Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у «жіночому світі»?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

Важливі жіночі досягнення січня, актуальні новини – про це все читайте у нашому дайджесті. 

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!


ДІЛИМОСЯ ВАЖЛИВИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ ЖІНОК

→ У Гондурасі жінка вперше стала президенткою.

Сіомара Кастро посіла посаду президентки. Під час інавгурації вона заявила, що прагне лібералізувати закон про аборти, а також боротися з бандитизмом.

→ Українка увійшла у перелік найвпливовіших жінок старших за 50 років за версією Forbes.

До переліку увійшла одна українка — економістка та підприємниця, 71-річна Філя Жебровська. Вона очолює наглядову раду однієї з найстаріших та найбільших фармацевтичних компаній України «Фармак».

→ У Пакистані вперше в історії країни призначили жінку-суддю Верховного Суду.

Айєша Малік — перша жінка, яка стала суддею за 75 років незалежності Пакистану.

→ Вперше атомний авіаносець у США очолила жінка.

У США перша жінка — командирка атомного авіаносця Авраам Лінкольн (USS Abraham Lincoln) Емі Бауерншмідт вивела свій екіпаж у море. Вона йшла до цієї події 27 років.

→ Жінка стала наймолодшою очільницею Європарламенту.

Європарламент очолила 42-річна Роберта Метсола з Мальти. Роберта Метсола за освітою юристка і спеціалізується на європейському законодавстві. Входить до фракції Європейської народної партії.


ПОГОВОРИМО ПРО ВАЖЛИВЕ

→ В Україні надаватимуть психологічну підтримку жінкам 50+

В Україні започаткували проєкт психологічної підтримки жінок 50+ років. Його реалізує благодійна організація «Сила віку жінок». Пілотні психотерапевтичні групи для 30 жінок розпочали роботу у грудні. Заняття в них присвячені прийняттю жінками свого віку, змін в організмі та тілі й позитивному ставленню до цього.

→ З січня за вказування статі у вакансії штрафуватимуть на 65 000 грн.

З 8 січня 2022 року починають діяти зміни до законодавства про рекламу, за якими роботодавців штрафуватимуть за те, що вказують певну стать у вакансіях (тільки для жінок, або тільки для чоловіків).

→ Уже друга петиція про ратифікацію Стамбульської конвенції в Україні набрала 25 тисяч підписів.

Петиція про заклик до президента України внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради України вже набрала понад 25 тисяч необхідних підписів. Це вже друге таке звернення: у червні Володимир Зеленський обіцяв, що внесе документ до парламенту.

→ Євреї одержимі грошима: правда чи міф?

Протягом двох тисячоліть євреїв асоціюють із жадібністю та одержимістю грошима. Звідки походить таке переконання і чи є воно правдивим?НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

→ Ділимося річним звітом Проекту Кешер в Україні!

2021 рік став поступовим виходом з пандемії. Нам нарешті вдалося повернутися до офлайн заходів. До нашої команди приєдналися нові неймовірні люди, разом з якими ми провели десятки заходів та зачепили справді унікальні теми. Продовжуємо впевнено рухатися вперед!

→ Запустили марафон #21деньрозумнихзвичок. Ви ще встигаєте! 

Новий рік дерев, свято Ту бі-Шват! Саме час прокидатися від зимової сплячки та наповнювати своє життя світлом, здоров’ям та корисними звичками! Приєднуйтеся до марафону розумних звичок.

→ 29 січня в Одесі відбулася справді унікальна подія. Одразу 12 жінок пройшли церемонію Бат-Міцви!

Бат-Міцва – одна із найважливіших подій у житті єврейських дівчат. Це своєрідне єврейське повноліття. Проте, далеко не кожна дівчина в Україні мала можливість пройти цю церемонію. У багатьох родинах єврейські звичаї не підтримувалися, а в інших – ретельно переховувалося власне походження із міркувань безпеки. Існує ще й інша поширена причина – далеко не в кожному місті можна було зустріти синагогу.

Саме тому Проект Кешер в Україні прагне подарувати цю втрачену можливість жінкам, які не змогли пройти церемонію Бат-Міцви по досягненню 12-літнього віку. Проходити Бат-Міцву зараз, в дорослому, усвідомленому віці – це особливий крок, який ще більше поєднує нас із нашим корінням і народом.

Церемонію проводила Юлія Гріс – рабинка одеської Общини Прогресивного юдаїзму «Шират ха-Ям». Юлія Гріс протягом кількох місяців готувала жінок до цієї події! Як це було?

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок