Важливi проєкти
Телефони
Адреса
м. Кривий Ріг, проспект Поштовий, будинок 1, офіс 200
Хочете бути в курсі усіх новин та анонсів у «жіночому світі»?
Цікавитесь фемінізмом та гендерною рівністю?
Шукаєте корисні та експертні поради на різні тематики?
Читайте цікаві та корисні новини у дайджесті Проекту Кешер!

Важливі жіночі досягнення листопада, актуальні новини – про це все читайте у нашому дайджесті. 

Будьте в курсі усіх новин разом з Проектом Кешер. Поїхали!


ДІЛИМОСЯ ВАЖЛИВИМИ ДОСЯГНЕННЯМИ ЖІНОК

→ Папа Римський вперше призначив жінку на другу найважливішу посаду у Ватикані.

Сестра Рафаелла Петріні стала генеральною секретаркою Ватикану. Наразі це найвища посада з усіх, які будь-коли обіймала у Ватикані жінка. Як зазначає ЗМІ, ця посада умовно дорівнює посаді мера міста.

→ Вперше за 150 років Міжнародний комітет Червоного Хреста очолить жінка.

Мір’яна Сполярич Еггер зі Швейцарії працює помічницею Генсека ООН та директоркою Регіонального бюро для Європи та СНД Програми розвитку ООН. За виконання нових обов’язків вона візьметься з жовтня 2022 року.

→ Китаянка вперше вийшла у відкритий космос.

Астронавтка Ван Япін стала першою китаянкою, що вийшла в космос. Вона у складі команди астронавтів завершила роботу за межами космічної станції «Тяньгун», що нині будується.

→ NASA вперше відправить на МКС темношкіру жінку.

Джесіка Уоткінс доєднається у якості бортінженерки до місії космічного корабля до Міжнародної космічної станції (МКС). У складі місії також працюватиме астронавтка Європейського космічного агентства італійка Саманта Крістофоретті.

→ У США жінка вперше пройшла елітну снайперську школу. 

Її особистість не розкривається. Під час підготовки у Нацгвардії, інструктори звернули увагу на її феноменальні результати стрільби та запропонували пройти 7-тижневий курс снайпера, з яким вона успішно впоралась.

→ У Швеції жінка вперше стала прем’єркою, звільнилася за кілька годин, а потім знову посіла цю посаду. 

Магдалена Андерссон, яка очолила парламент Швеції, залишила пост невдовзі після призначання. Причина полягає в тому, що парламент проголосував за бюджет, розроблений опозицією, яка включає правих, виступаючих проти мігрантів. Менш ніж за тиждень Магдалена Андерссон все ж таки повернулася на прем’єрський пост.


ПОГОВОРИМО ПРО ВАЖЛИВЕ: 16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЛЯ

→  В Україні створили виставку «Річ у тім», яка присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві. 

→ Правозахисниці створили другу петицію до президента України з вимогою ратифікації Стамбульської конвенції (Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами). Саме час її підписати!

→ Насилля як частина культури

Насилля не має кордонів. А чи може воно бути частиною культури? Якщо насилля відбувається у певній етнічній чи релігійній групі, #ЦеМенеСтосується?

→ Врятувати подругу

Що робити, якщо ваша подруга зазнає насилля? #ЦеМенеСтосується чи ні?НАДИХАЄМОСЯ ІЗ НАМИ

→ Вперше в Україні запустили акцію «Червоний пісок».

Час припинити виключати та оминати жінок з різних вразливих груп. Ми є. Навіть якщо у суспільстві ми розчиняємося у метафоричних тріщинах… Пропонуємо заповнити їх разом. Червоним піском. Проєкт «Червоний пісок» створила американська мисткиня Моллі Гочман. Це арт-інтервенція, проєкт, який закликає звернути увагу на всіх тих, хто виключається у нашому суспільстві. Знайдіть час, щоб заповнити тріщини на тротуарі червоним піском. Долучайтеся до Проекту Кешер в Україні у своєму місті або проведіть інтервенцію самостійно. Не забудьте зробити фото та викласти його з хештегами #RedSandProject #ЧервонийПісок.

Червоний пісок в Україні проводиться до 16 днів проти насильства:

  • Козятин – 1.12, 14:00, території навчальних закладів.
  • Рівне – 3.12, 13:00, парк Текстильник.
  • Дніпро – 7.12, 13:00, Європейська площа.
  • Запоріжжя – 10.12, 11:00, Фестивальна площа.

→ Провели першу акцію «Червоний пісок» у Кривому Розі! 

Під час акції ми отримали багато питань від дітей та їхніх батьків, від бабусь і дідусів, від молодих та старших жінок. Обізнаність починається з питань! І ми готові на них відповідати. Дякуємо усім, хто долучилися до цієї важливої події. Як це було?

→ Вітаємо зі світлим святом Хануки!

Нехай вогні Хануки осяють усю Україну та принесуть світло, мир і добро! Першу свічку запалила Влада Недак – виконавча директорка Проекту Кешер в Україні. Запалюйте свічки разом з нами! Не забудьте викласти фото або відео та додати хештеги #ОсяємоВогнямиХанукиУкраїну #ОсветимОгнямиХанукиУкраину.

→ «Мама для мами» в гостях у пологових будинках.

Ми знаємо, наскільки молодим матусям важлива підтримка та розуміння, а також людина поруч, з якою можна поділитися своїми турботами.

Долучайтеся!

Бажаєте допомогти Кешеру, зробити соціально-корисну справу або знайти нових друзів і однодумців?

Зробити благодійний внесок