Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у «жіночому світі»?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

Важливі жіночі досягнення жовтня, актуальні новини – про це все читайте у нашому дайджесті. 

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!


ДІЛИМОСЯ ВАЖЛИВИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ ЖІНОК

→ На новостворену посаду уповноваженої з питань захисників України призначили жінку.

Альона Вербицька стала першою уповноваженою президента України з питань забезпечення прав захисників України. Вона – черкаська волонтерка, голова благодійного фонду «З вірою в себе».

→ Бундестаг очолила жінка, це вже втретє в історії ФРН.

Новою очільницею Бундестагу була обрана Бербель Бас – представниця Соціал-демократичної партії, яка здобула перемогу на виборах і має найбільшу фракцію.

→ 5 жінок визнано найкращими вчительками у конкурсі Global Teacher Prize Ukraine.

Найкращими вчительками стали: Оксана Юрків – вчителька фізкультури, Катерина Бігар – вчителька англійської мови, Тетяна Вакулюк – навчає дітей у Дніпропетровській обласній лікарні, Уляна Буцяк викладає у місті Щастя у межах волонтерської програми «Вчителі-волонтери Луганщини».  Цього року вперше вручали також нагороду у номінації «Прифронтовий вчитель». Її виграла Тамара Уманська, вчителька зарубіжної та української літератури з міста Кремінна Луганської області.

→ Вперше за роки незалежності за титул найсильнішої жінки світу боротиметься українка.

Ганна Васюк представлятиме Україну на іграх Official Strongman Game у Флориді, США.

→ Українка стала першою жінкою, яка судила чоловічий футбольний матч Англії.

Катерина Монзуль активно працює на матчах української Прем’єр-ліги. Її вважають однією з топових футбольних суддів України.


ПОГОВОРИМО ПРО ВАЖЛИВЕ

→ Молдова ратифікувала Стамбульську конвенцію.

Парламент Молдови 14 жовтня проголосував в остаточному читанні за ратифікацію Стамбульської конвенції – міжнародної угоди проти насильства щодо жінок і насильства в сім’ї.

→ Анастасія Лугова, яку в потязі побили і намагалися зґвалтувати, отримає 100 тисяч грн компенсації від «Укрзалізниці».

Суд зобов’язав «Укрзалізницю» виплатити 100 тисяч гривень моральної компенсації Анастасії Луговій, яку влітку 2020 року побив і ледь не зґвалтував п’яний пасажир у потягу «Київ-Маріуполь».

→ У США вперше видали паспорт без позначення статі.

Сполучені Штати вперше видали паспорт із позначкою «Х» у графі «стать», що стало знаменним кроком для людей, які не ідентифікують себе ані чоловіком, ані жінкою. Держдепартамент заявив, що зробить цю опцію доступною на початку 2022 року як для паспортів, так і для свідоцтв про народження американців за кордоном.

→ Історії відомих українок, які подолали рак молочної залози.

Видавництво Vivat спільно з організацією Проект Кешер в Україні розпочали акцію, спрямовану на підвищення обізнаності щодо раку молочної залози. Усі, хто купують книги видавництва протягом жовтня, отримують закладки з інформацією про 14 кроків збереження здоров’я грудей.

НВ спільно з видавництвом Vivat публікує історії відомих українок, у яких вони діляться своїм досвідом подалання цього захворювання.

→ Бодіпозитив: прийняття себе чи маскування проблеми? 

Напевно, усі у сучасному світі чули про такий рух як бодіпозитив. Хтось підтримує та наголошує на важливості прийняття власного тіла, хтось критикує і стверджує, що так люди маскують певні проблеми.

→ Уся правда про менопаузу.

Більшість жінок намагаються уникати цього слова та часто не приділяють необхідної уваги своєму здоров’ю у такий період. Ми розкажемо усю правду про менопаузу: на що варто звернути особливу увагу, а чого боятися насправді не слід.


НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

→ Де черпати натхнення, коли опускаються руки. Блог директорки.

Влада Недак, виконавча директорка Проекту Кешер в Україні, у своєму блозі розповідає про те, де черпати натхнення, коли відчуваєте спустошення або «творчу кризу».

→ Що сучасне покоління думає про нерівність та фемінізм?

Соня Недак – представниця покоління Альфа, яке зростає у світі різноманіття та розвитку прав людини. Проте в цьому світі досі існує гендерна нерівність. Спеціально до Міжнародного дня дівчаток, Соня поділилася своїми думками в прямому ефірі.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок