Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
18 жовтня – Міжнародний день менопаузи. Більшість жінок намагаються уникати цього слова та часто не приділяють необхідної уваги своєму здоров’ю у такий період. Ми розкажемо усю правду про менопаузу: на що варто звернути особливу увагу, а чого боятися насправді не слід.


Міф 1. Клімакс та менопауза – це одне і те ж.

Клімакс – це період поступового сповільнення репродуктивної функції жінки. Клімактеричний період може продовжуватися від 3 до 5 років і закінчуватися остаточною менопаузою. Менопауза – це остання менструація. Місячні при клімаксі можуть продовжуватися, адже сповільнення цієї функції відбувається поступово. Може змінюватися цикл та рясність виділень.


Міф 2. Менопауза виникає лише після 50 років

Це лише середній вік. Зазвичай менопауза виникає у проміжку 45-55 років. Також існує передчасна менопауза. Більшість жінок мають симптоми пременопаузи вже у 30-40 років. Це може бути нічна пітливість, проблеми зі сном, головний біль, вздуття живота.


Міф 3. Менопаузу потрібно лікувати

Менопауза – це абсолютно нормальний процес, а не хвороба. Терапія допомагає полегшити симптоми та проконтролювати перебіг хронічних захворювань, які можуть їх посилити.Міф 4. Під час менопаузи обов’язково приймати гормони

Замісна гормональна терапія (ЗГТ) допомагає підтримати необхідний рівень гормонів для жінок у менопаузі. Такі гормони впливають не лише на репродуктивну функцію, але і виконують величезну кількість функцій в організмі: слідкують за рівнем холестерину, артеріальним тиском, обміном вуглеводів, функцією сечового міхура, вмістом кальцію у кістках.

Однак, така терапія підходить не всім жінкам. Її повинен призначати лише лікар, адже в деяких випадках ЗГТ може нашкодити.

Гормональна терапія включає лікування препаратами естрогену, якщо у жінки відсутня матка після операції. А якщо матка збережена, лікарі комбінують естроген з прогестином. Прийом лише естрогену може підвищити ризик розвитку раку матки, тому його поєднують з іншим гормоном для зниження даного ризику. Комбінація також зменшує шанси захворіти раком прямої кишки.

Є випадки, коли від прийому гормонів краще відмовитися. Лікарі не рекомендують приймати їх жінкам з раком молочної залози або тим, у кого ризик його розвитку дуже високий.


Міф 5. Менопауза – це кінець сексуального життя

Зовсім не у всіх жінок після настання менопаузи змінюється сексуальне життя. Однак, у зв’язку зі зниженням рівня естрогену, деякі жінки можуть відчувати дискомфорт під час статевого акту, наприклад, сухість та біль. Такі незручності легко вирішуються завдяки кваліфікованим фахівцям, які допоможуть підібрати препарати для стабілізації гормонального фону. Також можливо використовувати лубриканти.На що важливо звернути увагу

Під час менопаузи збільшується вірогідність виникнення доброякісних та злоякісних пухлин, включно з раком матки, яєчників та молочної залози. Для того, щоб вчасно діагностувати хворобу, важливо регулярно відвідувати лікаря, здавати аналізи та проходити УЗД.

Багато жінок вважають, що після припинення менструацій вони вже не завагітніють. У медицині зафіксовані випадки народження дітей і після 50 років. Вагітність, яка почалася у цей період, може протікати з відхиленнями, а плід може «завмерти». Тому у клімактеричний період важливо підбирати ефективні засоби контрацепції.

Окрім цього, зберігається ризик захворювань, які передаються статевим шляхом. Тож про відвідування лікаря не варто забувати навіть після менопаузи.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок