процесу.
 • По-четверте, навички роботи з написання та реалізації проектів, а для цього потрібні і аналітичні здібності, і усидливість, і кропітливість.
 • По-п’яте, бажання та вміння вчитися все життя та постійно підвищувати свій професійний рівень.

У цілому, ми віримо, що кожна учасниця знайде для себе ту рису, яку вона зможе «прокачати» разом з нами у проекті “Жіноче єврейське лідерство“.


– На Вашу думку, які яскраві приклади жінок-лідерок є у Торі?

– Мої улюблені жіночі образи Тори – це Лея та Рут. Вони надихають особисто мене. Своїми діями та вірою, адже неважливо, в яких обставинах ми знаходимося, наша віра, наші дії та наші відносини зі світом визначають наше майбутнє!

«Жінки Тори»: Лея – та, чия сила молитви була сильнішою за обставини

Жінки Мегилат Рут – яскравий приклад важливої ролі жінки в єврейській історії

– Які найдієвіші способи, щоб розвинути свої лідерські якості?

– Найкращий спосіб набуття нової навички – практика. Це вам підтвердить будь-який вчитель. Для того, щоб щось змінити, потрібно усвідомити потребу у цих змінах та свій реальний рівень компетенцій. Для цього важливо аналізувати себе, рефлексувати та тренуватися.

Якщо ви бачите, що вам потрібно навчитися публічному виступу – читайте про досвід кращих, випишіть свої слабкі сторони та повторюйте цю задачу…. Або делегуйте, якщо це зовсім не ваше. Усвідомлення – це теж високий рівень.


– Як Ви особисто розвивали свої лідерські задатки?

– Мій шлях не був сповнений теренами. Я виросла в чудовій родині, де отримувала підтримку та мотивацію від батьків. В школі я була звичайною ученицею, а ось в інституті на факультеті міжнародних відносин я була, як риба у воді – була активною членкинею громадської організації та отримала практичний досвід у реалізації міжнародних проектів ще у далекому 2003 році.

Світлина від Smart People.

У навчальну програму входили і риторика зі спічрайтингом, і реклама за пропагандиськими методиками, системний аналіз та аналіз політики. Це сформувало у мене логічний склад розуму, надало зачатки знань, які я вже наповнювала та формулювала. Паралельно я читала багато літератури та продовжувала навчання в аспірантурі, поєднуючи це з неформальною освітою. Я багато працювала.

Продовжую постійно вчитися та постійно працюю над собою усвідомлюю свої слабкі сторони. Мені було багато дано у житті, тому я вважаю для себе важливим передавати цей досвід іншим дівчатам та жінкам.

 Закінчити свої відповіді хочеться цитатою відомого мотиваційного тренера Іцхака Пінтосевича: «Зміни неминучі – ТОМУ ТРЕБА НАВЧИТИСЯ приймати їх з ЗАДОВОЛЕННЯМ. (А краще ініціювати їх самому)». Все в наших руках дівчата та дами! Разом ми зможемо більше зробити змін у світі на краще!

Більше публікацій по темі:

Проект «Жіноче єврейське лідерство»

«Жіноче лідерство»: допомагаємо розкрити потенціал кожної із нас

Дана Пулвер про вивчення Тори, її улюблених героїнь і жіноче єврейське лідерство

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок